Działania promjące trzeźwość docenione w kraju

dodano: 2015-09-24 18:28:43, autor: Redakcja, źródło: Urząd Miejski Szprotawa

Gmina Szprotawa została wyróżniona za aktywność w ramach kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł”. Okolicznościowy medal dla wyróżnionego samorządu z województwa lubuskiego oraz pamiątkową statuetkę odebrali przedstawiciele Urzędu Miejskiego podczas uroczystej gali, która odbyła się w Warszawie.W środę, 23 września 2015 r. w Warszawie podczas uroczystego finału kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł” Gmina Szprotawa została uhonorowana za podejmowane działania dotyczące profilaktyki uzależnień.
Wyróżnienia dla Szprotawy
Okolicznościowy medal dla wyróżnionego samorządu z województwa lubuskiego w imieniu Burmistrza Szprotawy odebrała Małgorzata Szymczak, Kierownik Wydziału Spraw Obywatelskich Urzędu Miejskiego.
Ponadto podczas uroczystości za podejmowane działania na rzecz profilaktyki pracownik Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Donata Hejnosz otrzymała pamiątkową statuetkę oraz została zaproszona do członkostwa w Kapitule „Trzeźwego Umysłu”. Jest to prestiżowe przedsięwzięcie, w którym biorą udział najbardziej aktywne osoby zajmujące się sprawami profilaktyki we wszystkich województwach. Ideą tego honorowego kolegium jest promocja aktywnych osób, dla których profilaktyka uzależnień nie jest tylko przystankiem w karierze.
Aktywni uczniowie
W 2015 roku wśród laureatów konkursów kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł” znaleźli się również uczniowie naszych szkół, tj. Dawid Stodulski z Gimnazjum Nr 3 w Wiechlicach, Wiktoria Jaruszewska i Tobiasz Król ze Szkoły Podstawowej w Wiechlicach, filia w Lesznie Górnym, Klaudia Becla, Hubert Malicki i Łukasz Korniak ze Szkoły Podstawowej w Wiechlicach filia w Długiem oraz Weronika Dembska ze SP w Wiechlicach.
Kampania odbywała się pod honorowym patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki RP oraz Komendy Głównej Policji.
„Zachowaj Trzeźwy Umysł to najdłuższa stażem ogólnopolska kampania profilaktyczna, która powstała by pomóc samorządom w realizacji gminnych programów rozwiązywania problemów uzależnień, która zachęca dzieci i młodzież z całej Polski do aktywnego spędzania czasu i osobistego rozwoju.

Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Ukradli puszki z pieniędzmi na ratowanie życia

dodano: 2022-09-25 19:26:22, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

Brakuje słów, żeby opisać co spotkało siedemnastoletnią Marcelinę Sakuta. Aktualnie trwają zbiórki, licytacje i kwesty które mają na celu jedno – zdobyć pieniądze na operację młodej dziewczyny. Również podczas Dnia Dyni w Lesznie Dolnym prowadzono zbiórkę. Niestety „ktoś” ukradł puszki w których były pieniądze.Przeczytaj więcej...
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Nowy inwestor

dodano: 2022-09-23 19:14:32, autor: Redakcja, źródło: Urząd Miejski Szprotawa

Gmina Szprotawa już niebawem wzbogaci się o nowego inwestora.Przeczytaj więcej...
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Pojawiły się rusztowania wokół wieży [aktualizacja]

dodano: 2022-09-09 18:38:20, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

Wokół wieży ruin dawnego kościoła ewangelickiego w Szprotawie pojawiły się rusztowania. Czy oznacza to rozpoczęcie planowanej rewitalizacji obiektu?Przeczytaj więcej...
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Ogłoszono przetarg na Velo Sprotavia

dodano: 2022-08-29 20:52:29, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

Zgodnie z zapowiedziami ogłoszono postępowanie przetargowe, którego przedmiotem jest zaprojektowanie i wybudowanie ścieżki rowerowej przebiegającej częściowo w śladzie dawnej linii kolejowej z Zielonej Góry do Szprotawy.Przeczytaj więcej...
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.