Miasta Partnerskie

Gevelsberg
Niemieckie miasto, liczące 34 tyś. mieszkańców, położone nad rzeką Ennepe.
Współpracę z Gevelsbergiem rozpoczęto w 1992 r. Przypieczętowano ją podpisaniem porozumienia o współpracy, partnerstwie i wzajemnej przyjaźni. Obustronna współpraca rozwija się i jest kontynuowana między szkołami, władzami miast i bezpośrednio między mieszkańcami.
Zamierzenia Szprotawy w kierunku pozyskania środków finansowych są zawsze wspierane przez władze zaprzyjaźnionego Gevelsbergu.zdjęcie ze strony www.webbaviation.co.ukSpremberg
Położone na dolnołużyckim skraju wzgórza, w średnim biegu Sprawy miasto liczące 26.453 mieszkańców.
Z tym miastem Szprotawa zawarła porozumienie w 1999r. Współpraca rozwija się między władzami miasta i mieszkańcami. Zawarcie porozumienia miało miejsce w 1999 roku, współpraca stanowi odnowienie kontaktów utrzymywanych latach 70-tych i 80-tych.Kamieniec PodolskiKamieniec Podolski (Kamianeć-Podilśkyj) miasto w zachodniej części Ukrainy, w obwodzie chmielnickim, nad rzeką Smotrycz (dopływ Dniestru), liczy 108 tys. mieszkańców.Kamieniec Podolski jest trzecim miastem, z którym Szprotawa podjęła współpracę, na razie bez oficjalnej umowy partnerskiej, ale w tym kierunku zmierzają wzajemne kontakty.