Dzieci mają swój plac

dodano: 2007-06-08 02:58:31, autor: , źródło: Gazeta Lubuska

- To że na Dzień Dziecka otwarto ogródek jordanowski uznaję za wielkie wydarzenie - cieszy się Maciej Boryna, szprotawski radny.O budowie ogródka jordanowskiego mówiły nieśmiało poprzednie władze miasta. Później taka inwestycja znalazła się chyba w programach wszystkich komitetów wyborczych. Wreszcie hasło doczekało się realizacji!

Ogródek otwarto w piątek w parku nad Szprotką, tuż obok rynku i ratusza. Tego dnia bawiły się tam pewnie nie dziesiątki, ale setki najmłodszych mieszkańców grodu nad Bobrem. Podobnie było w sobotę i w niedzielę. Słowem - ogródek przeżywał oblężenie!

Nie ma innej opcji

- Trochę tu ciasno - przyznaje mama siedmioletniej Ani. - Ale to ogromna frajda i ulga, że wreszcie jest gdzie pójść z dziećmi. Podobne ogródki powinny być na osiedlach. Ten jest estetyczny i praktyczny! Ania przykleiła się do zjeżdżalni, ale będzie miała jeszcze na to czas, by poznać wszystkie zainstalowane tutaj sprzęty.

- Chodzę jeszcze do przedszkola - wyjaśnia pięcioletni Bartek. - Na pewno popołudniami będę tutaj przylatywał z mamą. Nie ma innej opcji.
- Samo postawienie ogródka trwało zaledwie tydzień - przyznaje Waldemar Steinke, który jeszcze w czwartek malował ogrodzenie placu. - Miejsce jest piękne, urządzenia zresztą też - więc dzieciaki będą miały dużo frajdy.

W piątek uroczystego otwarcia placu dokonały dzieci w towarzystwie burmistrza. Franciszek Sitko życzył najmłodszym wszystkiego dobrego oraz podziękował tym, którzy budowali plac.

Powrót do tradycji

- Pamiętam jak przed dwudziestu laty bawiłem się w wiosce indiańskiej, która stała w tym samym miejscu - wspomina Maciej Boryna. - Wcześniej, w latach siedemdziesiątych również stały tutaj huśtawki. Można więc powiedzieć, że to miejsce już tradycyjnie należy do dzieci. Najbardziej cieszy mnie jednak fakt, że to początek prac związanych z odnawianiem zabytkowego parku miejskiego.

Oprócz ogródka zbudowano nad Szprotką promenadę spacerową. -Dzięki temu przedsięwzięciu upieczono kilka pieczeni na raz - dodaje radny - stworzono plac zabaw dla dzieci, zadbano o estetykę parku i poprawiono wizerunek szprotawskiej starówki. Sama lokalizacja - w dolinie Szprotki, czyni to miejsce jeszcze bardziej urokliwym.

Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Wybory samorządowe 2024

dodano: 2024-02-25 10:54:36, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

Tegoroczne Wyobory Samorządowe odbędą się 7 kwietnia 2024 roku w godzinach 7:00-21:00. Oznacza to, że do otwarcia lokali wyborczych pozostało 41 dni.Przeczytaj więcej...
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Niespodziewani goście na bezpłatnym badaniu wzroku

dodano: 2024-02-19 19:27:52, autor: Redakcja, źródło: Komenda Wojewódzka Policji w Gorzowie Wlkp.

Żagańscy Policjanci wraz z Powiatowym Rzecznikiem Konsumentów po raz kolejny wybrali się na "bezpłatne badanie wzroku" dla seniorów, które odbyło się w Szprotawie. Na miejscu sprawdzali czy wszystko odbywa się zgodnie z prawem.Przeczytaj więcej...
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Dziury po zimie dały o sobie znać

dodano: 2024-02-19 18:51:55, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

Przy ulicy Kolejowej i Kopernika pojawiły się tablice informujące o drodze w złym stanie technicznym. Kolejny raz w okresie zimowym kierowcy mają darmowy test zawieszenia, który przez nieuwagę może się skończyć większymi kosztami.Przeczytaj więcej...
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Sklep z facetami już dzisiaj w Szprotawie!

dodano: 2024-02-17 13:51:40, autor: Redakcja, źródło: Szprotawski Dom Kultury

Nie masz planów na dzisiejszy wieczór? Wybierz się do Szprotawskiego Domu Kultury na komedię teatraną z serialową obsadą. O godz. 19:00 w Szprotawie otworzy się SKLEP Z FACETAMI!Przeczytaj więcej...
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.