Atrakcyjnie po lekcjach

dodano: 2008-09-05 02:58:31, autor: , źródło: Gazeta Lubuska

Symboliczne pięć złotych opłaty obowiązuje za zajęcia taneczne i plastyczne.

Dom kultury ma jeszcze wolne miejsca w swoich sekcjach. Godziny zajęć dostosowane zostaną do wolnego czasu uczestników. W najbliższym czasie odbędą się też dożynki i święto ziemniaka.Rok szkolny już się zaczął. W pracy domu kultury szczególnie wiele się nie zmienia. Są jednak wolne miejsca we wszystkich sekcjach. Organizatorzy zachęcają od udziału w atrakcyjnych zajęciach.

Przyjdź do nas

- Wolnych miejsc starczy dla każdego chętnego - informuje szef domu kultury Bogusław Lisiecki. Na dzieci i młodzież czekają zajęcia w sekcji plastycznej oraz fotoplastycznej. Jest też bardzo atrakcyjna sekcja zajmują się tańcem. - I tylko za udziały w tych zajęciach pobierana jest symboliczna opłata - mówi dyrektor Lisiecki. Symbolicznie oznacza 5 zł miesięcznie. Wszystkie inne zajęcia są darmowe.

W Doku Kultury prężnie działa również zespół śpiewaczy. Osoby chętnie do śpiewania powinny się, jak najszybciej zgłaszać. Liczba miejsc ograniczona.

Przed kilkoma tygodniami pierwsze kroki zaczął stawiać również zespół amatorski. - Młodzi ludzie jednak jakoś przestali nas odwiedzać - przyznaje B. Lisiecki.

W soboty grupa chłopaków spotyka się w sali domu kultury. Wspólnie trenują taniec nowoczesny.

Szefowie i instruktorzy zapewniają, że czekają na różne grupy osób w rożnym wieku. Podkreślają, że kulturalny ośrodek jest po to żeby był w nim ruch i zajęcia. - Lepiej coś robić, czymś się zainteresować niż siedzieć bez celu na ławce w parku czy pod blokiem - przekonuje dyrektor Lisiecki.

Ośrodek kultury zaprasza również na nadchodzące imprezy. Najbliższa odbędzie się w sobotę w Dzikowicach. To dożynki. Dzień później, w niedzielę dożynkowa zabawa czeka na mieszkańców i gości Siecieborzyc. Natomiast już 11 września w sali domu kultury wystąpi zespół z Cypru. Jeżeli pogoda dopisze muzycy zagrają na scenie w parku.

A 27 września w Sierakowie odbędzie się rewelacyjna impreza "¦więto ziemniaka”. - To zabawa zainicjowana przez mieszkańców - wyjaśnia B. Lisiecki. Na posesji jednej z mieszkanek wsi stanęła wiata. Tam odbędzie się ziemniaczany festyn. Oprócz degustacji wielu smacznych i różnych potraw z ziemniaków, na uczestników czeka mnóstwo atrakcji.

autor Piotr Jędzura

Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Podsumowanie 31. Finału WOŚP w Szprotawie

dodano: 2023-01-31 07:49:10, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

Za nami 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku Szprotawianie pokazali, że mają wielkie serca - łącznie sztab nr 229 zebrał 45818,04 zł.Przeczytaj więcej...
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

31. Finał WOŚP w Szprotawie

dodano: 2023-01-25 18:33:37, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

Zaledwie kilka dni pozostało do 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku WOŚP gra pod hasłem: 31. Finał WOŚP zagra 29 stycznia 2023 roku pod hasłem: Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich - małych i dużych!Przeczytaj więcej...
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Zatrzymano nadawcę wybuchowej paczki

dodano: 2023-01-19 09:39:34, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

Jak informuje RMF FM policja zatrzymała nadawcę paczki, która wybuchła 19 grudnia 2022 roku w Siecieborzycach raniąc 31-letnią kobietę oraz dwójkę jej dzieci.Przeczytaj więcej...
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Kameralny koncert noworoczny w pałacu Henryków

dodano: 2023-01-10 22:15:19, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

14 stycznia 2023 o godzinie 17.00 w pałacu w Henrykowie odbędzie się kameralny koncert muzyczny z udziałem zaproszonych gości.Przeczytaj więcej...
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.