Mamy najlepiej wyposażone odziały predszkolne

dodano: 2015-10-12 21:55:40, autor: Redakcja, źródło: Urząd Miejski Szprotawa

Nowoczesne warunki dla przedszkolaków to inwestycja, na której szczególnie zależało władzom gminy, wychowawcom i rodzicom. Odnowione i dobrze wyposażone oddziały przedszkolne podobały się wszystkim uczestnikom uroczystości otwarcia, a zwłaszcza dzieciom.W czwartek, 8 października 2015 r. w Szprotawie odbyła się szczególna uroczystość, podczas której podsumowano realizację jednego z większych projektów realizowanych dzięki wsparciu unijnemu przez Gminę Szprotawa. Mottem przewodnim uroczystości było hasło „Ruch i zabawa to wspaniała sprawa”.

Wysokiej jakości i klasy sprzęt multimedialny i audiowizualny dla naszych dzieci

Burmistrz Szprotawy Józef Rubacha, jako gospodarz uroczystości, podkreślił znaczenie inwestycji dla obecnych wychowanków dziewięciu oddziałów przedszkolnych działających przy szkołach podstawowych, a także dla przyszłych przedszkolaków i wychowawców, którzy zyskali możliwość prowadzenia ciekawych zajęć. Umożliwi to zakupiony sprzęt komputerowy i audiowizualny oraz tablice interaktywne. Dzieci mają bezpieczne miejsca do zabaw i nowe meble do wypoczynku. Kupiono także szereg innych potrzebnych mebli do sal, szatni i pomieszczeń gospodarczych.

Burmistrz Józef Rubacha, jako inicjator projektu wyraził ogromną satysfakcję z realizacji projektu i podkreślił, że jesteśmy jedyną gminą, która posiada wyposażone wszystkie oddziały przedszkolne w tak wysokiej jakości sprzęt multimedialny i audiowizualny, a także pomoce dydaktyczne dla nauczycieli. Burmistrz Szprotawy złożył życzenia dzieciom i nauczycielom i wyraził nadzieję na mądre gospodarowanie i korzystanie ze sprzętu.

Podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji inwestycji

Cecylia Brodzińska – Dyrektor Zespołu Szkół w Wiechlicach podziękowała Burmistrzowi Szprotawy za sfinalizowanie projektu, Sylwestrowi Chocholskiemu, Kierownikowi Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu w Urzędzie Miejskim w Szprotawie za wspieranie i koordynację projektu oraz wszystkim osobom, które tworzyły projekt za ogromną pracę i trud włożony w jego przygotowanie.

Głos zabrali także zaproszeni goście, którzy podziwiali wyposażone oddziały przedszkolne i szczególnie ciepło zwracali się do przedszkolaków, życząc dzieciom udanej zabawy na tak fantastycznych placach zabaw.

Na zakończenie Cecylia Brodzińska przedstawiła prezentację multimedialną, podczas której uczestnicy spotkania mogli obejrzeć film przedstawiający wszystkie place zabaw, wybudowane nie tylko przy Szkole Podstawowej w Wiechlicach, ale również przy szkołach filialnych w Długiem, Lesznie Górnym oraz Siecieborzycach. Film zawierał także prezentację pomieszczeń oddziałów przedszkolnych ukazującą nowocześnie wyposażone sale dla dzieci. Po części oficjalnej najmłodsi - beneficjenci projektu - w ramach podziękowania zaprezentowali krótki program artystyczny. Następnie goście obejrzeli wystawę fotograficzną prezentującą wszystkie placówki wyposażone w ramach projektu wraz z placami zabaw.

Otwarcie placu zabaw

Burmistrz Szprotawy zaprosił gości oraz reprezentantów dzieci do wspólnego przecięcia wstęgi symbolizującej uroczyste otwarcie wszystkich placów zabaw. Po czym, ku uciesze najmłodszych, gospodarz spotkania zachęcił przedszkolaków do wspólnej zabawy na placu.
Ważnym momentem tego wydarzenia była również prezentacja oddziałów przedszkolnych. Goście mogli uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez panie przedszkolanki, obejrzeć nowocześnie wyposażone sale, a Burmistrz Szprotawy na pamiątkę uroczystości wręczył każdej grupie dzieci paczki z łakociami.
- Ten dzień był wyjątkowy. Najbardziej zadowolone były dzieci, bo oprócz fantastycznego placu zabaw i pięknych sal, jakie otrzymały, to dostały jeszcze od pana burmistrza słodkości, a od pana Gąsika i pana marszałka Tomczyszyna piłki. Wszystkim pracownikom szkoły, sponsorom, darczyńcom i rodzicom serdecznie dziękujemy za pomoc w organizacji całej uroczystości – dziękuje Dyrektor Zespołu Szkół w Wiechlicach Cecylia Brodzińska.

Obecni goście

Obecni na uroczystości byli m.in. Stanisław Tomczyszyn - Wicemarszałek Województwa Lubuskiego, Klaudiusz Balcerzak – Radny Województwa Lubuskiego, Mirosław Gąsik - Przewodniczący Rady Powiatu Żagańskiego, Andrzej Skawiński - Przewodniczący Rady Miejskiej w Szprotawie oraz przedstawiciele radnych Rady Miejskiej w Szprotawie, dyrektorzy przedszkoli miejskich oraz kierownicy szkół filialnych wraz z delegacjami przedszkolaków, przedstawiciele Rady Rodziców, sponsorzy, sołtysi z naszej gminy oraz dzieci wraz z rodzicami oraz ksiądz Przemysław Kasprzak, który poświęcił nową inwestycję.

Łączna kwota przeznaczona na zakupy i remonty to 745.499,56 zł. Projekt pn. „Przygotowanie oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych do świadczenia wysokiej jakości usług na rzecz dzieci w wieku przedszkolnym” otrzymał dofinansowanie w ramach Poddziałania 9.1.1 Zmniejszanie nierówności w stopniu upowszechnienia edukacji przedszkolnej Priorytetu IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach komponentu regionalnego POKL

Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Szprotawska halówka 2 kolejka

dodano: 2023-11-30 13:32:29, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.plPrzeczytaj więcej...
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Już wkrótce otwarcie ALDI

dodano: 2023-11-26 14:59:48, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

Wiemy kiedy odbędzie się otwarcie nowego sklepu ALDI w Szprotawie. Po remoncie trwającym 3 miesiące obiekt przy ulicy Kożuchowskiej jest gotowy do otwarcia.Przeczytaj więcej...
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Ruszyła halówka

dodano: 2023-11-23 13:27:27, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

22 listopada 2023 rozpoczęły się rozgrywki XVI edycji Szprotawskiej Halowej Ligi Piłki Nożnej.Przeczytaj więcej...
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Pałac w Cieciszowie ożyje

dodano: 2023-11-06 10:35:34, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

Jest szansa na ożywienie pałacu w Cieciszowie.Przeczytaj więcej...
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.