Atrakcyjnie po lekcjach

dodano: 2008-09-05 02:58:31, autor: , źródło: Gazeta Lubuska

Symboliczne pięć złotych opłaty obowiązuje za zajęcia taneczne i plastyczne.

Dom kultury ma jeszcze wolne miejsca w swoich sekcjach. Godziny zajęć dostosowane zostaną do wolnego czasu uczestników. W najbliższym czasie odbędą się też dożynki i święto ziemniaka.Rok szkolny już się zaczął. W pracy domu kultury szczególnie wiele się nie zmienia. Są jednak wolne miejsca we wszystkich sekcjach. Organizatorzy zachęcają od udziału w atrakcyjnych zajęciach.

Przyjdź do nas

- Wolnych miejsc starczy dla każdego chętnego - informuje szef domu kultury Bogusław Lisiecki. Na dzieci i młodzież czekają zajęcia w sekcji plastycznej oraz fotoplastycznej. Jest też bardzo atrakcyjna sekcja zajmują się tańcem. - I tylko za udziały w tych zajęciach pobierana jest symboliczna opłata - mówi dyrektor Lisiecki. Symbolicznie oznacza 5 zł miesięcznie. Wszystkie inne zajęcia są darmowe.

W Doku Kultury prężnie działa również zespół śpiewaczy. Osoby chętnie do śpiewania powinny się, jak najszybciej zgłaszać. Liczba miejsc ograniczona.

Przed kilkoma tygodniami pierwsze kroki zaczął stawiać również zespół amatorski. - Młodzi ludzie jednak jakoś przestali nas odwiedzać - przyznaje B. Lisiecki.

W soboty grupa chłopaków spotyka się w sali domu kultury. Wspólnie trenują taniec nowoczesny.

Szefowie i instruktorzy zapewniają, że czekają na różne grupy osób w rożnym wieku. Podkreślają, że kulturalny ośrodek jest po to żeby był w nim ruch i zajęcia. - Lepiej coś robić, czymś się zainteresować niż siedzieć bez celu na ławce w parku czy pod blokiem - przekonuje dyrektor Lisiecki.

Ośrodek kultury zaprasza również na nadchodzące imprezy. Najbliższa odbędzie się w sobotę w Dzikowicach. To dożynki. Dzień później, w niedzielę dożynkowa zabawa czeka na mieszkańców i gości Siecieborzyc. Natomiast już 11 września w sali domu kultury wystąpi zespół z Cypru. Jeżeli pogoda dopisze muzycy zagrają na scenie w parku.

A 27 września w Sierakowie odbędzie się rewelacyjna impreza "¦więto ziemniaka”. - To zabawa zainicjowana przez mieszkańców - wyjaśnia B. Lisiecki. Na posesji jednej z mieszkanek wsi stanęła wiata. Tam odbędzie się ziemniaczany festyn. Oprócz degustacji wielu smacznych i różnych potraw z ziemniaków, na uczestników czeka mnóstwo atrakcji.

autor Piotr Jędzura

Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Zaginął 29-latek ze Szprotawy

dodano: 2024-05-16 16:46:59, autor: Redakcja, źródło: Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu

Szprotawscy policjanci prowadzą poszukiwania zaginionego 29-letniego Dariusza Stachowskiego ze Szprotawy, który ostatni raz nawiązał kontakt z rodziną wieczorem 15 maja 2024 roku.

[Aktualizacja] Zaginiony mężczyzna został już odnaleziony.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Kierowcy uważajcie na Kożuchowskiej

dodano: 2024-05-15 15:39:20, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

Dnia 15 maja 2024 roku w Szprotawie na skrzyżowaniu ulic Kożuchowskiej i Kolejowej doszło do zdarzenia z udziałem motocyklisty. Aktualnie ma miejscu pracuje ekipa pogotowia ratunkowego, policja oraz straż pożarna. Chwilogo droga jest zamknięta i tworzą się korki.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Mirosłąw Gąsik prawomocnie oczyszczony

dodano: 2024-05-11 06:52:13, autor: Redakcja, źródło: Urząd Miejski Szprotawa

Można powiedzieć, że to koniec ponad czteroletniej batalii obecnego burmistrza Szprotawy Mirosława Gąsika o odzyskanie dobrego imienia. 22 kwietnia 2024 uprawomocnił się wyrok uniewinniający.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Wyjazd z Targowej jest już otwarty

dodano: 2024-04-27 10:59:03, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

We wtorek 23 kwietnia 2024 roku zniknęły barierki zamykające wyjazd z ulicy Targowej w kierunku Głogowskiej. Samochody mogą więc już przejeżdzać nowowybudowanym odcinkiem jednak są pewne utrudnienia.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.