Atrakcyjnie po lekcjach

dodano: 2008-09-05 02:58:31, autor: , źródło: Gazeta Lubuska

Symboliczne pięć złotych opłaty obowiązuje za zajęcia taneczne i plastyczne.

Dom kultury ma jeszcze wolne miejsca w swoich sekcjach. Godziny zajęć dostosowane zostaną do wolnego czasu uczestników. W najbliższym czasie odbędą się też dożynki i święto ziemniaka.Rok szkolny już się zaczął. W pracy domu kultury szczególnie wiele się nie zmienia. Są jednak wolne miejsca we wszystkich sekcjach. Organizatorzy zachęcają od udziału w atrakcyjnych zajęciach.

Przyjdź do nas

- Wolnych miejsc starczy dla każdego chętnego - informuje szef domu kultury Bogusław Lisiecki. Na dzieci i młodzież czekają zajęcia w sekcji plastycznej oraz fotoplastycznej. Jest też bardzo atrakcyjna sekcja zajmują się tańcem. - I tylko za udziały w tych zajęciach pobierana jest symboliczna opłata - mówi dyrektor Lisiecki. Symbolicznie oznacza 5 zł miesięcznie. Wszystkie inne zajęcia są darmowe.

W Doku Kultury prężnie działa również zespół śpiewaczy. Osoby chętnie do śpiewania powinny się, jak najszybciej zgłaszać. Liczba miejsc ograniczona.

Przed kilkoma tygodniami pierwsze kroki zaczął stawiać również zespół amatorski. - Młodzi ludzie jednak jakoś przestali nas odwiedzać - przyznaje B. Lisiecki.

W soboty grupa chłopaków spotyka się w sali domu kultury. Wspólnie trenują taniec nowoczesny.

Szefowie i instruktorzy zapewniają, że czekają na różne grupy osób w rożnym wieku. Podkreślają, że kulturalny ośrodek jest po to żeby był w nim ruch i zajęcia. - Lepiej coś robić, czymś się zainteresować niż siedzieć bez celu na ławce w parku czy pod blokiem - przekonuje dyrektor Lisiecki.

Ośrodek kultury zaprasza również na nadchodzące imprezy. Najbliższa odbędzie się w sobotę w Dzikowicach. To dożynki. Dzień później, w niedzielę dożynkowa zabawa czeka na mieszkańców i gości Siecieborzyc. Natomiast już 11 września w sali domu kultury wystąpi zespół z Cypru. Jeżeli pogoda dopisze muzycy zagrają na scenie w parku.

A 27 września w Sierakowie odbędzie się rewelacyjna impreza "¦więto ziemniaka”. - To zabawa zainicjowana przez mieszkańców - wyjaśnia B. Lisiecki. Na posesji jednej z mieszkanek wsi stanęła wiata. Tam odbędzie się ziemniaczany festyn. Oprócz degustacji wielu smacznych i różnych potraw z ziemniaków, na uczestników czeka mnóstwo atrakcji.

autor Piotr Jędzura

Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Jubileuszowy festiwal Ziemia i Pieśń

dodano: 2022-06-29 11:30:52, autor: Redakcja, źródło: Urząd Miejski Szprotawa

W najbliższy weekend od 1 do 3 lipca 2022 odbędzie się jubileuszowy, bo XXX Festiwal Ziemia i Pieśń.Przeczytaj więcej...
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Już w sobotę otwarcie basenu

dodano: 2022-06-22 16:13:32, autor: Redakcja, źródło: Szprotawski Zarząd Nieruchomościami "CHROBRY" Sp. z o. o.

Już od soboty 25 czerwca 2022 roku można będzie się ochłodzić na szprotawskim basenie miejskim. Strzeżone kąpielisko będzie otwarte dla chętnych codziennie od 10:00-18:00.Przeczytaj więcej...
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Wyspa skarbów

dodano: 2022-06-09 09:22:00, autor: Redakcja, źródło: Urząd Miejski Szprotawa

Przy ulicy Młynarskiej powstanie strefa relaksu - Wyspa skarbów.Przeczytaj więcej...
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Marcelina potrzebuje pilnej operacji serca!

dodano: 2022-06-08 21:34:30, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

Marcelina Sakuta urodziła się ze złożoną, śmiertelną wadą serca. Lekarze szacowali, że nie przeżyje nawet kilku dni... Dziś ma 17 lat i wciąż walczy o życie. Niestety w Polsce nie ma już dla Niej ratunku... Wspólnie możemy pomóc Marcelinie wygrać kolejną walkę o życie!Przeczytaj więcej...
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.