Obchody 97. Rocznicy Odzyskania Niepodległości

dodano: 2015-11-13 12:27:47, autor: Redakcja, źródło: Urząd Miejski Szprotawa

- Chcemy łączyć radość i powagę, kiedy oddajemy hołd bohaterom I wojny światowej i wszystkich kolejnych lat, którzy swoje życie ofiarowali ojczyźnie. Łączymy nasz szacunek z radością z wolności, którą w historii naszego kraju traciliśmy wielokrotnie – mówił przed ratuszem Burmistrz Szprotawy Józef Rubacha.Obchody z okazji Narodowego Święta Niepodległości rozpoczęła msza św. w intencji Ojczyzny, odprawiona w kościele pw. WNMP w Szprotawie, w której udział wzięli przedstawiciele władz miasta, kompanii honorowej 11 Batalionu Dowodzenia w Żaganiu, poczty sztandarowe i muzycy ze Szprotawskiej Orkiestry Dętej. Po mszy na placu przed ratuszem odbył się Apel Pamięci, w którym wzięli udział również mieszkańcy i żołnierze 11 Batalionu Dowodzenia.
Burmistrz Szprotawy Józef Rubacha dziękował mieszkańcom za udział w uroczystości oraz za aktywność przy tworzeniu kolejnego budżetu obywatelskiego, która jest wyrazem zainteresowania przyszłością gminy, a także wyrazem współczesnego patriotyzmu.
Radość i szacunek
Burmistrz Szprotawy podkreślił również udział w obchodach młodego pokolenia, które poprzez przygotowanie programu artystycznego, uczy się szacunku do Polski. - Chcemy łączyć radość i powagę, kiedy oddajemy hołd bohaterom I wojny światowej i wszystkich kolejnych lat, którzy swoje życie ofiarowali ojczyźnie. Łączymy nasz szacunek z radością z wolności, którą w historii naszego kraju traciliśmy wielokrotnie – mówił burmistrz Józef Rubacha. - Odzyskana suwerenność naszego kraju to dzisiaj okazja do wspólnego wyrażenia dumy z bycia Polakiem i obywatelem wolnego kraju. Czy będzie to najlepszy czas w naszej historii, zależy od nas, naszej pracy i naszych odważnych marzeń, które wszyscy chcemy spełniać.
Po południu w sali widowiskowej Szprotawskiego Domu Kultury odbył się koncert przygotowany przez dzieci i wychowawców przedszkoli w Szprotawie, uczniów i nauczycieli Zespołów Szkół w Szprotawie i w Wiechlicach, a także młodzież z Zespołu Szkół Zawodowych i Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych oraz artystów z zespołu Rampa.
Po koncercie w Galerii "Pryzmat" otwarto wystawę pokonkursową "Ojczyzna, patriotyzm, tradycje narodowe". Laureaci otrzymali nagrody i dyplomy.
Jeszcze jeden koncert
Z okazji Narodowego Dnia Niepodległości sali widowiskowej SzDK w piątek, 13 listopada 2015 r., o godz. 18.00 odbędzie się koncert Orkiestry Wojskowej z Żagania, pod dyrekcją Adama Dudzika oraz z udziałem solistów. Zaśpiewają: Andrzej Bator - baryton, Katarzyna Kucharz - instruktor SzDK i Małgorzata Wróblewska - zaprzyjaźniona z orkiestrą wokalistka, Artur Roguski - muzyk i wokalista. Usłyszymy m.in. "Powrócisz tu", "Rogatywkę" ,"Chabry z poligonu", "Polną różę" i wiele innych piosenek i utworów instrumentalnych.


Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Jubileuszowy festiwal Ziemia i Pieśń

dodano: 2022-06-29 11:30:52, autor: Redakcja, źródło: Urząd Miejski Szprotawa

W najbliższy weekend od 1 do 3 lipca 2022 odbędzie się jubileuszowy, bo XXX Festiwal Ziemia i Pieśń.Przeczytaj więcej...
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Już w sobotę otwarcie basenu

dodano: 2022-06-22 16:13:32, autor: Redakcja, źródło: Szprotawski Zarząd Nieruchomościami "CHROBRY" Sp. z o. o.

Już od soboty 25 czerwca 2022 roku można będzie się ochłodzić na szprotawskim basenie miejskim. Strzeżone kąpielisko będzie otwarte dla chętnych codziennie od 10:00-18:00.Przeczytaj więcej...
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Wyspa skarbów

dodano: 2022-06-09 09:22:00, autor: Redakcja, źródło: Urząd Miejski Szprotawa

Przy ulicy Młynarskiej powstanie strefa relaksu - Wyspa skarbów.Przeczytaj więcej...
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Marcelina potrzebuje pilnej operacji serca!

dodano: 2022-06-08 21:34:30, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

Marcelina Sakuta urodziła się ze złożoną, śmiertelną wadą serca. Lekarze szacowali, że nie przeżyje nawet kilku dni... Dziś ma 17 lat i wciąż walczy o życie. Niestety w Polsce nie ma już dla Niej ratunku... Wspólnie możemy pomóc Marcelinie wygrać kolejną walkę o życie!Przeczytaj więcej...
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.