Inauguracja roku szkolnego w UTW

dodano: 2015-10-14 18:05:12, autor: Redakcja, źródło: Urząd Miejski Szprotawa

Szprotawski Uniwersytet Trzeciego Wieku rozpoczął rok akademicki 2015/2016 zgodnie ze słowami „Dodawać życia do lat a nie lat do życia" prof. Haliny Szwarc – założycielki pierwszego w Polsce UTW.Jak co roku w Szprotawskim Domu Kultury podczas uroczystego otwarcia obchodów Gminnego Tygodnia Seniora przez Burmistrza Szprotawy Józefa Rubachę odbyła się Inauguracja IX Roku Akademickiego na szprotawskim UTW. Program obejmował wystąpienie inauguracyjne poświęcone historii UTW w kraju, przedstawienie danych statystycznych oraz informacji na temat aktywności intelektualnej i fizycznej, którą wykazują się studenci SzUTW w ramach codziennych zajęć edukacyjnych i rekreacyjnych.
Wykład inauguracyjny przygotował prof. UZ i ŁWSH dr hab. Bogdan Idzikowski pt: "Aktywne Panie 50+ a potencjał społeczny". Wykład profesora Idzikowskiego był oparty o badania przeprowadzone przez pracowników naukowych Uniwersytetu Zielonogórskiego w trzech grupach pań zrzeszonych w Kole Gospodyń Wiejskich, grupie nieformalnej oraz na Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Wyniki badań stanowiły podstawę wykładu na temat kapitału społecznego oraz wzajemnych korzyści mających duży wpływ na środowisko lokalne.
Jest udowodnione, że kobiety żyją średnio o kilka lat dłużej od mężczyzn i jest to zapewne zasługą aktywności. – Zapraszamy do nas panów, aby „dodawać życia do lat a nie lat do życia". Cieszymy się, że ten cytat z pierwszego wykładu inauguracyjnego prof. H. Szwarc na pierwszym w Polsce warszawskim UTW, którego pani profesor była założycielką stał się hasłem przewodnim tegorocznych XVII Obchodów Lubuskiego Tygodnia Seniora – podkreśla Zeona Piwtorak.
Po wykładzie odbyło się ślubowanie dla nowych słuchaczy i występ chóru "UNISONO" SzUTW pod kierownictwem I. Habich, który odśpiewał Gaudeamus. Dodatkowe atrakcje wieczoru to występ artystyczny przygotowany wspólnie SzUTW, SzDK, grupę Sunniaki oraz DK Nowe Miasteczko, grupę taneczną "Arabeska" i trzy wystawy w Galerii "Pryzmat" na pierwszym piętrze SzDK. Autorami wystaw były dzieci szprotawskich szkół - " Ja za 50 lat", druga to wystawa planszowa PZERiI autorstwa W. Wilanowskiej i trzecia składająca się z prac malarskich wykonanych techniką kolaż, której autorami byli słuchacze: M. Licimińska i J. Pluciński oraz pomysłodawczyni i instruktor Daniela Pluskota.
Zarząd Szprotawskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku dziękuje wszystkim za przybycie i tym, którzy pomogli przygotować spotkanie.

Galeria z uroczystości jest dostępna tutaj.

Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Festiwal Jedzenia i Piwa

dodano: 2022-05-06 10:28:32, autor: Redakcja, źródło: Urząd Miejski Szprotawa

W weekend 14-15 maja w centrum Szprotawy odbędzie się Festiwal Jedzenia i Piwa.Przeczytaj więcej...
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Zmiany w rozkładach komunikacji miejskiej

dodano: 2022-05-06 10:23:31, autor: Redakcja, źródło: Urząd Miejski Szprotawa
Redakcja

Od 2 maja 2022 zmienił się przewoźnik obsługujący linie komunikacji szkolnej. Teraz te dowozy będą realizowane przez MZK Żagań, a organizacją przewozów będzie się zajmować Związek Powiatowo - Gminny Powiatu Żagańskiego.Przeczytaj więcej...
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

W Szkole Podstawowej nr 1 pojawi się winda

dodano: 2022-05-06 10:19:50, autor: Redakcja, źródło: Urząd Miejski Szprotawa

Już niedługo Szkoła Podstawowa nr 1 zostanie wzbogacona o windę, dzięki której poprawi się dostępność obiektu dla osób niepełnosprawnych ruchowo.Przeczytaj więcej...
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Ratuszowy zegar odzyskał wskazówkę

dodano: 2022-05-06 10:16:59, autor: Redakcja, źródło: Urząd Miejski Szprotawa

Jak informuje serwis Urzędu Miejskiego zegar na wieży ratuszowej, który pokazuje czas od strony północnej ponownie odmierza czas również w minutach.Przeczytaj więcej...
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.