Mieszkańców Szprotawy podzieliły gabinety

dodano: 2007-11-17 02:58:31, autor: , źródło: Gazeta Lubuska

Władze miasta rezydują tu w wyjątkowych warunkach, niespotykanych nawet w dużych metropoliach.¦ciany w przedsionku gabinetów wyłożone są kryształowymi lustrami, więc burmistrzowie zostali ochrzczeni paniskami.

Burmistrz i zastępca mają wyjątkowe apartamenty. Widać to od razu po wejściu do sekretariatu. ¦ciany są wyłożone lustrami, nazywanymi antykami po poprzednim ustroju. Fantazyjne burmistrzowskie zwierciadła prowokują do śmiechu. Można się o tym przekonać na naszym forum, gdzie wątek gabinetów włodarzy miasta został poruszony przy okazji dyskusji o certyfikacie Fair Play. Mariola sprowokowała dyskusję na forum, że cyt.: "to Rosół (poprzedni burmistrz - przyp. red.) wielkie panisko zajął urząd stanu cywilnego (sale lustrzane) na gabinety dla siebie i swojego zastępcy”.

Bo mógł spojrzeć w twarz...

Oliwy do ognia dolała Aniela: - Wiem, że do burmistrza Sitko (obecnego burmistrza - red.) nie trzeba się zapisywać na wizytę trzy tygodnie wcześniej, jak to miało miejsce za rządów byłego. Takie to było panisko, a poza tym gabinet w urzędzie stanu cywilnego, to już gruba przesada i kompromitacja. Dlatego przegrał wybory i nie tylko dlatego.

Kolejnym "kopniakiem” dla byłego burmistrza była wypowiedź Stefana: "Ja wolę Rosoła za ladą w jego sklepie niż w lustrzanej sali ślubów jaką zajął na swój burmistrzowski gabinet. Ciekawe czy będzie się starał o tytuł fair play sklepu”.
Ryszard Barylak nie ukrywa, że urząd dość dużo stracił na powadze. Przyznaje, że gabinet jest powodem uszczypliwości w internecie. Takie same reakcje są w rzeczywistości.

- Większość petentów przychodzi i śmieje się. Interesanci są zazwyczaj spostrzegawczy i odczuwają wyjątkowość naszego ratusza - komentuje wiceburmistrz.

W tym miejscu wypada zacytować internetową opozycję. Niejaki "As” stwierdził, że poprzedni burmistrz Roman Rosół luster nie usunął, "bo mógł codziennie spokojnie spojrzeć sobie w twarz, pomijając fakt że dużo przyjemniej patrzy się na Rosoła, niż na Sitkę razem z Barylakiem”.

Wiceburmistrz Barylak nie szuka wymijających odpowiedzi. Jak siebie ocenia w lustrach, zwłaszcza z rana? - Gdy przekraczam próg sekretariatu, to siłą rzeczy muszę spojrzeć w zwierciadła, i różnie to bywa. Ale raczej tracę humor. Czuję się zdeprymowany, bo dostrzegam niedoskonałości, w postaci brzucha i uszu - wyjaśnia.

Narzekają nowożeńcy

- Czas przeglądania się w lustrach minął, czas nauki również... W gabinetach lustrzanych nie dostaje się fair play... sale lustrzane można zmienić i nie ma w tym problemu, nawet byłoby wskazane - pisze na forum Szczęśliwiec.

Ale okazuje się, że już nie może być mowy o innych gabinetach. - Nie przeniesiemy się z tych pomieszczeń, bo tu jest jakaś pamiątka i ciekawostka. A tak naprawdę, to z przyczyn merytorycznych musimy tutaj też siedzieć, bo inne pomieszczenia należałoby przystosowywać na gabinety, a to kosztuje - komentuje wiceburmistrz.
Po zmianach burmistrz i jego zastępca mają lepsze warunki do pracy. Za to ucierpiał Urząd Stanu Cywilnego.

Już za ciekawie nie prezentuje się rezydencja kierowniczki, a przede wszystkim nie ma reprezentacyjnej sali ślubów. - Nowożeńcom został zabrany romantyczny nastrój. Wyobrażam sobie jak panie muszą przeglądać się na korytarzu, znoszą niewygody i mówią, że w tym czasie burmistrz siedzi na salonach. Musimy ten pasztet zjadać - podsumowuje wiceburmistrz R. Barylak.

Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Zamknięty zjazd z ronda w ul. Młynarską

dodano: 2024-04-24 12:44:14, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

W związku z przebudową ronda zamknięty został zjazd w ulicę Młynarską. Kierowcy muszą kierować się na objazdy zamkniętego odcinka, na którym trwają prace przy demontażu betonowych prefabrykatów, które do tej pory wyznaczały rondo.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Z wielkiej dziury wyrośnie nowoczesna szeregówka

dodano: 2024-04-24 07:14:00, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

Wielka dziura przy ulicy Chrobrego w Szprotawie już wkrótce przestanie straszyć, a miejsce aktualnie rozbieranych hal magazynowych zmieni się nie do poznania!
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Nowa droga połączy Sowiny z obwodnicą

dodano: 2024-04-23 09:29:58, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

Urząd Miejski w Szprotawie ogłosił przetarg na wykonanie projektu oraz uzyskanie decyzji i zezwoleń na budowę drogi łączącej Sowiny z obwodnicą. Planowana inwestycja ułatwi mieszkańcom dzielnicy Iława wyjazd z miasta, a także pozwoli na przeniesienie ruchu cieżarowego zmierzającego do Małomic w wiekszości po za miasto.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Gmina Niegosławice wybrała Wójta

dodano: 2024-04-22 07:00:18, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

Druga tura wyborów Wójta Gminy Niegosławice pokazała jak ważny jest każdy głos. O zwyciestwie w wyścigu o fotel Wójta zdecydowało 17 głosów.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.