Inauguracja roku szkolnego w UTW

dodano: 2015-10-14 18:05:12, autor: Redakcja, źródło: Urząd Miejski Szprotawa

Szprotawski Uniwersytet Trzeciego Wieku rozpoczął rok akademicki 2015/2016 zgodnie ze słowami „Dodawać życia do lat a nie lat do życia" prof. Haliny Szwarc – założycielki pierwszego w Polsce UTW.Jak co roku w Szprotawskim Domu Kultury podczas uroczystego otwarcia obchodów Gminnego Tygodnia Seniora przez Burmistrza Szprotawy Józefa Rubachę odbyła się Inauguracja IX Roku Akademickiego na szprotawskim UTW. Program obejmował wystąpienie inauguracyjne poświęcone historii UTW w kraju, przedstawienie danych statystycznych oraz informacji na temat aktywności intelektualnej i fizycznej, którą wykazują się studenci SzUTW w ramach codziennych zajęć edukacyjnych i rekreacyjnych.
Wykład inauguracyjny przygotował prof. UZ i ŁWSH dr hab. Bogdan Idzikowski pt: "Aktywne Panie 50+ a potencjał społeczny". Wykład profesora Idzikowskiego był oparty o badania przeprowadzone przez pracowników naukowych Uniwersytetu Zielonogórskiego w trzech grupach pań zrzeszonych w Kole Gospodyń Wiejskich, grupie nieformalnej oraz na Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Wyniki badań stanowiły podstawę wykładu na temat kapitału społecznego oraz wzajemnych korzyści mających duży wpływ na środowisko lokalne.
Jest udowodnione, że kobiety żyją średnio o kilka lat dłużej od mężczyzn i jest to zapewne zasługą aktywności. – Zapraszamy do nas panów, aby „dodawać życia do lat a nie lat do życia". Cieszymy się, że ten cytat z pierwszego wykładu inauguracyjnego prof. H. Szwarc na pierwszym w Polsce warszawskim UTW, którego pani profesor była założycielką stał się hasłem przewodnim tegorocznych XVII Obchodów Lubuskiego Tygodnia Seniora – podkreśla Zeona Piwtorak.
Po wykładzie odbyło się ślubowanie dla nowych słuchaczy i występ chóru "UNISONO" SzUTW pod kierownictwem I. Habich, który odśpiewał Gaudeamus. Dodatkowe atrakcje wieczoru to występ artystyczny przygotowany wspólnie SzUTW, SzDK, grupę Sunniaki oraz DK Nowe Miasteczko, grupę taneczną "Arabeska" i trzy wystawy w Galerii "Pryzmat" na pierwszym piętrze SzDK. Autorami wystaw były dzieci szprotawskich szkół - " Ja za 50 lat", druga to wystawa planszowa PZERiI autorstwa W. Wilanowskiej i trzecia składająca się z prac malarskich wykonanych techniką kolaż, której autorami byli słuchacze: M. Licimińska i J. Pluciński oraz pomysłodawczyni i instruktor Daniela Pluskota.
Zarząd Szprotawskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku dziękuje wszystkim za przybycie i tym, którzy pomogli przygotować spotkanie.

Galeria z uroczystości jest dostępna tutaj.

Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Skradziony skuter, lewe tablice i 4 sądowe zakazy

dodano: 2024-06-18 07:26:42, autor: Redakcja, źródło: Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu

"Pechowym" okazał się ubiegły czwartek 13 czerwca 2024 roku dla 42-letniego mieszkańca gminy Niegosławice, którego jazdę skuterem przez Gościeszowice przerwali policjanci z żagańskiej drogówki.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Uwaga! Zamknięcie ul. Słowackiego

dodano: 2024-06-06 10:25:52, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

W piątek 7 czerwca 2024 roku w godzinach 7:00 -15:00 planowane jest czasowe zamknięcie skrzyżowania ulic Koszarowej i Słowackiego w Szprotawie. Co to oznacza dla mieszkańców?
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Pobili mężczyznę, a następnie próbowali go porwać

dodano: 2024-06-04 13:17:33, autor: Redakcja, źródło: Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu

Do scen jak z gangsterskiego filmu doszło w nocy z 29 na 30 maja 2024 w Małomicach. Trzech mężczyzn pobiło pałką teleskopową i drewnianą 44-letniego mężczyznę. Następnie poszkodowanego chcieli wciągnąć do samochodu i wywieźć do lasu. Na szczęście zostali spłoszeni przez przypadkowego przechodnia, który zawiadomił policję.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Wandale grasowali na Wyspie Skarbów

dodano: 2024-06-04 07:41:50, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

W ciągu kilku ostatnich miesięcy Szprotawa wzbogaciła się o nowe place zabaw oraz miejsca wypoczynku. Nie każdemu się to jednak podoba - co pokazali wandale na Wyspie Skarbów.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.