LATO W DOMU

dodano: 2005-07-14 01:00:00, autor: , źródło: Gazeta Lubuska

Arek Kwiatkowski z Siecieborzyc w tym roku po raz pierwszy pojedzie na obóz. Ale to dopiero za dwa tygodnie. Co bedzie robil do tego czasu i później, po powrocie? – Pomagal w gospodarstwie i przy mlodszym rodzenstwu – odpowiada jego mama.Lucyna Romanczuk-Kwiatkowska ma trójke synów. Najmlodszy Irek ma 10 miesiecy, średni Mariusz pójdzie do zerówki, najstarszy Arek wlaśnie skonczyl pierwszą klase. Dlatego razem z innymi dziecmi ze szkoly pojedzie na obóz do Niesulic. To pierwszy samodzielny wyjazd Arka.
- Bardzo sie o niego boje – przyznaje mama. – Daliśmy go na troche do babci do Borowa Wielkiego, zeby sie sprawdzil. Myśle, ze sobie poradzi. Ja na pewno bede tesknic. On tez. Gdy byl u babci, wciąz wypytywal o najmlodszego brata.
Pani Lucyna cieszy sie z wyjazdu syna. To jedyna okazja, zeby podczas tegorocznych wakacji dziecko zmienilo otoczenie. Dwójka pozostalych chlopców niestety pozostaje w Siecieborzycach.

Z szablą do psa

Co mozna robic w wakacje w domu i to jeszcze na wsi?
- Pani nie zdaje sobie sprawy, jakie pomysly mogą przyjśc dzieciom do glowy – odpowiada mama pociech i wylicza: zabieranie kaczkom wody potrzebnej na zamkową fose, jedzenie zielonych czereśni, wyrywanie trawy na czas, wybieganie na ruchliwą droge, walka na szable z psem, rzucanie agrestem w kaczki, rozmowy z kozą... I wiele, wiele innych psikusów, tym bardziej, ze w domu do zabawy jest jeszcze kuzynostwo: piecioletni Krzyś i roczna Oliwia.
- Stale trzeba na nich uwazac. Nawet na domowym podwórku moze dojśc do nieszcześcia – mówi pani Lucyna.

Czekają na festyny

Dla dzieci ze wsi gminy Szprotawa dom kultury przygotowal festyny z grami i zabawami. Pracownicy placówki pieką z tej okazji gofry, które rozdają dzieciom za darmo. Mama trójki urwisów bardzo czeka na te imprezy. – To dla moich chlopców atrakcja – mówi.
Niestety festyny odbywają sie w kazdej ze wsi raz lub dwa razy w ciągu wakacji.
- 18 lipca mają zacząć się zielone wakacje organizowane przez naszych nauczycieli. Puszcze chlopców. Wiadomo jak to w gospodarstwie. Pracy pelno. Sianokosy, zniwa. Nie chce, zeby dzieci przy nich pomagaly. Czasami jednak nie ma wyjścia, muszą usiąśc na ciągnik lub krowy zagonic – przyznaje pani Lucyna.

Basen, to jest to!

W mieście wakacje wyglądają inaczej. Nie trzeba pomagac rodzicom w pracach domowych. No i jest wiecej atrakcji – chocby miejski basen. Dorota Kiejnich i Kamila Zablocka przychodzą tu zawsze, gdy dopisuje pogoda.
- W mieście nie ma za bardzo co robic. Brakuje miejsc dla mlodych. Dobrze, ze choc mamy basen – mówią dziewczyny.
Dorota w sierpniu wyjezdza na obóz do Kolobrzegu. Kamila jeszcze nie wie, czy gdzieś pojedzie.
- Gdy sie ma w mieście basen, nie trzeba nigdzie jechac – uwaza Kamila.
– Mozna przyjśc tu, poopalac sie, poplywac, spotkac sie ze znajomymi.
Dla szprotawian dom kultury równiez przygotowal na wakacje osiedlowe festyny, propozycje zajec popoludniowych i pólkolonii.

Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Uwaga! Zamknięcie ul. Słowackiego

dodano: 2024-06-06 10:25:52, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

W piątek 7 czerwca 2024 roku w godzinach 7:00 -15:00 planowane jest czasowe zamknięcie skrzyżowania ulic Koszarowej i Słowackiego w Szprotawie. Co to oznacza dla mieszkańców?
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Pobili mężczyznę, a następnie próbowali go porwać

dodano: 2024-06-04 13:17:33, autor: Redakcja, źródło: Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu

Do scen jak z gangsterskiego filmu doszło w nocy z 29 na 30 maja 2024 w Małomicach. Trzech mężczyzn pobiło pałką teleskopową i drewnianą 44-letniego mężczyznę. Następnie poszkodowanego chcieli wciągnąć do samochodu i wywieźć do lasu. Na szczęście zostali spłoszeni przez przypadkowego przechodnia, który zawiadomił policję.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Wandale grasowali na Wyspie Skarbów

dodano: 2024-06-04 07:41:50, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

W ciągu kilku ostatnich miesięcy Szprotawa wzbogaciła się o nowe place zabaw oraz miejsca wypoczynku. Nie każdemu się to jednak podoba - co pokazali wandale na Wyspie Skarbów.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Festyn z okazji Dnia Dziecka przeniesiony na dziś

dodano: 2024-06-03 07:19:57, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

W tym roku szprotawskie dzieci mogą mówić o wyjątkowym pechu. Pogoda pokrzyżowała plany organizatorów obu imprez, które miały odbyć się z okazji dnia dziecka. Nie wszystko jednak stracone!
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.