Kamerą w pirata

dodano: 2006-11-23 02:58:31, autor: , źródło: Gazeta Lubuska

Teraz w walce z piratami mają pomóc policjantom nowe radary, które pracują w całym powiecie.Od kilkunastu dni żagańska policja użytkuje fotoradar, którym dzieli się z żarskimi kolegami. Sprzęt jest na stanie komendy w Żarach, ale przez najbliższe tygodnie popracuje w Żaganiu i okolicach. - Będzie tu na pewno do czasu, kiedy nie otrzymamy naszego własnego fotoradaru - informuje oficer prasowy żagańskiej policji Sylwia Woroniec.

Tam gdzie niebezpiecznie

A swój sprzęt komenda w Żaganiu na pewno dostanie od szefostwa policji. - Nie wiemy jeszcze dokładnie kiedy, ale już nasi dwaj pracownicy byli w Warszawie na specjalnym szkoleniu obsługi fotoradaru - mówi S. Woroniec.

Przenośne urządzenie pojawia się na wielu drogach w powiecie. - Szczególnie tam, gdzie niemożliwa jest, lub znacznie utrudniona tradycyjna kontrola - wyjaśnia policjantka. - Tam gdzie zatrzymanie samochodu może spowodować jeszcze większe niebezpieczeństwo lub po prostu zakorkować ulice - dodaje.

Forotadar ostatnio był ustawiony m. in. w Chrobrowie. W ciągu zaledwie trzech godzin namierzył tam dwunastu kierujących samochodami, którzy przekroczyli prędkość o ponad 20 km/h. W poprzedni weekend pojawił się natomiast na ulicach Żagania, szczególnie tych, gdzie przekraczanie prędkości jest nagminne.

- Na ulicy Jana Pawła II przez cztery godziny urządzenie zarejestrowało ośmiu kierowców, którzy przekroczyli prędkość o ponad 15 km/h - mówi S. Woroniec. - Oczywiście wszyscy zostaną ukarani mandatami.

Fotoradar w weekend odwiedził także niebezpieczną ulicę Żarską. Wczoraj natomiast był w Iłowej i okolicach. Będzie się pojawiał i w innych miejscowościach, jak choćby Miodnica, gdzie zawsze jest niebezpiecznie na drodze.

Zapis na wideo

Fotoradar to nie wszystko. Dodatkowo po terenie powiatu żagańskiego jeździ od kilku dni nieoznakowany samochód policyjny z wideoradarem. Jest to auto i sprzęt z komendy policji w Słubicach. Jego zadaniem jest również rejestrowanie kierowców łamiących przepisy, w tym przekraczenie prędkości.

- Zarówno fotoradar jak i wideoradar są urządzeniami tak dokładnymi, że oprócz pomiaru prędkości, na zdjęciach dokładnie widać również np. to że kierowca rozmawia przez telefon komórkowy lub nie zapiął pasów bezpieczeństwa - tłumaczy żagańska policjantka. - Dzięki temu zapisowi kierowca może zostać ukarany mandatem - dodaje.

Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Trwa układanie asfaltu na rondzie przy Basztowej

dodano: 2024-07-16 12:52:22, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

Coraz bliżej końca modernizacji skrzyżowania ulic Mickiewicza, Katedralnej i Basztowej w Szprotawie. W dniu dzisiejszym rozpoczeło się układanie nawierzchni bitumicznej na remontowanym odcinku. To znak, że otwarcie coraz bliżej!
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Maciej Siwicki powołany na Wicewojewodę Lubuskiego

dodano: 2024-07-15 07:12:54, autor: Redakcja, źródło: Lubuski Urząd Wojewódzki

Maciej Siwicki - wieloletni szprotawski Radny - 12 lipca 2024 został powołany przez Premiera Donalda Tuska na stanowisko I Wicewojewody Lubuskiego.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Skradziony skuter, lewe tablice i 4 sądowe zakazy

dodano: 2024-06-18 07:26:42, autor: Redakcja, źródło: Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu

"Pechowym" okazał się ubiegły czwartek 13 czerwca 2024 roku dla 42-letniego mieszkańca gminy Niegosławice, którego jazdę skuterem przez Gościeszowice przerwali policjanci z żagańskiej drogówki.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Uwaga! Zamknięcie ul. Słowackiego

dodano: 2024-06-06 10:25:52, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

W piątek 7 czerwca 2024 roku w godzinach 7:00 -15:00 planowane jest czasowe zamknięcie skrzyżowania ulic Koszarowej i Słowackiego w Szprotawie. Co to oznacza dla mieszkańców?
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.