Gmina otworzyła przedszkola

dodano: 2020-05-12 12:31:02, autor: Redakcja, źródło: Urząd Miejski Szprotawa

Od 11 maja na terenie gminy Szprotawa przywrócono funkcjonowanie obiektów przedszkolnych.Po 2 miesiącach od zamknięcia z powodu zagrożenia koronawirusem przedszkola wznowiły pracę. Z uwagi na panujący nadal stan epidemii wprowadzono szereg ograniczeń w funkcjonowaniu placówek.

Zespół Przedszkolny w Szprotawie

Opieką objęto dzieci pracujących rodziców, którzy z uwagi na niemożność opieki nad dziećmi złożyli stosowne oświadczenia w tej sprawie oraz przekazali w formie oświadczenia informację o stanie zdrowia dziecka oraz jego najbliższej rodziny. Ograniczono także liczbę dzieci w grupach po ok. 10 dzieci w Przedszkolu nr 1 przy ul. Rolnej; w jednej grupie, ok. 10 dzieci w Przedszkolu nr 3 przy ul. Waszyngtona; w jednej grupie, ok. 6 dzieci w Przedszkolu nr 2 przy ul. Parkowej. Godziny otwarcia: Przedszkole nr 1, od godz. 06:45 do godz. 15:15 oraz Przedszkola nr 2 i 3, od godz. 7:00 do godz. 15:00. Sale są odpowiednio przygotowane. Zwinięte są dywany, pochowane pluszaki i zabawki z materiałów tekstylnych, papierowe gry, puzzle, drewniane zabawki, których nie można zdezynfekować. Wszystkie sale i sprzęt, w tym place zabaw zdezynfekowano. Przedszkola zostały wyposażone w termometry bezdotykowe do mierzenia temperatury ciała dziecka, środki do dezynfekcji rąk, środki do dezynfekcji powierzchni, sprzętu i zabawek, środki do dezynfekcji toalet. Pracownicy, którzy będą przyjmować dzieci w holu przedszkola wyposażeni będą w przyłbice, fartuch ochronny, rękawiczki, termometr i środki do dezynfekcji rąk i przedmiotów. Grupą dzieci zajmować się będzie jeden nauczyciel wspomagany przez jedną osobę z obsługi. Posiłki serwowane przez Spółdzielnię Pychotka – w naczyniach jednorazowych.

Oddział przedszkolny w Szkole Podstawowej im. K. Makuszyńskiego w Wiechlicach

Przystosowano jedną salę dwunastoosobową na przybycie dzieci, ponieważ rodzice zadeklarowali wstępnie uczestnictwo tylko czworga pociech. W każdej chwili placówka jest w stanie uruchomić drugą salę, również dla 12 podopiecznych. Pomimo wstępnej woli rodziców, do 7 maja br., formalnie nie zostało zapisane żadne dziecko.
Oddział czynny będzie od godz. 07:00 do godz.15:00. Z sal zostały usunięte przedmioty i sprzęty, których nie da się wyprać lub w inny sposób zdezynfekować. Szkoła jest zaopatrzona w środki dezynfekujące, higieniczne, w tym środki higieniczne potrzebne do bieżącego funkcjonowania placówki oraz środki ochrony osobistej dla personelu. Oddział jest wyposażony w termometr bezdotykowy. Wyznaczono pomieszczenie (wyposażone m.in. w środki ochrony osobistej i płyn dezynfekujący), w którym będzie można odizolować osobę w przypadku stwierdzenia objawów chorobowych.
Żywienie dzieci odbywać się będzie w stołówce szkolnej, wyłącznie z wykorzystaniem cateringu. Dzieci będą korzystać z pojemników i sztućców jednorazowych. Opracowano procedury pracy oddziałów przedszkolnych, w okresie czasowego ograniczonego funkcjonowania. Zapoznano z nimi personel i rodziców. Do zajęć opiekuńczych nie będą angażowani pracownicy powyżej 60 roku życia, ani z istotnymi problemami zdrowotnymi.

Oddział przedszkolny w Szkole Podstawowej w Lesznie Górnym

Dwie sale przedszkola spełniają wymagania, zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego. Kadra pedagogiczna i obsługa jest gotowa do podjęcia pracy stacjonarnej z dziećmi.

Oddział przedszkolny w Szkole Podstawowej w Siecieborzycach

Oddziały przedszkolne funkcjonujące w placówce są gotowe na przyjęcie dzieci, zgodnie z wytycznymi. Szkoła wyposażona jest w podstawowe środki ochronne rekomendowane przez GIS.
Przeprowadzone zostały rozmowy telefoniczne ze wszystkimi opiekunami dzieci uczęszczających do oddziałów. Jednak żaden z rodziców nie zadeklarował, do 7 maja br., że ich dziecko będzie uczęszczać do przedszkola. Dyrektor deklaruje jednak stan gotowości do podjęcia pracy, a co za tym idzie, dyżury nauczycieli-wychowawców, od 11 maja br.

Oddział przedszkolny w Szkole Podstawowej w Długiem

Sala przedszkolna została przygotowana zgodnie z wytycznymi GIS, a szkoła posiada środki higieniczne i dezynfekujące potrzebne do bieżącego funkcjonowania oddziału przedszkolnego. Wyznaczono i przygotowano pomieszczenie, wyposażone m.in. w środki ochrony osobistej i płyn dezynfekujący, w którym będzie można odizolować osobę w przypadku stwierdzenia objawów chorobowych.
Do oddziału zgłoszonych jest 3 dzieci. Realizacja zajęć będzie się odbywała w godzinach od 8.00 do 14.00.

Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Szprotawska halówka 2 kolejka

dodano: 2023-11-30 13:32:29, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.plPrzeczytaj więcej...
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Już wkrótce otwarcie ALDI

dodano: 2023-11-26 14:59:48, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

Wiemy kiedy odbędzie się otwarcie nowego sklepu ALDI w Szprotawie. Po remoncie trwającym 3 miesiące obiekt przy ulicy Kożuchowskiej jest gotowy do otwarcia.Przeczytaj więcej...
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Ruszyła halówka

dodano: 2023-11-23 13:27:27, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

22 listopada 2023 rozpoczęły się rozgrywki XVI edycji Szprotawskiej Halowej Ligi Piłki Nożnej.Przeczytaj więcej...
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Pałac w Cieciszowie ożyje

dodano: 2023-11-06 10:35:34, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

Jest szansa na ożywienie pałacu w Cieciszowie.Przeczytaj więcej...
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.