Czyja jest ta ulica?

dodano: 2007-05-04 02:58:31, autor: , źródło: Gazeta Lubuska

Jednej z głównych dróg w mieście powinna być wyremontowana.- Nie da się jeździć przez Kościuszki - denerwuje się Sabina Grzybowska, szprotawska rowerzystka. - Asfalt zerwali jesienią i ulicę tak zostawili, to zakrawa na kpinę!

Podczas ostatniej sesji rady miasta burmistrz Franciszek Sitko pytał Wiesława Starucha, zastępcę dyrektora lubuskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, kiedy zakończy się remont ulicy Kościuszki w Szprotawie. Dyrektor jednak nie wypowiedział się w tej sprawie.

Nie ma w planie

- Remont ulicy nie jest w planie - stwierdza Zdzisław Kuciak, z zielonogórskiego GDDKiA. - W porozumieniu z burmistrzem zerwaliśmy asfalt. Teraz droga powinna być w zarządzie magistratu, ten jednak jej nie przyjął.

- W NSA jest sprawa czyja jest ta droga, czy nasza czy starostwa, które albo zatrzyma ją, albo przekaże miastu - mówi Zdzisław Sieńko z rejonu GDDKiA w Żarach. - Nam nikt nigdy nie przekazał tego gruntu. Nie możemy remontować dróg, które do nas nie należą.

Sieńko zwraca uwagę, że po zakończeniu budowy pierwszego odcinka obwodnicy Szprotawy urząd przejął ulice od Żagańskiej w kierunku Kościuszki. - W ich zarządzie są ulice Bronka Kozaka czy Niepodległości, czyli te w dobrym stanie, a Kościuszki nie chcieli.

Czy jednak nie można dokonać jakiejś kosmetyki jezdni? - Zrobiliśmy co do nas należało - stwierdza Sieńko. - Teraz czekamy na werdykt sądu.

- Zdrowie i życie mieszkańców tej ulicy jest zagrożone - przekonuje Maciej Boryna. - Na jezdni są dziury, w których zalega gruz, który odpryskuje, gdy najeżdża na kamienie ciężkie auto. Kamień może uderzyć w pieszego!

Główna, ale najgorsza

Podczas dzisiejszej sesji rady odbędzie się dyskusja w sprawie nieszczęsnej ulicy. - Wiem że zawsze ją remontowali, a teraz nagle nie jest ich - pyta radny Boryna. - Dla mnie to jest zwykłe wypinanie się na tę drogę ze strony GDDKiA. Mieszkańców nie interesuje, że sprawa jest w sądzie. Chcą poruszać się po mieście jak ludzie.

- To jest główna droga w mieście, a najgorsza - zauważa Ryszard Wojciów, kierowca. - Niektórzy jeżdżą wkoło. Byle nie Kościuszki!


Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Zaginął 29-latek ze Szprotawy

dodano: 2024-05-16 16:46:59, autor: Redakcja, źródło: Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu

Szprotawscy policjanci prowadzą poszukiwania zaginionego 29-letniego Dariusza Stachowskiego ze Szprotawy, który ostatni raz nawiązał kontakt z rodziną wieczorem 15 maja 2024 roku.

[Aktualizacja] Zaginiony mężczyzna został już odnaleziony.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Kierowcy uważajcie na Kożuchowskiej

dodano: 2024-05-15 15:39:20, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

Dnia 15 maja 2024 roku w Szprotawie na skrzyżowaniu ulic Kożuchowskiej i Kolejowej doszło do zdarzenia z udziałem motocyklisty. Aktualnie ma miejscu pracuje ekipa pogotowia ratunkowego, policja oraz straż pożarna. Chwilogo droga jest zamknięta i tworzą się korki.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Mirosłąw Gąsik prawomocnie oczyszczony

dodano: 2024-05-11 06:52:13, autor: Redakcja, źródło: Urząd Miejski Szprotawa

Można powiedzieć, że to koniec ponad czteroletniej batalii obecnego burmistrza Szprotawy Mirosława Gąsika o odzyskanie dobrego imienia. 22 kwietnia 2024 uprawomocnił się wyrok uniewinniający.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Wyjazd z Targowej jest już otwarty

dodano: 2024-04-27 10:59:03, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

We wtorek 23 kwietnia 2024 roku zniknęły barierki zamykające wyjazd z ulicy Targowej w kierunku Głogowskiej. Samochody mogą więc już przejeżdzać nowowybudowanym odcinkiem jednak są pewne utrudnienia.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.