Przetarg

dodano: 2005-07-11 08:31:31, autor: , źródło: szprotawa.org.pl

Od dziś do piątku w Sali Rycerskiej w szprotawskim Urzędzie Miasta odbywać się będą przetargi na mieszkania w budynku przy ul. Koszarowej 12. Szczegółowych informacji na temat przetargu udziela Urząd Miejski.

Skomentuj Przeczytaj więcej...

Sprawcy zatrzymani

dodano: 2005-07-09 09:55:31, autor: , źródło: Radio Zachód

Po pięciu miesiącach od brutalnego napadu na właścicieli hurtowni w Żaganiu, w trakcie którego zrabowano ok. 35 tys. zł, tamtejsza policja ustaliła i zatrzymała dwóch sprawców, a sąd tymczasowo ich aresztował.

Skomentuj Przeczytaj więcej...

4 pory roku

dodano: 2005-07-07 10:23:31, autor: , źródło: szprotawa.org.pl

Dzisiaj w galerii 4 pory roku umieściliśmy zdjęcia letnie. Zamysł galerii jest nieco inny od dotychczasowego...

Skomentuj Przeczytaj więcej...

Udawane wakacje...

dodano: 2005-07-06 08:56:31, autor: , źródło: szprotawa.org.pl

Mieszkańcy bloku przy ulicy Konopnickiej mają dość udawanych wakacji. W ostatnim czasie grupa nieletnich mieszkańców okolicznych budynków upodobała sobie przyblokowy trawnik na "pole namiotowe". Nie byłoby w tym nic złego gdyby nie całonocne hałasy dobiegające z "obozowiska". Mieszkańcy uskarżają się nie tylko na hałas, ale także na nieodpowiednie zachowanie młodzieży i brak reakcji na upomnienia.
Innym problemem mieszkańców okolicznych bloków jest grillowanie na balkonach. Przypominamy, że jest to łamanie prawa, które wyraźnie zakazuje tego typu rozrywek na balkonie.
Zarówno obozowiczom i grillującym polecamy wybranie się w pobliskie malownicze okolice Szprotawy, gdzie nie będą wchodzić w kolizję z innymi mieszkańcami.

Skomentuj Przeczytaj więcej...

Podsumowanie sondy

dodano: 2005-07-06 08:43:00, autor: , źródło: szprotawa.org.pl

Zachęcamy do wzięcia udziału w nowym sondażu. Pytamy w nim: Na kogo oddasz swój głos w tegorocznych wyborach prezydenckich?

Skomentuj Przeczytaj więcej...

Medal honorowy powiatu żagańskiego

dodano: 2005-07-06 08:33:31, autor: , źródło: Gazeta Regionalna

Medal honorowy powiatu żagańskiego opracował żagański plastyk – amator, Wojciech Raj.

Na awersie widoczny jest herb powiatu, na odwrocie – stylizowana mapa powiatu wraz z herbami poszczególnych miast i gmin.
- Medal powstał na zlecenie powiatu. Będzie służył do honorowania osób, instytucji i przedsiębiorców zasłużonych dla niego – mówi W. Raj, który jest już autorem medali m.in. gen. St. Maczka, Wielkiej Ucieczki, 800-lecia Żagania.

Skomentuj Przeczytaj więcej...

Nowa notka biograficzna

dodano: 2005-07-04 09:58:00, autor: , źródło: szprotawa.org.pl

Dodaliśmy do serwisu nową biografię. FRIDRICH MAGNUS von der GOES (1753-1866). Mieszkający w Szprotawie baron, wybitna postać, potrafił unowocześnić miasto (jego pasją było unowocześnianie i udoskonalanie gospodarki, przyczynił się miedzy innymi do ocalenia huty żelaza w Lesznie Górnym) i niejednokrotnie ratował Szprotawę przed klęską ekonomiczną. Najbardziej widocznym rezultatem jego działalności było przekształcenie drewnianej zabudowy miasta na murowaną. Baron Goes to także przykład moralności dla dzisiejszych władz (W 1809 roku Goes dobrowolnie zrezygnował z zajmowanych stanowisk. Przeszedł na dożywotnią emeryturę,a powodem jego decyzji był fakt powołania na burmistrza Szprotawy szwagra żony. Ówczesna etyka nie pozwalała z magistratu czynić familijnego interesu).
Zachęcamy do lektury.

Skomentuj Przeczytaj więcej...

Ku przestrodze...

dodano: 2005-07-04 09:43:31, autor: , źródło: Radio Zachód

Tragicznie dla 27-letniego mieszkańca Lubska zakończyła się kradzież z włamaniem do jednego z domów w tym mieście. Mężczyzna, uciekając ze wspólnikami z posesji, po przeskoczeniu płotu nadział się na konar drzewa i w wyniku rany podudzia wykrwawił się na śmierć – poinformował Grzegorz Pogodziński z zespołu prasowego Lubuskiej Komendy Wojewódzkiej Policji.

Skomentuj Przeczytaj więcej...

Praca w policji

dodano: 2005-07-02 02:58:31, autor: , źródło: Radio Zachód

Spore zainteresowanie wzbudza możliwość podjęcia pracy w lubuskiej policji. W poniedziałek, w pierwszym dniu przyjmowania podań, do Lubuskiej Komendy Wojewódzkiej zgłosiło się 19 osób.

Skomentuj Przeczytaj więcej...

Recepty po nowemu

dodano: 2005-06-30 11:22:00, autor: , źródło: Gazeta Lubuska

Jutro w całym kraju początek rewolucji w receptach. Lubuszan dotknie jednak ona w mniejszym stopniu, niż mieszkańców większości województw w kraju.

Skomentuj Przeczytaj więcej...