Bezradność w szpitalu

dodano: 2007-05-21 02:58:31, autor: , źródło: Gazeta Lubuska

Miesiąc temu zawieszono działalność oddziału intensywnej terapii szpitala. - Brakuje anestezjologów - twierdzi Edward Migniewicz, dyrektor placówki.- Jest szpital, ale jakby coraz go mniej - zauważa Piotr Karwowski, który przyszedł do szprotawskiej lecznicy oddać krew. - Nie rozumiem jak to możliwe, że władze nie potrafią znaleźć lekarza! Trzeba się postarać i sprawę załatwić do końca. I na przyszłość nie pozwalać, by oddziały szpitalne marnowały się.

Oddział intensywnej terapii zamknięto, bo brakuje lekarzy. Na stronie internetowej lecznicy już 27 kwietnia pojawiła się informacja, że szpital zatrudni anestezjologów. Niestety, jest ona wciąż aktualna.

Dyrektor dobrej myśli

O szpitalu rozmawiają radni. Podczas sesji 27 kwietnia nie potrafili znaleźć wyjścia z patowej sytuacji. Przypomnijmy, że to już drugi oddział szprotawskiej lecznicy, który przestał funkcjonować w tym roku. Najpierw Narodowy Fundusz Zdrowia nie zakupił usług oddziału ginekologiczno-położniczego.

Anestezjolodzy już od dziesięciu lat wyjeżdżają masowo za pracą do zachodnich krajów Unii Europejskiej . - Tam nasza praca jest ceniona - zdradza anestezjolog, który w 1997 roku wyjechał do pracy w szpitalu w Norwegii. - W Oslo zaproponowano mi pensję ponad dziesięć razy wyższą, a tutaj nie miałem żadnej perspektywy na godne zarobki, mimo że zrobiłem II stopień specjalizacji.

Dyrektor szprotawskiej placówki potwierdza, że bardzo trudno znaleźć na rynku pracy anestezjologa, mimo to nie traci nadziei na zatrudnienie fachowca. - W najbliższych dniach spotkam się z dwoma lekarzami - zdradza Edward Migniewicz. - Myślę, że wkrótce oddział wreszcie ruszy.

Kiedy dokładnie? - Nie potrafię powiedzieć - dodaje dyrektor.

Brak w całym powiecie

Oddziału intensywnej terapii nie ma też w żagańskiej lecznicy. Zatem brakuje go w całym powiecie.

- Ustawa daje możliwość wyboru szpitala - zauważa Migniewicz. - Nie tylko w obrębie powiatu. Każdy pacjent może zdecydować sam, gdzie będzie leczony. Dziś pacjentów zawieszonego oddziału kierujemy do Nowej Soli, bądź do Żar.

W momencie zamknięcia, na oddziale intensywnej terapii przebywało dwóch pacjentów. Także oni znaleźli opiekę w sąsiednich placówkach.

Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Gratka dla kibiców Sprotavii

dodano: 2024-05-25 10:20:06, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl
Przeczytaj również: - Gratka dla kibiców Sprotavii

Tego chyba jeszcze nie było! Już dzisiaj od godz. 14.45 serwis HTS Słubice transmitować będzie wyjazdowe spotkanie piłkarzy Sprotavii Szprotawa z miejscową Polonią Słubice.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Nowe rondo już otwarte!

dodano: 2024-05-24 13:13:17, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

Choć nie wszystkie prace przy inwestycji zostały ukończone to od dzisiaj przejezdne jest nowo wybudowane rondo przy ul. Kopernika w Szprotawie!
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Już jutro startuje kolejny Zlot Motocyklowy

dodano: 2024-05-23 12:40:24, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

Trwają ostatnie przygotowania do otwarcia 9. Zlotu Motocyklowego, który wystartuje już jutro od godz. 18:00. Tegoroczny zlot jest wyjątkowy, ponieważ podczas jego trwania swoje 10-lecie świętować będzie klub MotoSzprotawa - główny organizator imprezy.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Zaginął 29-latek ze Szprotawy

dodano: 2024-05-16 16:46:59, autor: Redakcja, źródło: Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu

Szprotawscy policjanci prowadzą poszukiwania zaginionego 29-letniego Dariusza Stachowskiego ze Szprotawy, który ostatni raz nawiązał kontakt z rodziną wieczorem 15 maja 2024 roku.

[Aktualizacja] Zaginiony mężczyzna został już odnaleziony.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.