LATO W DOMU

dodano: 2005-07-14 01:00:00, autor: , źródło: Gazeta Lubuska

Arek Kwiatkowski z Siecieborzyc w tym roku po raz pierwszy pojedzie na obóz. Ale to dopiero za dwa tygodnie. Co bedzie robil do tego czasu i później, po powrocie? – Pomagal w gospodarstwie i przy mlodszym rodzenstwu – odpowiada jego mama.Lucyna Romanczuk-Kwiatkowska ma trójke synów. Najmlodszy Irek ma 10 miesiecy, średni Mariusz pójdzie do zerówki, najstarszy Arek wlaśnie skonczyl pierwszą klase. Dlatego razem z innymi dziecmi ze szkoly pojedzie na obóz do Niesulic. To pierwszy samodzielny wyjazd Arka.
- Bardzo sie o niego boje – przyznaje mama. – Daliśmy go na troche do babci do Borowa Wielkiego, zeby sie sprawdzil. Myśle, ze sobie poradzi. Ja na pewno bede tesknic. On tez. Gdy byl u babci, wciąz wypytywal o najmlodszego brata.
Pani Lucyna cieszy sie z wyjazdu syna. To jedyna okazja, zeby podczas tegorocznych wakacji dziecko zmienilo otoczenie. Dwójka pozostalych chlopców niestety pozostaje w Siecieborzycach.

Z szablą do psa

Co mozna robic w wakacje w domu i to jeszcze na wsi?
- Pani nie zdaje sobie sprawy, jakie pomysly mogą przyjśc dzieciom do glowy – odpowiada mama pociech i wylicza: zabieranie kaczkom wody potrzebnej na zamkową fose, jedzenie zielonych czereśni, wyrywanie trawy na czas, wybieganie na ruchliwą droge, walka na szable z psem, rzucanie agrestem w kaczki, rozmowy z kozą... I wiele, wiele innych psikusów, tym bardziej, ze w domu do zabawy jest jeszcze kuzynostwo: piecioletni Krzyś i roczna Oliwia.
- Stale trzeba na nich uwazac. Nawet na domowym podwórku moze dojśc do nieszcześcia – mówi pani Lucyna.

Czekają na festyny

Dla dzieci ze wsi gminy Szprotawa dom kultury przygotowal festyny z grami i zabawami. Pracownicy placówki pieką z tej okazji gofry, które rozdają dzieciom za darmo. Mama trójki urwisów bardzo czeka na te imprezy. – To dla moich chlopców atrakcja – mówi.
Niestety festyny odbywają sie w kazdej ze wsi raz lub dwa razy w ciągu wakacji.
- 18 lipca mają zacząć się zielone wakacje organizowane przez naszych nauczycieli. Puszcze chlopców. Wiadomo jak to w gospodarstwie. Pracy pelno. Sianokosy, zniwa. Nie chce, zeby dzieci przy nich pomagaly. Czasami jednak nie ma wyjścia, muszą usiąśc na ciągnik lub krowy zagonic – przyznaje pani Lucyna.

Basen, to jest to!

W mieście wakacje wyglądają inaczej. Nie trzeba pomagac rodzicom w pracach domowych. No i jest wiecej atrakcji – chocby miejski basen. Dorota Kiejnich i Kamila Zablocka przychodzą tu zawsze, gdy dopisuje pogoda.
- W mieście nie ma za bardzo co robic. Brakuje miejsc dla mlodych. Dobrze, ze choc mamy basen – mówią dziewczyny.
Dorota w sierpniu wyjezdza na obóz do Kolobrzegu. Kamila jeszcze nie wie, czy gdzieś pojedzie.
- Gdy sie ma w mieście basen, nie trzeba nigdzie jechac – uwaza Kamila.
– Mozna przyjśc tu, poopalac sie, poplywac, spotkac sie ze znajomymi.
Dla szprotawian dom kultury równiez przygotowal na wakacje osiedlowe festyny, propozycje zajec popoludniowych i pólkolonii.

Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

O fatalnej sytuacji Szprotawy w TVP

dodano: 2019-01-18 11:13:15, autor: Redakcja, źródło: TVP Gorzów

W programie Rozmowa Dnia w TVP 3 Gorzów Wielkopolski (z dnia 17 stycznia 2019 roku) Burmistrz Szprotawy Mirosław Gąsik mówił o trudnej sytuacji w gminie, oraz o koniecznych oszczędnościach.Przeczytaj więcej...
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Zderzenie dwóch samochodów na światłach

dodano: 2019-01-17 13:11:37, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

W czwartek 17 stycznia 2019 roku po godz. 12:00 na skrzyżowaniu ulic Krasińskiego, Niepodległości, Mickiewicza i Słowackiego (na skrzyżowaniu z sygnalizacją świetlną) doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych Mitsubishi i Renault. Droga od al. Niepodległości do ul. Basztowej jest nieprzejezdna.Przeczytaj więcej...
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Gmina poszukuje oszczędności

dodano: 2019-01-16 14:17:46, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

Zakończył się przegląd kadr i stanowisk w Urzędzie Miejskim oraz w jednostkach organizacyjnych podległych pod urząd.Przeczytaj więcej...
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Ogłoszono postępowanie na wymianę nawierzchni

dodano: 2019-01-15 14:31:28, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

Gmina ogłosiła postępowanie w trybie zapytania ofertowego, którego przedmiotem jest wymiana nawierzchni koło Biblioteki Miejskiej w Szprotawie.Przeczytaj więcej...
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.