LATO W DOMU

dodano: 2005-07-14 01:00:00, autor: , źródło: Gazeta Lubuska

Arek Kwiatkowski z Siecieborzyc w tym roku po raz pierwszy pojedzie na obóz. Ale to dopiero za dwa tygodnie. Co bedzie robil do tego czasu i później, po powrocie? – Pomagal w gospodarstwie i przy mlodszym rodzenstwu – odpowiada jego mama.Lucyna Romanczuk-Kwiatkowska ma trójke synów. Najmlodszy Irek ma 10 miesiecy, średni Mariusz pójdzie do zerówki, najstarszy Arek wlaśnie skonczyl pierwszą klase. Dlatego razem z innymi dziecmi ze szkoly pojedzie na obóz do Niesulic. To pierwszy samodzielny wyjazd Arka.
- Bardzo sie o niego boje – przyznaje mama. – Daliśmy go na troche do babci do Borowa Wielkiego, zeby sie sprawdzil. Myśle, ze sobie poradzi. Ja na pewno bede tesknic. On tez. Gdy byl u babci, wciąz wypytywal o najmlodszego brata.
Pani Lucyna cieszy sie z wyjazdu syna. To jedyna okazja, zeby podczas tegorocznych wakacji dziecko zmienilo otoczenie. Dwójka pozostalych chlopców niestety pozostaje w Siecieborzycach.

Z szablą do psa

Co mozna robic w wakacje w domu i to jeszcze na wsi?
- Pani nie zdaje sobie sprawy, jakie pomysly mogą przyjśc dzieciom do glowy – odpowiada mama pociech i wylicza: zabieranie kaczkom wody potrzebnej na zamkową fose, jedzenie zielonych czereśni, wyrywanie trawy na czas, wybieganie na ruchliwą droge, walka na szable z psem, rzucanie agrestem w kaczki, rozmowy z kozą... I wiele, wiele innych psikusów, tym bardziej, ze w domu do zabawy jest jeszcze kuzynostwo: piecioletni Krzyś i roczna Oliwia.
- Stale trzeba na nich uwazac. Nawet na domowym podwórku moze dojśc do nieszcześcia – mówi pani Lucyna.

Czekają na festyny

Dla dzieci ze wsi gminy Szprotawa dom kultury przygotowal festyny z grami i zabawami. Pracownicy placówki pieką z tej okazji gofry, które rozdają dzieciom za darmo. Mama trójki urwisów bardzo czeka na te imprezy. – To dla moich chlopców atrakcja – mówi.
Niestety festyny odbywają sie w kazdej ze wsi raz lub dwa razy w ciągu wakacji.
- 18 lipca mają zacząć się zielone wakacje organizowane przez naszych nauczycieli. Puszcze chlopców. Wiadomo jak to w gospodarstwie. Pracy pelno. Sianokosy, zniwa. Nie chce, zeby dzieci przy nich pomagaly. Czasami jednak nie ma wyjścia, muszą usiąśc na ciągnik lub krowy zagonic – przyznaje pani Lucyna.

Basen, to jest to!

W mieście wakacje wyglądają inaczej. Nie trzeba pomagac rodzicom w pracach domowych. No i jest wiecej atrakcji – chocby miejski basen. Dorota Kiejnich i Kamila Zablocka przychodzą tu zawsze, gdy dopisuje pogoda.
- W mieście nie ma za bardzo co robic. Brakuje miejsc dla mlodych. Dobrze, ze choc mamy basen – mówią dziewczyny.
Dorota w sierpniu wyjezdza na obóz do Kolobrzegu. Kamila jeszcze nie wie, czy gdzieś pojedzie.
- Gdy sie ma w mieście basen, nie trzeba nigdzie jechac – uwaza Kamila.
– Mozna przyjśc tu, poopalac sie, poplywac, spotkac sie ze znajomymi.
Dla szprotawian dom kultury równiez przygotowal na wakacje osiedlowe festyny, propozycje zajec popoludniowych i pólkolonii.

Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Dzień Dziecka na Wyspie Skarbów

dodano: 2023-06-01 21:37:04, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

Było ciepło, gwarno, a przede wszystkim wesoło! Ku uciesze najmłodszych mieszkańców Szprotawy - udało się ukończyć budowę Wyspy Skarbów, która w tym roku była scenerią do wspaniałej zabawy.Przeczytaj więcej...
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Budynki po straży na sprzedaż

dodano: 2023-06-01 13:32:30, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

Starosta Żagański poszukuje chętnych do nabycia kompleksu budynków po dawnej jednostce ratowniczo-gaśniczej przy ul. Podgórnej 1 w Szprotawie.Przeczytaj więcej...
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Czy powstanie farma fotowoltaiczna???

dodano: 2023-06-01 13:18:07, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

Na terenie gminy Szprotawa może się wkrótce pojawić farma fotowoltaiczna.Przeczytaj więcej...
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Zapraszamy na Dzień Dziecka

dodano: 2023-05-31 15:49:07, autor: Redakcja, źródło: Urząd Miejski Szprotawa

Burmistrz Szprotawy oraz Dyrektor Szprotawskiego Domu Kultury zapraszają wszystkie dzieci do wspólnego świętowania Dnia Dziecka. Już jutro od godziny 16:00 na nowowybudowanej Wyspie Skarbów będzie czekała moc atrakcji.Przeczytaj więcej...
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.