Sukcesy szprotawskich badmintonistów

dodano: 2014-11-25 15:15:42, autor: Redakcja, źródło: Urząd Miejski Szprotawa

Po raz kolejny badmintoniści z Zespołu Szkół im. Wojska Polskiego przy ul. Sobieskiego 58 w Szprotawie udowodnili, że w tym sporcie czują się naprawdę mocno. Uczniowie wzięli udział w Międzywojewódzkim Turnieju Badmintona w Świebodzinie.

Turniej odbył się 15.11.2014 r. Uczestniczyli w nim zawodnicy m.in. z: Wolsztyna, Nowego Tomyśla, Babimostu, Świebodzina, Golic, Zielonej Góry, Sulęcina i Szprotawy. Mecze były podzielone w różnych kategoriach wiekowych oraz na płeć (I-II kl. SP, II-IV kl. SP, V-VI kl. SP, oraz Gimnazja).
Zespół Szkół reprezentowali: Patrycja Rabska, Kacper Suchan, Filip Frankowski, Julia Fandrych, Karol Czarny, Marcel Rajski, Oliwia Rudek, Patrycja Homska, Roksana Osipczuk, Kamila Kuszlewska, Marcin Jankowiak i Sebastian Chudzik. Największą niespodziankę sprawił Marcel Rajski, który nie dał najmniejszych szans przeciwnikom i zdobył pierwsze miejsce w kat. chłopców kl. V-VI, w tej samej kategorii Karol Czarny w meczu finałowym o III miejsce przegrał 14:15 i uplasował się na IV pozycji. Bardzo dobrze spisała się Patrycja Rabska, która jest nowym narybkiem szkoły w badmintonie. Patrycja wywalczyła II miejsce w kat III-IV kl. SP. Nie zawiodły dobrze znane nam gimnazjalistki: Oliwia Rudek zajęła II miejsce, a Patrycja Homska III miejsce w kat. gimnazja. Po turnieju została rozegrana loteria fantów, w której wszyscy zawodnicy z Gim 2 i SP2 Szprotawa wylosowali trafny los (piłki, koszulki, witaminy, froty, owijki). – Jestem zadowolony ze swoich sportowców. Jesteśmy bardzo małą szkołą, a mamy coraz większe sukcesy. Serdecznie dziękuję rodzicom za sfinalizowanie wyjazdu do Świebodzina, a szczególnie W. Rajskiej i T. Rabskiemu – mówi Krzysztof Hasiuk, trener badmintonistów ze szprotawskiej "Dwójki".

Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Zamknięty zjazd z ronda w ul. Młynarską

dodano: 2024-04-24 12:44:14, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

W związku z przebudową ronda zamknięty został zjazd w ulicę Młynarską. Kierowcy muszą kierować się na objazdy zamkniętego odcinka, na którym trwają prace przy demontażu betonowych prefabrykatów, które do tej pory wyznaczały rondo.

Forum

Z wielkiej dziury wyrośnie nowoczesna szeregówka

dodano: 2024-04-24 07:14:00, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

Wielka dziura przy ulicy Chrobrego w Szprotawie już wkrótce przestanie straszyć, a miejsce aktualnie rozbieranych hal magazynowych zmieni się nie do poznania!

Forum

Nowa droga połączy Sowiny z obwodnicą

dodano: 2024-04-23 09:29:58, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

Urząd Miejski w Szprotawie ogłosił przetarg na wykonanie projektu oraz uzyskanie decyzji i zezwoleń na budowę drogi łączącej Sowiny z obwodnicą. Planowana inwestycja ułatwi mieszkańcom dzielnicy Iława wyjazd z miasta, a także pozwoli na przeniesienie ruchu cieżarowego zmierzającego do Małomic w wiekszości po za miasto.

Forum

Gmina Niegosławice wybrała Wójta

dodano: 2024-04-22 07:00:18, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

Druga tura wyborów Wójta Gminy Niegosławice pokazała jak ważny jest każdy głos. O zwyciestwie w wyścigu o fotel Wójta zdecydowało 17 głosów.