Czarodziej i fakir

dodano: 2007-01-20 02:58:31, autor: , źródło: Gazeta Lubuska

Jak co roku podczas ferii zimowych Szprotawski Dom Kultury organizuje zajęcia dla dzieci i młodzieży.- Każdego dnia przychodzi do nas 35 uczniów szkół podstawowych - opowiada Teresa Zima, instruktorka. - Prowadzimy warsztaty plastyczne, gry i zabawy.

Jednak każde dziecko może zdecydować, czy chce rysować czy na przykład rozmawiać z kolegą. Nie ma tu żadnego przymusu i rygoru.

Bezpłatne obiady

Co ważne, każdego dnia czeka na dzieci duża atrakcja. W środę do domu kultury zawitał czarodziej ze swoim teatrem iluzji. Jak przekonały się dzieci - był… najprawdziwszy, to znaczy taki, jakiego sobie wyobrażały: miał wysoki kapelusz i świecący płaszcz. Wyczarowywał kwiaty i gołębie.

Wczoraj zaś z Wrocławia do Szprotawy przyjechał fakir. Oczywiście, w towarzystwie węży. Pokaz odbył się o 11.00. Także przyszłotygodniowy plan zajęć zapowiada się atrakcyjnie. Bo w środę jest wycieczka do Zielonej Góry na widowisko zatytułowane "Dzieci dzieciom”. Poprowadzi je Joanna Brodzik - aktorka, którą znają nie tylko dorośli.

- W zajęciach uczestniczą dzieci, które są u nas po raz pierwszy i takie, co przychodzą do domu kultury w roku szkolnym - tłumaczy T. Zima. - Na koniec, 26 stycznia, zorganizujemy imprezę pożegnalną, czyli "Dyskotekę Pana Andrzeja”. Nazwaliśmy ją tak od imienia naszego akustyka, i ma w swej formie nawiązywać do znanej dzieciom z mediów "Dyskoteki pana Dżeka”.

Instruktorka wspomina też o codziennym bezpłatnym ciepłym posiłku, jaki dom kultury serwuje dzieciom. - Chodzimy na pobliską stołówkę, gdzie każdy może zjeść tyle, ile chce.
To znaczy zawsze może liczyć na dokładkę. To bardzo ważne, bo spora część szprotawskich rodzin nie jest zbyt majętna.

... i choinka

Zajęcia w domu kultury trwają od 10.00 do 14.00. Każdego dnia pracownicy placówki odwiedzają też okoliczne szkoły - w Szprotawie, Lesznie Górnym i Wiechlicach - gdzie proponują dzieciom 1,5 godzinne warsztaty.

- A w sobotę, 20 stycznia organizujemy zabawę choinkową w Borowinie - przypomina jeszcze instruktor Zbigniew Teler. - Będą gry, zabawy i konkursy.

Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Wybory samorządowe 2024

dodano: 2024-02-25 10:54:36, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

Tegoroczne Wyobory Samorządowe odbędą się 7 kwietnia 2024 roku w godzinach 7:00-21:00. Oznacza to, że do otwarcia lokali wyborczych pozostało 41 dni.Przeczytaj więcej...
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Niespodziewani goście na bezpłatnym badaniu wzroku

dodano: 2024-02-19 19:27:52, autor: Redakcja, źródło: Komenda Wojewódzka Policji w Gorzowie Wlkp.

Żagańscy Policjanci wraz z Powiatowym Rzecznikiem Konsumentów po raz kolejny wybrali się na "bezpłatne badanie wzroku" dla seniorów, które odbyło się w Szprotawie. Na miejscu sprawdzali czy wszystko odbywa się zgodnie z prawem.Przeczytaj więcej...
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Dziury po zimie dały o sobie znać

dodano: 2024-02-19 18:51:55, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

Przy ulicy Kolejowej i Kopernika pojawiły się tablice informujące o drodze w złym stanie technicznym. Kolejny raz w okresie zimowym kierowcy mają darmowy test zawieszenia, który przez nieuwagę może się skończyć większymi kosztami.Przeczytaj więcej...
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Sklep z facetami już dzisiaj w Szprotawie!

dodano: 2024-02-17 13:51:40, autor: Redakcja, źródło: Szprotawski Dom Kultury

Nie masz planów na dzisiejszy wieczór? Wybierz się do Szprotawskiego Domu Kultury na komedię teatraną z serialową obsadą. O godz. 19:00 w Szprotawie otworzy się SKLEP Z FACETAMI!Przeczytaj więcej...
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.