Bezradność w szpitalu

dodano: 2007-05-21 02:58:31, autor: , źródło: Gazeta Lubuska

Miesiąc temu zawieszono działalność oddziału intensywnej terapii szpitala. - Brakuje anestezjologów - twierdzi Edward Migniewicz, dyrektor placówki.- Jest szpital, ale jakby coraz go mniej - zauważa Piotr Karwowski, który przyszedł do szprotawskiej lecznicy oddać krew. - Nie rozumiem jak to możliwe, że władze nie potrafią znaleźć lekarza! Trzeba się postarać i sprawę załatwić do końca. I na przyszłość nie pozwalać, by oddziały szpitalne marnowały się.

Oddział intensywnej terapii zamknięto, bo brakuje lekarzy. Na stronie internetowej lecznicy już 27 kwietnia pojawiła się informacja, że szpital zatrudni anestezjologów. Niestety, jest ona wciąż aktualna.

Dyrektor dobrej myśli

O szpitalu rozmawiają radni. Podczas sesji 27 kwietnia nie potrafili znaleźć wyjścia z patowej sytuacji. Przypomnijmy, że to już drugi oddział szprotawskiej lecznicy, który przestał funkcjonować w tym roku. Najpierw Narodowy Fundusz Zdrowia nie zakupił usług oddziału ginekologiczno-położniczego.

Anestezjolodzy już od dziesięciu lat wyjeżdżają masowo za pracą do zachodnich krajów Unii Europejskiej . - Tam nasza praca jest ceniona - zdradza anestezjolog, który w 1997 roku wyjechał do pracy w szpitalu w Norwegii. - W Oslo zaproponowano mi pensję ponad dziesięć razy wyższą, a tutaj nie miałem żadnej perspektywy na godne zarobki, mimo że zrobiłem II stopień specjalizacji.

Dyrektor szprotawskiej placówki potwierdza, że bardzo trudno znaleźć na rynku pracy anestezjologa, mimo to nie traci nadziei na zatrudnienie fachowca. - W najbliższych dniach spotkam się z dwoma lekarzami - zdradza Edward Migniewicz. - Myślę, że wkrótce oddział wreszcie ruszy.

Kiedy dokładnie? - Nie potrafię powiedzieć - dodaje dyrektor.

Brak w całym powiecie

Oddziału intensywnej terapii nie ma też w żagańskiej lecznicy. Zatem brakuje go w całym powiecie.

- Ustawa daje możliwość wyboru szpitala - zauważa Migniewicz. - Nie tylko w obrębie powiatu. Każdy pacjent może zdecydować sam, gdzie będzie leczony. Dziś pacjentów zawieszonego oddziału kierujemy do Nowej Soli, bądź do Żar.

W momencie zamknięcia, na oddziale intensywnej terapii przebywało dwóch pacjentów. Także oni znaleźli opiekę w sąsiednich placówkach.

Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Ukradli puszki z pieniędzmi na ratowanie życia

dodano: 2022-09-25 19:26:22, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

Brakuje słów, żeby opisać co spotkało siedemnastoletnią Marcelinę Sakuta. Aktualnie trwają zbiórki, licytacje i kwesty które mają na celu jedno – zdobyć pieniądze na operację młodej dziewczyny. Również podczas Dnia Dyni w Lesznie Dolnym prowadzono zbiórkę. Niestety „ktoś” ukradł puszki w których były pieniądze.Przeczytaj więcej...
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Nowy inwestor

dodano: 2022-09-23 19:14:32, autor: Redakcja, źródło: Urząd Miejski Szprotawa

Gmina Szprotawa już niebawem wzbogaci się o nowego inwestora.Przeczytaj więcej...
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Pojawiły się rusztowania wokół wieży [aktualizacja]

dodano: 2022-09-09 18:38:20, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

Wokół wieży ruin dawnego kościoła ewangelickiego w Szprotawie pojawiły się rusztowania. Czy oznacza to rozpoczęcie planowanej rewitalizacji obiektu?Przeczytaj więcej...
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Ogłoszono przetarg na Velo Sprotavia

dodano: 2022-08-29 20:52:29, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

Zgodnie z zapowiedziami ogłoszono postępowanie przetargowe, którego przedmiotem jest zaprojektowanie i wybudowanie ścieżki rowerowej przebiegającej częściowo w śladzie dawnej linii kolejowej z Zielonej Góry do Szprotawy.Przeczytaj więcej...
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.