Coraz więcej inwestorów w Szprotawie

dodano: 2017-07-26 17:04:46, autor: Redakcja, źródło: Urząd Miejski Szprotawa

Przetarg nieograniczony na sprzedaż nieruchomości niezabudowanej, położonej w Wiechlicach, nr 280/120 o pow. 1.5096 ha, który odbył się 10 lipca br., został rozstrzygnięty. Wyłoniono nabywcę - firmę Wiązar System, z którą gmina podpisała umowę sprzedaży, w dniu 19 lipca br. Nabywca planuje budowę zakładu produkcyjnego oraz utworzenie nowych miejsc pracy.Poniżej wypowiedź jednego ze wspólników firmy:

Firma Wiązar System jest autoryzowanym producentem prefabrykowanych konstrukcji dachowych z litego drewna, łączonego płytkami kolczastymi, w systemie MiTek.
Zakład powstał w roku 2008 jako spółka, która połączyła blisko 25-letnie doświadczenia współwłaścicieli w branżach: tartacznej, obróbki drewna oraz projektowania konstrukcji drewnianych. Siedziba firmy mieści się w miejscowości Krzywiczyny, w woj. opolskim. Firma posiada biura handlowe w: Bytomiu, Legnicy i Wrocławiu.
Od roku 2016 wprowadziliśmy do produkcji kompletne domy drewniane, prefabrykowane w stanie do samodzielnego wykończenia. W związku ze znaczną liczbą zamówień postanowiliśmy wybudować nowy zakład produkcji prefabrykatów.
W grę wchodziło kilka lokalizacji, jednak wybraliśmy Wiechlice k. Szprotawy. Powodów było kilka: dobra lokalizacja w stosunku do układu drogowego (A4 i A18), bliskość do granicy niemieckiej, dobre parametry działki i korzystna cena, bonusy podatkowe z uwagi na SSE Szprotawa oraz położenie na terenach poradzieckich. Wreszcie wyjątkową przychylność władz samorządowych z burmistrzem na czele.
Planujemy wybudować halę produkcyjną, z wiatą magazynową i częścią socjalno-biurową o pow. zabudowy 3.159,50 m2 i kubaturze 23.807,0 m3. Obiekt zaprojektowany został jako wytwórnia elementów prefabrykowanych domów drewnianych, a zastosowana technologia szwedzkiej firmy RANDEK pozwoli na wydajność do 120 gotowych domów w cyklu rocznym.
Inwestycję rozpoczynamy w październiku br. Zakończenie planujemy na październik roku 2018 r. W naszej wytwórni znajdzie zatrudnienie ok. 25 osób.

Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Skradziony skuter, lewe tablice i 4 sądowe zakazy

dodano: 2024-06-18 07:26:42, autor: Redakcja, źródło: Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu

"Pechowym" okazał się ubiegły czwartek 13 czerwca 2024 roku dla 42-letniego mieszkańca gminy Niegosławice, którego jazdę skuterem przez Gościeszowice przerwali policjanci z żagańskiej drogówki.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Uwaga! Zamknięcie ul. Słowackiego

dodano: 2024-06-06 10:25:52, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

W piątek 7 czerwca 2024 roku w godzinach 7:00 -15:00 planowane jest czasowe zamknięcie skrzyżowania ulic Koszarowej i Słowackiego w Szprotawie. Co to oznacza dla mieszkańców?
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Pobili mężczyznę, a następnie próbowali go porwać

dodano: 2024-06-04 13:17:33, autor: Redakcja, źródło: Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu

Do scen jak z gangsterskiego filmu doszło w nocy z 29 na 30 maja 2024 w Małomicach. Trzech mężczyzn pobiło pałką teleskopową i drewnianą 44-letniego mężczyznę. Następnie poszkodowanego chcieli wciągnąć do samochodu i wywieźć do lasu. Na szczęście zostali spłoszeni przez przypadkowego przechodnia, który zawiadomił policję.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Wandale grasowali na Wyspie Skarbów

dodano: 2024-06-04 07:41:50, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

W ciągu kilku ostatnich miesięcy Szprotawa wzbogaciła się o nowe place zabaw oraz miejsca wypoczynku. Nie każdemu się to jednak podoba - co pokazali wandale na Wyspie Skarbów.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.