Dostęp do sieci www z dużymi problemami

dodano: 2008-08-05 02:58:31, autor: , źródło: Gazeta Lubuska

- Podpisałam umowę z telekomunikacją na podłączenie internetu, dostałam dwa modemy, ale podłączenia nie ma - żali się Elżbieta Jania.Niepełnosprawna kobieta przez internet chce sobie dorobić do skromnego zasiłku.

Elżbieta Jania skontaktowała się z naszą redakcją w Zielonej Górze przez bezpłatną infolinię. Opowiedziała o problemie, jaki ją spotkał. Dziennikarz dyżurujący przy bezpłatnym telefonie jej sygnał przekazał do odpowiedniego działu w redakcji.

Sieci dalej nie ma

Przed kilkoma dniami pojechaliśmy do Szprotawy. Zapukaliśmy do drzwi mieszkania z numerem 4 przy ulicy Kolejowej 21. - Jak dobrze, że jesteście, już tylko w Gazecie Lubuskiej nadzieja. Sama nie poradzę sobie z tym problemem - ucieszyła się E. Jania. Kobieta opowiedział nam o swoich kłopotach.

Zaczęło się od reklamy neostrady, czyli podłączenia do szybkiego internetu. - Pomyślałam, że sobie dorobię przez internet do skromnego zasiłku. A ponieważ mam telefon w Telekomunikacji Polskiej wybrałem właśnie neostradę - opowiada szprotawianka.

Pod podanym w reklamie numerem telefonu pani Elżbieta zgłosiła chęć podłączenia internetu. - Zapytali o numer telefonu i adres, powiedzieli że nie ma problemu z podłączeniem się do sieci - wspomina E. Jania.

Przyszła umowa. Po jej podpisaniu, za kilka dni do domu dotarł też modem. Osoba, która go podłączała dziwiła się, bo nie odbierał sygnału. I wtedy zaczęły się problemy. - Na "błękitnej linii” cały czas tylko mówią, że mam czekać i czekać, z kierownikiem nie chcieli mnie połączyć - żali się nasza Czytelniczka.

Sprawa ciągnie się już drugi miesiąc. Pan Elżbieta nie ma do dziś dostępu do internetu. - A sąsiadka zza ściany sieć ma - dziwi się kobieta.

Mieszkanka Szprotawy obawia się, że Telekomunikacja będzie jej wystawiać rachunki za usługę, której do dziś nie ma. - Umowę przecież już podpisałam, dostałam nawet dwa modemy - mówi.

Bez odpowiedzi

O problem pani Elżbiety zapytaliśmy rzeczniczką oddziału Telekomunikacji Polskiej w Poznaniu Marię Piechocką. Rozmawialiśmy w piątek rano. Podaliśmy dane pani Elżbiety. Opowiedzieliśmy dokładnie o problemie, który ją spotkał.

Rzecznik Piechocka wysłuchała i poprosiła o numer telefonu, pod który może oddzwonić i wyjaśnić sprawę. Dziennikarz podał numer telefonu komórkowego. Do dziś nie dostaliśmy jednak żadnej odpowiedzi ani wyjaśnienia.

Do sprawy podłączenia internetu pani Elżbiety z pewnością wrócimy i to już w najbliższych dniach.

autor Piotr Jędzura

Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Dmuchane atrakcje czekają na Błoniach

dodano: 2024-04-14 14:38:42, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

Jeżeli planujesz rodzinny spacer w niedzielne popołudnie nie możesz ominąć Szprotawskich Błoni, gdzie na młodszych mieszkańców naszego miasta czekają dmuchane atrakcje!
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Powyborczy wywiad z Mirosławem Gąsikiem

dodano: 2024-04-10 09:09:38, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

Rozmawiamy z Mirosławem Gąsikiem, który w niedzielnych wyborach samorządowych już w pierwszej turze zwyciężył w rywalizacji o fotel Burmistrza.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Poznaliśmy radnych Powiatu żagańskiego

dodano: 2024-04-08 13:20:43, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

Mieszkańcy gmin Szprotawa, Małomice i Niegosławice wybrali 7 przedstawicieli do Rady Powiatu Żagańskiego. Oto lista reprezentantów.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Wybory w sąsiednich gminach

dodano: 2024-04-08 09:13:06, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

W Małmicach o wygranej Burmistrza zadecydowało dokładnie 100 głosów. W gminie Niegosławice zaś o tym kto zasiądzie w fotelu wójta zadecyduje druga tura, w której zmierzy się dwóch doświadczonych już włodarzy.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.