Koszmarny bilans długiego weekendu na drogach

dodano: 2008-08-17 02:58:31, autor: , źródło: onet.pl

44 osoby zginęły, a 649 zostało rannych w 462 wypadkach, do których doszło na polskich drogach od czwartku do soboty. Wiele osób będzie wracać z długiego weekendu w niedzielę, policjanci apelują do kierowców o ostrożność i zdjęcie nogi z gazu.Od czwartku do soboty zatrzymano też 1349 nietrzeźwych kierowców. Policjanci ostrzegają, że także w czasie powrotów nie będzie żadnej pobłażliwości dla pijanych za kierownicą. Za jazdę w stanie nietrzeźwym grozi do dwóch lat więzienia.

Jak powiedział Krzysztof Hajdas z wydziału prasowego Komendy Głównej Policji (KGP), na razie nie ma informacji o poważniejszych utrudnieniach czy korkach. Zastrzegł jednak, że mogą one wystąpić w niektórych rejonach Polski, gdzie jeszcze nie zdołano usunąć skutków nawałnic. "Być może właśnie z powodu deszczowej pogody niedzielne powroty rozłożą się w czasie. Przypuszczamy, że część osób już ruszyła w drogę powrotną, inne być może wyruszą wkrótce" -zaznaczył.

Zaapelował również o dobre zaplanowanie podróży. "Nie nadrabiajmy czasu, który spędzimy w korkach, szybką jazdą. Jeśli trzeba, wyjedźmy wcześniej, aby szczęśliwie dojechać do celu. Nie próbujemy też pokonywać bez żadnego odpoczynku trasy sięgającej kilkuset kilometrów - przypomniał.

W niedzielę doszło już do tragicznego wypadku. Jak poinformował PAP rzecznik komendanta głównego PSP, Paweł Frątczak, na drodze z Zielonki do Nieporętu w drzewo uderzył samochód osobowy. Zginęły trzy osoby, a dwie zostały ciężko ranne.

Od czwartku na drogach krajowych, a także na trasach wyjazdowych z miast i miejscowości turystycznych jest więcej policyjnych patroli. Funkcjonariusze sprawdzają przede wszystkim prędkość, z jaką jadą kierowcy, a także ich trzeźwość. Kontrolują też sposób przewożenia dzieci i czy kierowcy oraz pasażerowie mają zapięte pasy.

Tuż przed rozpoczęciem akcji zapowiadali także, że będą walczyć z brakiem kultury niektórych kierowców - chodzi tu m.in. o wyprzedzanie stojących w korkach aut, czy zajeżdżanie innym kierowcom drogi.

Tylko w lipcu na polskich drogach doszło do 4139 wypadków, w których zginęło 410 osób, a 5499 zostało rannych. Policjanci zatrzymali prawie 16 tys. nietrzeźwych kierowców.

Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Niespodziewani goście na bezpłatnym badaniu wzroku

dodano: 2024-02-19 19:27:52, autor: Redakcja, źródło: Komenda Wojewódzka Policji w Gorzowie Wlkp.

Żagańscy Policjanci wraz z Powiatowym Rzecznikiem Konsumentów po raz kolejny wybrali się na "bezpłatne badanie wzroku" dla seniorów, które odbyło się w Szprotawie. Na miejscu sprawdzali czy wszystko odbywa się zgodnie z prawem.Przeczytaj więcej...
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Dziury po zimie dały o sobie znać

dodano: 2024-02-19 18:51:55, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

Przy ulicy Kolejowej i Kopernika pojawiły się tablice informujące o drodze w złym stanie technicznym. Kolejny raz w okresie zimowym kierowcy mają darmowy test zawieszenia, który przez nieuwagę może się skończyć większymi kosztami.Przeczytaj więcej...
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Sklep z facetami już dzisiaj w Szprotawie!

dodano: 2024-02-17 13:51:40, autor: Redakcja, źródło: Szprotawski Dom Kultury

Nie masz planów na dzisiejszy wieczór? Wybierz się do Szprotawskiego Domu Kultury na komedię teatraną z serialową obsadą. O godz. 19:00 w Szprotawie otworzy się SKLEP Z FACETAMI!Przeczytaj więcej...
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Szybką jazdę 49-latka przerwali policjanci

dodano: 2024-02-16 10:40:17, autor: Redakcja, źródło: Komenda Wojewódzka Policji w Gorzowie Wlkp.

W czwartek 15 lutego 2024 roku w Niegosławicach brawurową jazdę kierowcy Mercedesa przerwali żagańscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego. Powód? Przekroczenie dozwolonej prędkości aż o 80 km/h. I to wszystko nagrało się na wideorejestrator...Przeczytaj więcej...
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.