Samoloty

Su 24M


Dwumiejscowy samolot szturmowy, rozpoznawczy, walki radioelektronicznej o zmiennej geometrii skrzydeł. Prace nad tym modelem rozpoczęto w 1964 roku pod kierownictwem P. Suchoja i J. Felsnera. Pierwszy lot prototypem odbył się w 1967 roku (prototyp posiadał już skrzydła o zmiennej geometrii). Samolot wszedł do produkcji w 1981 roku.

Przeczytaj więcej

Su 17


Su-17 wywodzi się od samolotu myśliwsko - bombowego Su-7B, który był w miarę udanym samolotem pola walki lecz charakteryzował się małym udźwigiem i zasięgiem działania. Su-17 jest więc daleko posuniętą modernizację tego samolotu, która miała na celu poprawienie tych dwóch słabych parametrów taktycznych...

Przeczytaj więcej


An 2TD


Jest to wielozadaniowy samolot produkcji ukraińskiej, nazwa An pochodzi od nazwiska Olega Antonowa konstruktora samolotu. Produkowany od 1947 roku. Był to samolot do transportu zaopatrzenia. Na lotnisku w Szprotawie stacjonował jeden samolot An2-TD. Były one produkowane także w Polsce na licencji ważnej do 1991 roku. Samolot znalazł zastosowanie głównie w rolnictwie, straży pożarnej, transporcie. Łącznie wyprodukowano 18000 sztuk.


Przeczytaj więcej

An 12


Mi 8, 9


Mi 24


Ił 76


Mig 27


Mig 21