Charytatywny bieg już 15 listopada

dodano: 2015-10-19 15:26:26, autor: Redakcja, źródło: Urząd Miejski Szprotawa

I charytatywny bieg „O Tron Chrobrego” odbędzie się pod Honorowym Patronatem Burmistrza Szprotawy Józefa Rubachy 15 listopada 2015 r. Już można się zapisywać. Zebrane podczas imprezy pieniądze przeznaczone zostaną na organizację kolonii i półkolonii dla najuboższych dzieci z naszej gminy.Głównym celem biegu jest zebranie odpowiedniej puli środków finansowych na organizację w 2016 roku letnich kolonii i półkolonii dla najuboższych dzieci z gminy Szprotawa, znajdujących się pod opieką Fundacji Spełnienie. Drogą do osiągnięcia tego celu będzie promocja zdrowego trybu życia oraz popularyzacja biegania i marszu nordyckiego, jako najprostszych form aktywności ruchowej.

Do uczestnictwa w biegu organizatorzy zapraszają przede wszystkim mieszkańców powiatu żagańskiego oraz zielonogórskiego, zarówno tych doświadczonych, mogących pochwalić się już wieloma sukcesami sportowymi, jak i tych dopiero zaczynających swoją przygodę ze sportem. Ważną grupę odbiorców stanowić będą również przedstawiciele organizacji pozarządowych, dla których przewidziana została odrębna kategoria biegowa oraz lubuscy seniorzy i młodzież. Należy jednak pamiętać, że wiek nie ma większego znaczenia. Liczy się przede wszystkim pozytywne nastawienie, otwartość do niesienia pomocy innym oraz chęć zmierzenia się z samym sobą.

Bieg zostanie przeprowadzony na dwóch dystansach: 5 km i 10 km, których trasa prowadzić będzie przez tzw. Petlę Wiechlicką. Start przy Pałacu Wiechlice. Trasa będzie wiodła historycznym traktem szprotawsko-głogowskim, oznakowanym XIX-wiecznymi kamiennymi drogowskazami. Dalej, na odcinku Góry Wiechlickiej będzie mijać dwa poniemieckie cmentarze, piękne wąwozy, elektrownię wodną oraz osobliwe źródełko. Można zatem powiedzieć, że uczestnictwo w biegu będzie nie tylko świetną okazją do sprawdzenia swojej wytrzymałości fizycznej, ale także jedyną w swoim rodzaju szansą do bliższego poznania historii oraz walorów przyrodniczych regionu.

Do uczestnictwa w I charytatywnym biegu „O Tron Chrobrego” zaprasza Zielonogórska Fundacja CSR Profit, działająca w partnerstwie z Fundacją Spełnienie ze Szprotawy.
Udział można zgłaszać poprzez stronę: http://super-sport.com.pl/zapisy-formularze/549-i-charytatywny-bieg-o-korone-chrobrego.html.

Regulamin

Zaproszenie

Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Festiwal Jedzenia i Piwa

dodano: 2022-05-06 10:28:32, autor: Redakcja, źródło: Urząd Miejski Szprotawa

W weekend 14-15 maja w centrum Szprotawy odbędzie się Festiwal Jedzenia i Piwa.Przeczytaj więcej...
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Zmiany w rozkładach komunikacji miejskiej

dodano: 2022-05-06 10:23:31, autor: Redakcja, źródło: Urząd Miejski Szprotawa
Redakcja

Od 2 maja 2022 zmienił się przewoźnik obsługujący linie komunikacji szkolnej. Teraz te dowozy będą realizowane przez MZK Żagań, a organizacją przewozów będzie się zajmować Związek Powiatowo - Gminny Powiatu Żagańskiego.Przeczytaj więcej...
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

W Szkole Podstawowej nr 1 pojawi się winda

dodano: 2022-05-06 10:19:50, autor: Redakcja, źródło: Urząd Miejski Szprotawa

Już niedługo Szkoła Podstawowa nr 1 zostanie wzbogacona o windę, dzięki której poprawi się dostępność obiektu dla osób niepełnosprawnych ruchowo.Przeczytaj więcej...
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Ratuszowy zegar odzyskał wskazówkę

dodano: 2022-05-06 10:16:59, autor: Redakcja, źródło: Urząd Miejski Szprotawa

Jak informuje serwis Urzędu Miejskiego zegar na wieży ratuszowej, który pokazuje czas od strony północnej ponownie odmierza czas również w minutach.Przeczytaj więcej...
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.