Informacja z Urzędu Miejskiego na temat wycinki drzew w parku

dodano: 2008-06-04 02:58:31, autor: , źródło: Urząd Miejski Szprotawa

Otrzymaliśmy pismo, które jest odpowiedzią Urzędu Miejskiego na zapytania skierowane od Zielonych w Zielonej Górze dotyczące wycinki drzew w parku.W odpowiedzi na Pana mail z dnia 8.05.2008r informujemy, iż tutejszy Urząd nie planuje budowy promenady na terenie parku miejskiego w Szprotawie.

Lubuski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Zielonej Górze - administrator rzeki Szprotawa planuje wykonanie przedsięwzięcia polegającego na rekonstrukcji i odbudowie rzeki Szprotawa na terenie miasta. Prace będą polegały w głównej mierze na umocnieniu brzegów rzeki.

Wykonania dokumentacji technicznej obejmującej odcinek rzeki od Kanału Młynówka przy ul. Krasińskiego do mostu przy ul. Ceglanej tj. na odcinku 2 km w I półroczu 2007r LZMiUW w Zielonej Górze zlecił dla firmy PROJBUD ze Szczecina.

Ze względu na strome skarpy i utrudniony dojazd do rzeki projektant przewidział użycie sprzętu lekkiego ( koparkę i wiertnicę ). Część ziemi wybranej z koryta rzeki będzie ułożona na skarpie przy moście na ul. Mickiewicza tworząc łagodne zejście oraz od mostu na ul. Mickiewicza do kładki prowadzącej na basen miejski po obu stronach skarpy zostanie rozplantowana warstwą grubości 20 cm.

Nadmiar ziemi zostanie wywieziony na Osiedle Wiechlice celem wyrównania terenu przy
ul. Jesionowej. W związku z tym, iż inwestycja będzie miała miejsce na terenie miasta Szprotawa Burmistrz zobowiązał się, że Urząd zleci wykonanie dokumentacji dotyczącej zabezpieczenia fundamentów budynków posadowionych przy rzece ( budynki i most na ul. Kochanowskiego ) a inwestor zamieści w kosztorysie inwestycyjnym środki na wykonanie tego zabezpieczenia. Jednocześnie Urząd zleci wykonanie projektu i wykona prace polegające na naprawie przyczółków mostowych mostu na ul. Kochanowskiego.

Realna szansa rozpoczęcia zadania inwestycyjnego przypadnie w 2009 roku. Na realizację zadania planuje się przeznaczyć środki własne jak i również pozyskane z funduszy unijnych. Wartość zadania wynikająca z kosztorysu inwestorskiego wynosi ok. 6.000.000 zł.

W związku z tym, iż planowane prace prowadzone będą również na terenie parku miejskiego ( przy ul. Ogrodowej, ul. Basztowej i ul. Bronka Kozaka ) w dniu 23.01.2008r w tutejszym Urzędzie odbyło się spotkanie z przedstawicielami Biura Projektów Projbud ze Szczecina, Lubuskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych z Zielonej Góry i Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków z Gorzowa Wielkopolskiego.

Ustalenie dotyczyły zakwalifikowania do wycinki drzew rosnących w linii brzegowej rzeki Szprotawa. Przedstawiciel Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków kierując się stanem zdrowotnym drzew jak i też możliwościami wykonywania prac mechanicznych przy odbudowie skarpy, zgodnie z opracowana dokumentacją dendrologiczną zakwalifikował do wycinki 106 szt. drzew.

N usunięcie drzew została wydana decyzja przez Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Gorzowie Wielkopolskim z dnia 1.02.2008r znak: ZN.M.Wit. 421-113/2-07.

Dodatkowo informujemy, że na terenie parku miejskiego od roku ubiegłego wykonaliśmy następujące prace:

- Naprawa wyrwy brzegowej rzeki Szprotawa przy ul. Ogrodowej,

- Odrestaurowania oczka wodnego przy ul. Ogrodowej,

- Przywrócenie do użytku nieczynnej fontanny przy skrzyżowaniu ulic Traugutta i Basztowej,

- Przebudowa istniejącej ścieżki spacerowej w ciągu ul. Ogrodowej o długości 200 mb. szerokości 2,50 m wraz z obrzeżami,

- Wykonanie placu zabaw dla dzieci przy ul. Ogrodowej,

- Przebudowa istniejącej alei w parku przy ul. Basztowej o długości 240 mb. szerokości 2,50 m wraz z obrzeżami

- Ustawienie ławek oraz koszy na śmieci w ciągu spacerowym.

W miesiącu czerwcu br. wzdłuż ul. Ogrodowej i nowo wykonanej alei przy ul. Basztowej zostanie wykonane stylowe oświetlenie parkowe.

Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Jarmark Bożonarodzeniowy w Szprotawie

dodano: 2022-12-05 08:26:19, autor: Redakcja, źródło: Urząd Miejski Szprotawa

Już w najbliższy weekend 10-11 grudnia 2022 roku na Rynku w Szprotawie tradycyjni odbędzie się Jarmark Bożonarodzeniowy.Przeczytaj więcej...
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Szprotawska strefa kibica

dodano: 2022-11-22 15:53:04, autor: Redakcja, źródło: Urząd Miejski Szprotawa

Burmistrz Szprotawy zaprasza wszystkich mieszkańców naszego miasta do wspólnego kibicowania Biało-Czerwonym podczas dzisiejszego meczu z Meksykiem.Przeczytaj więcej...
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Zmarł Franciszek Sitko

dodano: 2022-11-21 21:04:24, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

0 listopada 2022 odszedł śp. Franciszek Sitko - samorządowiec, przez trzy kadencje sprawujący urząd burmistrza Szprotawy. Miał 89 lat.Przeczytaj więcej...
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Koncert zaduszkowy w pałacu Henryków

dodano: 2022-11-03 09:14:46, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

12 listopada 2022 o godzinie 18.00 w pałacu Henryków odbędzie się koncert zaduszkowy Jacka Dewódzkiego.Przeczytaj więcej...
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.