Gmina kontynuuje program autobusowy

dodano: 2020-01-08 11:34:16, autor: Redakcja, źródło: Urząd Miejski Szprotawa

Gmina pozyskała dofinansowanie z rządowego Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych w wysokości 129 tys. zł, które pozwoli na kontynuowanie programu obsługi dodatkowych linii autobusowych. 30 grudnia 2019 r. zakończyło się postępowanie ofertowe w sprawie wyboru przewoźników.



Dofinansowaniem są objęte następujące linie autobusowe:

LINIA 1: prowadzi ze Szprotawy przez Osiedle Wiechlice do stacji PKP w Lesznie Górnym. Większość kursów jest dostosowana do rozkładu jazdy pociągów Kolei Dolnośląskich, w kierunku Wrocławia i Legnicy. Dzięki takiemu rozwiązaniu do Wrocławia można dostać się z przesiadką w możliwie najkrótszym czasie.

LINIA 18: to weekendowe połączenia z Osiedla Wiechlice przez Szprotawę do Żagania. Tutaj również przewidziano możliwość przesiadki na autobusy kursujące do Żar.

LINIA 100: to najbardziej wyczekiwane połączenie ze Szprotawy przez Pasterzowice, Witków, Siecieborzyce i Rusinów do Nowej Soli i Zielonej Góry. Uruchomione zostaną dwa połączenia dziennie, w dni robocze, przeznaczone głównie dla osób pracujących i uczących się w Zielonej Górze.

Po podpisaniu umów z wyłonionymi przewoźnikami opublikowane zostaną rozkłady jazdy na urzędowej stronie internetowej. Obowiązek umieszczenia rozkładu jazdy na przystankach gminnych spoczywa na przewoźniku.

Informujemy również, że na terenie gminy są realizowane, w systemie otwartym, dowozy szkolne co oznacza, że każdy pasażer ma prawo z nich korzystać, po uprzednim zakupie biletu uprawniającego do przejazdu na danej trasie.

Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Co się stało z krzyżem? Jaki będzie dalszy jego los?

dodano: 2025-06-08 22:02:28, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

Uwagę mieszkańców Szprotawy przykuło usunięcie drewnianego krzyża, który od ponad 20 lat umieszczony był na skwerze u zbiegu ulic Konopnickiej i Niepodległości. Pragniemy wszystkich uspokoić - to tylko stan przejściowy.




Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Zderzenie dwóch osobówek na obwodnicy

dodano: 2025-06-08 15:41:49, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl
Redakcja

8 czerwca 2025 roku około godz. 14:00 na obwodniy Szprotawy przy zjedzie w ulicę Żagańską doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Na czas działań służb przejazd obwodnicą jest zablokowany.




Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Relacja z parady motocyklowej

dodano: 2025-06-08 11:26:26, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

W sobotę 7 czerwca 2025 roku przez Szprotawę przejechała parada moocyklowa będąca częścią X Zlotu Motocyklowego organizowanego przez MotoSzprotawa. Obejrzyj krótką relację z przejazdu motocyklistów przez Szprotawę!




Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Pożarnicze Show już w najbliższą sobotę

dodano: 2025-06-05 12:29:27, autor: Redakcja, źródło: Urząd Miejski Szprotawa
Redakcja

Podczas odbywającego się 1 czerwca Dnia Dziecka na szprotawskich Błoniach ogromnym zainteresowaniem cieszyły się pokazy strażaków. Ale to był tylko przedsmak tego co odbędzie się już w najbliższą sobotę 7 czerwca na Stadionie Miejskim w Szprotawie.




Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.