Miller uwiódł mieszkańców w Szprotawie

dodano: 2011-11-08 20:01:26, autor: Redakcja, źródło: Gazeta Lubuska

Ponad trzysta osób przyszło na spotkanie z byłym premierem. Pytano zarówno o sprawy regionalne, jak i krajowe. Nowy szef klubu lewicy obiecał, że Sojusz powróci do korzeni i znów będzie oparciem dla ludzi starszych.Organizatorzy przenieśli spotkanie z mniejszego pomieszczenia na salę widowiskową, ze względu na ilość osób chcących zobaczyć przewodniczącego klubu parlamentarnego SLD. Oprócz Leszka Millera, Szprotawę odwiedzili europarlamentarzysta prof. Bogusław Liberadzki oraz poseł Bogusław Wontor.
- Podstawowe pytanie, przed którym dziś stoimy jako posłowie, to jak będziemy żyć jutro. Mamy kryzys zaufania. Przestaliśmy sobie ufać, więc jak ma wyglądać przyszłość? Chcemy stworzyć nowy ład gospodarczy. W europarlamencie pragniemy dać nadzieję zwykłym ludziom. Kiedyś myślano, że to co było dla banków, miało być dobre dla społeczeństwa. Nie chcemy opodatkować ludzi, ale kapitał spekulacyjny. W 2020r. spodziewamy się 200 mld złotych – zaczął prof. Liberadzki.

Następnie przemawiał były premier, którego nazwisko zapełniło salę Miejskiego Domu Kultury. Po południu w centrum miasta można było usłyszeć, jak ludzie umawiają się, by go zobaczyć na żywo.
- To będzie trudna kadencja. Premier Tusk powiedział, że "kryzys łomocze do drzwi”. Pytanie brzmi, kto poniesie koszty, gdyż ból transformacji jest już dla wielu nie do zniesienia. Jeśli interesy ludzi nie będą przestrzegane, to zagrozi to w przyszłości całemu państwu – przestrzegał L.Miller.
- Konstytucja jest ważniejsza od ewangelii. Lewica mówi wyraźnie, że to cesarskie cesarzowi, a boskie Bogu. Nie chcemy, aby nasze dzieci i wnuki były na siłę indoktrynowane. Jesteśmy gotowi na współpracę z innymi partiami, ale nie w roli petenta. Chcemy reprezentować w sejmie tych ludzi, których wysiłek jest dziś wyszydzany. Będziemy działać poprzez prawo, a nie fajerwerki – powiedział.

Bez Was nie byłoby Polski

Później mieszkańcy i goście mogli zadawać pytania. Pan Okułtowicz pytał, dlaczego przewodniczący szuka elektoratu teraz, po wyborach? Pan Siemiątkowski chciał dowiedzieć się czy Sojusz będzie chciał zjednoczyć ludzi starszych, gdyż w ostatniej kampanii wyborczej byli oni pominięci i często nie głosowali. Pan Załęcki przestrzegał posłów przed Januszem Palikotem, "cwanym panem”, jak stwierdził.

- Nie przyjechałem tu przed 9 października , gdyż miałem swój okręg wyborczy. Jednak jest to nauczka na przyszłość, aby władze Sojuszu, odwiedzały takie miasta jak Szprotawa czy Żagań. W kampanii wyborczej był taki sygnał z centrali, że młodzi zwracają się do młodych, a kto zwracał się do ludzi starszych, choćby tych, którzy przyjechali na lubuskie ziemie po 45 roku, jak na dziki zachód? Bez Was nie byłoby Polski. To Wy niej wiele lat pracowaliście – stwierdził i dostał wielkie brawa
– Co do Janusza Palikota, to nie wiemy jakie ptactwo zebrało się w tym klubie? Czy są tam jastrzębie czy wróble? Byłem ostatnio na spotkaniu z młodymi i większość z nich głosowała na "RP”. Nic jednak z programu tej formacji nie przejdzie, gdyż w Sejmie liczy się arytmetyka. Jeśli chodzi o krzyż na sali parlamentarnej, to już kiedy go wieszano, jeden z posłów spadł z drabiny. Był to wyraźny boski znak, żeby go tam nie wieszać – powiedział na koniec były premier.

Ze względu na powrót do Warszawy, Leszek Miller nie mógł odpowiedzieć na wszystkie pytania. Zresztą tyle osób chciało uścisnąć mu dłoń lub zrobić zdjęcie, że i tak nie wiadomo, czy dotarł na pociąg na czas.

Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Zaginął 29-latek ze Szprotawy

dodano: 2024-05-16 16:46:59, autor: Redakcja, źródło: Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu

Szprotawscy policjanci prowadzą poszukiwania zaginionego 29-letniego Dariusza Stachowskiego ze Szprotawy, który ostatni raz nawiązał kontakt z rodziną wieczorem 15 maja 2024 roku.

[Aktualizacja] Zaginiony mężczyzna został już odnaleziony.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Kierowcy uważajcie na Kożuchowskiej

dodano: 2024-05-15 15:39:20, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

Dnia 15 maja 2024 roku w Szprotawie na skrzyżowaniu ulic Kożuchowskiej i Kolejowej doszło do zdarzenia z udziałem motocyklisty. Aktualnie ma miejscu pracuje ekipa pogotowia ratunkowego, policja oraz straż pożarna. Chwilogo droga jest zamknięta i tworzą się korki.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Mirosłąw Gąsik prawomocnie oczyszczony

dodano: 2024-05-11 06:52:13, autor: Redakcja, źródło: Urząd Miejski Szprotawa

Można powiedzieć, że to koniec ponad czteroletniej batalii obecnego burmistrza Szprotawy Mirosława Gąsika o odzyskanie dobrego imienia. 22 kwietnia 2024 uprawomocnił się wyrok uniewinniający.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Wyjazd z Targowej jest już otwarty

dodano: 2024-04-27 10:59:03, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

We wtorek 23 kwietnia 2024 roku zniknęły barierki zamykające wyjazd z ulicy Targowej w kierunku Głogowskiej. Samochody mogą więc już przejeżdzać nowowybudowanym odcinkiem jednak są pewne utrudnienia.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.