Już wkrótce zapłacimy za postój pod ratuszem w Szprotawie

dodano: 2008-09-01 02:58:31, autor: , źródło: Gazeta Lubuska

Pod koniec roku zapłacimy za zaparkowanie auta na placu dookoła ratusza w Szprotawie. Opinie mieszkańców w sprawie strefy płatnego postoju są podzielone.Szprotawa ma mały i ściśnięty rynek. Niemal wszędzie dookoła ratusza stoją auta. Część parkuje do rana do późnego popołudnia. Inni kierowcy stają tu tylko na zakupy, albo żeby załatwić coś w urzędzie. W ciągu dnia znalezienie wolnego miejsca do zaparkowania jest bardzo trudnym zadaniem.

Różne zdania

- Strefa to porażka, parkowanie musi być wolne od opłat - mówi nie kryjąc emocji Magdalena Kasprzak ze sklepu w Rynku. Jej zdanie to tylko kolejna forma wyciągnięcia pieniędzy z kieszeni mieszkańców miasta i okolicy. - Parkowane musi być dalej darmowe - przekonuje M. Kasprzak.

Nic do płatnej strefy nie ma za to Edwarda Kustra z kwiaciarni koło ratusza. - Opłata wymusi rotację na Rynku, nie będzie już tak, że ktoś zostawi auto na cały dzień, pójdzie do pracy i zablokuje miejsce - uzasadnia szprotawianka. Zdaniem kwiaciarki opłata wywoła ruch na rynku. - Tym samym znikną kłopoty z parkowaniem na chwilę, choćby dla zrobienia zakupów - mówi E. Kustra.

Obojętnie do problemu podchodzi pani Marta ze straganu warzywnego. - Strefa płata, czy nie płatna, i tak nic nie zmieni, dla mnie jest to obojętne - mówi.

Za darmowym parkingiem jest za to Mateusz Szumilas. - Lepiej parkować w mieście, gdzie nie ma strefy, płatne parkowanie jest dodatkowym obciążeniem - przyznaje.

Brakuje miejsc

- Na ryku trudno jest znaleźć miejsce do zaparkowania auta, płatna strefa w końcu ten problem nam wszystkim rozwiąże - tłumaczy wiceburmistrz Ryszard Barylak.

Trwają już prace nad uchwałą. Zostanie ona podjęta mniej więcej pod koniec roku. - Stawki nie są jeszcze ustalone, to wszystko jest aktualnie na etapie dopracowania - mówi wiceburmistrz.

Wiadomo, że strefa obejmie okolice dookoła ratusza. Parkowanie na innych ulicach nadal będzie bezpłatne. Zdaniem R. Barylaka wybór darmowych parkingów będzie wystarczający. - W okolicy śródmieścia jest dość miejsc do zatrzymywania się aut - mówi.

Strefą zajmie się straż miejska. Zostaną kupione parkomaty biletowe. W nich kierowcy zapłacą za postój. Kontrolą oraz wlepianiem mandatów za brak opłat zajmą się miejscy stróże porządku. Strefa ma ruszyć pod koniec roku.

autor Piotr Jędzura

Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

VIII Zlot Motocyklowy

dodano: 2022-05-19 11:44:12, autor: Redakcja, źródło: Urząd Miejski Szprotawa

Klub motocyklowy Moto Szprotawa zaprasza na VIII Zlot Motocyklowy, który odbędzie się 27 – 28 maja br., na Błoniach Szprotawskich przy ulicy 3-go Maja.Przeczytaj więcej...
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Festiwal Jedzenia i Piwa

dodano: 2022-05-06 10:28:32, autor: Redakcja, źródło: Urząd Miejski Szprotawa

W weekend 14-15 maja w centrum Szprotawy odbędzie się Festiwal Jedzenia i Piwa.Przeczytaj więcej...
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Zmiany w rozkładach komunikacji miejskiej

dodano: 2022-05-06 10:23:31, autor: Redakcja, źródło: Urząd Miejski Szprotawa

Od 2 maja 2022 zmienił się przewoźnik obsługujący linie komunikacji szkolnej. Teraz te dowozy będą realizowane przez MZK Żagań, a organizacją przewozów będzie się zajmować Związek Powiatowo - Gminny Powiatu Żagańskiego.Przeczytaj więcej...
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

W Szkole Podstawowej nr 1 pojawi się winda

dodano: 2022-05-06 10:19:50, autor: Redakcja, źródło: Urząd Miejski Szprotawa

Już niedługo Szkoła Podstawowa nr 1 zostanie wzbogacona o windę, dzięki której poprawi się dostępność obiektu dla osób niepełnosprawnych ruchowo.Przeczytaj więcej...
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.