Kolejne działania poszukiwawcze

dodano: 2015-09-30 15:22:03, autor: Redakcja, źródło: Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu

Kilkudziesięciu szprotawskich policjantów było zaangażowanych w działania poszukiwawcze za nietrzeźwym mężczyzną, który zażył tabletki psychotropowe, wziął sznurek i nóż, a wychodząc z domu powiedział, że popełni samobójstwo. Po kilku godzinach działań mężczyznę odnaleziono.29 września tego roku, późnym wieczorem szprotawskich policjantów zaalarmowała kobieta, której nietrzeźwy konkubent najpierw awanturował się w domu, a potem zażył tabletki psychotropowe. Wychodząc z mieszkania mężczyzna wziął ze sobą nóż i sznurek mówiąc, że popełni samobójstwo.

Do poszukiwań mężczyzny, który chciał popełnić samobójstwo, zostało zaangażowanych kilkudziesięciu policjantów z Komisariatu Policji w Szprotawie. Część z nich została wezwana do służby z domu. W działaniach brał też udział przewodnik z psem patrolowo-tropiącym z KP w Szprotawie. Po północy (30.09) policjanci z jednego z patroli zauważyli mężczyznę, który prawdopodobnie wracał do swojego miejsca zamieszkania. Na miejsce zostało wezwane pogotowie, które zabrało 43-letniego mieszkańca Szprotawy do szpitala na obserwację. Działania poszukiwawcze zakończyły się o godzinie 0.30.

To nie pierwszy przypadek, kiedy osoba będąca pod wpływem alkoholu wychodzi z domu mówiąc, że popełni samobójstwo. W wielu przypadkach, po odnalezieniu takiej osoby przez policjantów okazuje się, że było to tylko straszenie członków rodziny (najczęściej żony, konkubiny, matki). A w działania poszukiwawcze angażowanych jest wielu policjantów, którzy w tym czasie mogliby patrolować ulice naszych miejscowości.

W ubiegłym roku policjanci prowadzili 27 poszukiwań osób zaginionych. W większości przypadków takie osoby były znalezione przez policjantów w ciągu pierwszej doby od zgłoszenia o ich zaginięciu.

Co roku jesienią żagańscy policjanci otrzymują zgłoszenia o zaginięciu osób w lesie. W najbliższy weekend prognozowana jest ładna, słoneczna pogoda, która będzie zachęcała do wyjścia do lasu i zbierania grzybów. Do wszystkich osób które wychodzą do lasu na grzybobranie apelujemy o rozsądek i rozwagę. Przed wyjściem do lasu warto odpowiednio się ubrać, zabrać telefon komórkowy, wodę i coś do zjedzenia. Przede wszystkim trzeba powiadomić rodzinę w jakim rejonie lasu będziemy i o której wrócimy do domu. Pamiętajmy również, aby samych do lasu nie puszczać dzieci, osoby w podeszłym wieku lub schorowane.

Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Jubileuszowy festiwal Ziemia i Pieśń

dodano: 2022-06-29 11:30:52, autor: Redakcja, źródło: Urząd Miejski Szprotawa

W najbliższy weekend od 1 do 3 lipca 2022 odbędzie się jubileuszowy, bo XXX Festiwal Ziemia i Pieśń.Przeczytaj więcej...
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Już w sobotę otwarcie basenu

dodano: 2022-06-22 16:13:32, autor: Redakcja, źródło: Szprotawski Zarząd Nieruchomościami "CHROBRY" Sp. z o. o.

Już od soboty 25 czerwca 2022 roku można będzie się ochłodzić na szprotawskim basenie miejskim. Strzeżone kąpielisko będzie otwarte dla chętnych codziennie od 10:00-18:00.Przeczytaj więcej...
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Wyspa skarbów

dodano: 2022-06-09 09:22:00, autor: Redakcja, źródło: Urząd Miejski Szprotawa

Przy ulicy Młynarskiej powstanie strefa relaksu - Wyspa skarbów.Przeczytaj więcej...
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Marcelina potrzebuje pilnej operacji serca!

dodano: 2022-06-08 21:34:30, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

Marcelina Sakuta urodziła się ze złożoną, śmiertelną wadą serca. Lekarze szacowali, że nie przeżyje nawet kilku dni... Dziś ma 17 lat i wciąż walczy o życie. Niestety w Polsce nie ma już dla Niej ratunku... Wspólnie możemy pomóc Marcelinie wygrać kolejną walkę o życie!Przeczytaj więcej...
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.