Gazem po kieszeni

dodano: 2006-05-25 02:58:31, autor: , źródło: Gazeta Lubuska

- To skandal! Jeszcze nie oswoiliśmy się z ostatnimi podwyżkami, a już szykują nam kolejną - denerwują się mieszkańcy kamienicy przy ul. Fabrycznej w Zielonej Górze.- Właśnie dostałam rachunek z gazowni. Za ogrzewanie mieszkania (70 mkw.) i ciepłą wodę od 18 marca do 9 maja mam zapłacić blisko 800 zł - skarży się pani Anna z Zielonej Góry. - Myślałam, że to mój licznik jest zepsuty, ale sprawdziłam i okazał się dobry. A tu mówią o kolejnej podwyżce! Sąsiadka dziękuje Bogu, że zamontowała u siebie kominek. Płaci o połowę mniej niż inni lokatorzy w budynku.

Decyzje jak w domino

Józefa i Zbigniew Rajche płacą za gaz do gotowania, ogrzewania i podgrzania ciepłej wody. Rachunek wynosi miesięcznie ok. 50 zł, ale bardzo oszczędzają. Do tego dochodzą wydatki za wspólne w kamienicy ogrzewanie. Z pieca w piwnicy korzysta 12 rodzin. Państwo Rajche tej zimy zapłacili 3,2 tys. zł za ciepło. Od jesieni rachunki mogą być jeszcze wyższe. Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo złożyło już w Urzędzie Regulacji Energetyki wniosek o zgodę na wprowadzenie nowych taryf. Jeśli zaczną one obowiązywać, ceny podniosą spółki, które dostarczają gaz do mieszkań Lubuszan.
- Jeśli gaz PGNiG podrożeje od lipca, to my podwyżki wprowadzimy od sierpnia. Ceny będą wyższe o tyle, o ile wzrośnie kupowany przez nas surowiec - powiedziała Anna Ciura, kierowniczka działu sprzedaży spółki Media Odra Warta.
Podobnie postąpią pozostałe dwie spółki działające w woj. lubuskim. - Tylko że u nas podwyżka będzie już od lipca, bo ceny możemy zmieniać od początku kwartału - poinformował Leszek Łuczak, rzecznik prasowy Wielkopolskiej Spółki Gazownictwa.

Inne taryfy w papierach

Jak dużą podwyżkę szykuje PGNiG? Biuro prasowe firmy milczy.
Publicznie prezes PGNiG Bogusław Marzec zapowiada kilka procent i termin - druga połowa roku. Wczoraj nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że monopolista we wniosku chce wzrostu cen o kilkanaście procent! O wysokości zdecyduje urząd.
- Wniosek jest u nas bardzo źle oceniany, zdajemy sobie sprawę ze skutków podwyżki. Przecież ludzie i tak już ponieśli duże wydatki - mówi Tomasz Kowalak, dyrektor departamentu taryf URE. - Rokowania dla przysłanych nam taryf są złe. Choć rozumiemy, że ceny gazu kupowanego przez PGNiG też rosną.
Urząd źle ocenia plany PGNiG prawdopodobnie z tego powodu, że firma ok. 35 proc. wysyłanego do naszych domów gazu wydobywa w kraju. Nie może więc podpierać swych żądań rosnącymi kosztami sprowadzanego surowca. Skutek poprzednich podwyżek jest taki, że już w pierwszym kwartale tego roku firma miała przychody ze sprzedaży wyższe o blisko 35 proc. niż w ub. roku.

Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Maciej Siwicki powołany na Wicewojewodę Lubuskiego

dodano: 2024-07-15 07:12:54, autor: Redakcja, źródło: Lubuski Urząd Wojewódzki

Maciej Siwicki - wieloletni szprotawski Radny - 12 lipca 2024 został powołany przez Premiera Donalda Tuska na stanowisko I Wicewojewody Lubuskiego.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Skradziony skuter, lewe tablice i 4 sądowe zakazy

dodano: 2024-06-18 07:26:42, autor: Redakcja, źródło: Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu

"Pechowym" okazał się ubiegły czwartek 13 czerwca 2024 roku dla 42-letniego mieszkańca gminy Niegosławice, którego jazdę skuterem przez Gościeszowice przerwali policjanci z żagańskiej drogówki.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Uwaga! Zamknięcie ul. Słowackiego

dodano: 2024-06-06 10:25:52, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

W piątek 7 czerwca 2024 roku w godzinach 7:00 -15:00 planowane jest czasowe zamknięcie skrzyżowania ulic Koszarowej i Słowackiego w Szprotawie. Co to oznacza dla mieszkańców?
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Pobili mężczyznę, a następnie próbowali go porwać

dodano: 2024-06-04 13:17:33, autor: Redakcja, źródło: Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu

Do scen jak z gangsterskiego filmu doszło w nocy z 29 na 30 maja 2024 w Małomicach. Trzech mężczyzn pobiło pałką teleskopową i drewnianą 44-letniego mężczyznę. Następnie poszkodowanego chcieli wciągnąć do samochodu i wywieźć do lasu. Na szczęście zostali spłoszeni przez przypadkowego przechodnia, który zawiadomił policję.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.