Do Ratusza wraca Ewa Gancarz wraz z... zastępcą

dodano: 2020-08-03 17:00:30, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

3 sierpnia 2020 roku Ewa Gancarz otrzymała z rąk Wojewody Lubuskiego Władysława Dajczaka oficjalny dokument powołania do wykonywania zadań i kompetencji Burmistrza Szprotawy. Na swoje stanowisko powraca również... wiceburmistrz Anna Arsenijević.O powrocie Ewy Gancarz do Ratusza dowiedzieliśmy się 28 lipca 2020 roku, kiedy została wyznaczona przez Premiera Mateusza Morawieckiego na zastępstwo Burmistrza Szprotawy Mirosława Gąsika, który otrzymał zakaz wykonywania funkcji publicznych.

Ewa Gancarz zastępowała przez okres 9-miesięcy Mirosława Gąsika, gdy przebywał w areszcie. Jednak w momencie gdy wybrany w wyborach Burmistrz został zwolniony z aresztu 18 lipca 2020 roku wygasły przesłanki do zastępstwa. Ten otrzymał jednak zakaz wykonywania funkcji publicznych.

Wiceburmistrz odchodzi

Nie było by żadnego problemu z zachowaniem ciągłości władzy w mieście gdyby dzień przed wyjściem Gąsika z aresztu z powodów osobistych ze stanowiska nie zrezygnowała wiceburmistrz Anna Arsenijević. W efekcie Szprotawa znów została bez włodarza na kolejnych 10 dni...

Ewa Gancarz wraca, ale nie sama...

28 lipca 2020 premier Mateusz Morawiecki podjął decyzję o ponownym powołaniu E. Gancarz na zastępstwo w czynnościach służbowych Burmistrza Szprotawy na okres obowiązywania zakazu wykonywania funkcji przez Mirosława Gąsika, jednak nie dłużej niż... do kolejnych wyborów.

Podczas wręczania oficjalnych dokumentów 3 sierpnia 2020 roku Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak stwierdził, że Pani Ewa Gancarz jest osobą doświadczoną w samorządzie, była radną gminy Szprotawa i zna problemy społeczności lokalnej. Była również przewodniczącą rady Powiatu Żagańskiego. Do tej pory dobrze pełniła obowiązki burmistrza, dlatego uznałem, że nie trzeba szukać innej osoby na to miejsce.

Również 3 sierpnia na stronie szprotawskiego Magistratu pojawia się oświadczenie wydane przez Annę Arsenijević. Z jego treści dowiadujemy się, że zdecydowała się ponownie objąć funkcję wiceburmistrza, ponieważ przesłanki osobiste przez które zrezygnowała ustały.

Oświadczenie Anny Arsenijević – pełna treść

Źródło zdjęcia: Lubuski Urząd Wojewódzki
Źródło oświadczenia: Urząd Miejski w Szprotawie
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Gratka dla kibiców Sprotavii

dodano: 2024-05-25 10:20:06, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl
Redakcja
Przeczytaj również: - Gratka dla kibiców Sprotavii

Tego chyba jeszcze nie było! Już dzisiaj od godz. 14.45 serwis HTS Słubice transmitować będzie wyjazdowe spotkanie piłkarzy Sprotavii Szprotawa z miejscową Polonią Słubice.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Nowe rondo już otwarte!

dodano: 2024-05-24 13:13:17, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

Choć nie wszystkie prace przy inwestycji zostały ukończone to od dzisiaj przejezdne jest nowo wybudowane rondo przy ul. Kopernika w Szprotawie!
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Już jutro startuje kolejny Zlot Motocyklowy

dodano: 2024-05-23 12:40:24, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

Trwają ostatnie przygotowania do otwarcia 9. Zlotu Motocyklowego, który wystartuje już jutro od godz. 18:00. Tegoroczny zlot jest wyjątkowy, ponieważ podczas jego trwania swoje 10-lecie świętować będzie klub MotoSzprotawa - główny organizator imprezy.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Zaginął 29-latek ze Szprotawy

dodano: 2024-05-16 16:46:59, autor: Redakcja, źródło: Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu

Szprotawscy policjanci prowadzą poszukiwania zaginionego 29-letniego Dariusza Stachowskiego ze Szprotawy, który ostatni raz nawiązał kontakt z rodziną wieczorem 15 maja 2024 roku.

[Aktualizacja] Zaginiony mężczyzna został już odnaleziony.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.