Młodzi policjanci złożyli ślubowanie

dodano: 2006-05-24 02:58:31, autor: , źródło: Gazeta Wyborcza - Zielona Góra

32 kandydatów wypowiedziało wczoraj słowa policyjnej przysięgi. Wśród nowego narybku policji jest pięć kobiet. W tym roku w komendach naszego województwa jest jeszcze praca dla 100 osób.- Przed wami są nowe, czasami trudne zadania i ogromna odpowiedzialność. Ale także miłe chwile, satysfakcja, duma i awans za wysokie efekty pracy - mówił Zygmunt Magniewski, zastępca lubuskiego komendanta policji, który każdemu nowemu policjantowi wręczył srebrny gwizdek. Ślubowanie odbyło się wczoraj przed gmachem Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze.

Wśród nowych policjantów znalazło się pięć pań. Jedną z nich jest 22-letnia Monika Możejko z Żar. Od wczoraj jest posterunkową III Komisariatu Policji w Zielonej Górze. Na pytanie: " jak poradzi sobie z rozbójnikami?" - drobna, filigranowa brunetka odpowiada z przekąsem : - To co, że drobna? Ale bystra! W końcu spełniło się moje marzenie. Zostałam policjantką. Nie miałam problemu, żeby pokonać tylu rywali, poradzę sobie i w służbie.

Pani Monika chciałaby zostać policyjnym psychologiem. Dlatego wkrótce chce rozpocząć zaoczne studia. Najpierw jednak musi przejść półroczne szkolenie w policyjnej szkole w Słupsku lub Pile (wyjazd za niecały tydzień). Potem dołączy do kolegów z komisariatu. Na początku czeka ją patrolowanie ulic.

33-letni Radosław Denkiewicz ze Szprotawy, absolwent Akademii Rolniczej, do tej pory pracował na fermie drobiu. I choć jako kierownik dobrze zarabiał, wolał poszukać zajęcia, które przyniesie mu więcej satysfakcji. Liczy także, że dzięki pracy w zielonogórskiej komendzie przeprowadzi się razem z żoną i dzieckiem do większego miasta.

- Zawsze chciałem być zawodowym pilotem. Ale rodzice nie mogli mnie posłać do szkoły na drugim końcu Polski. Zostało mi tylko marzenie o tym, by wbić się kiedyś w mundur. Teraz je spełniam - śmieje się młody policjant. - Choć wcale nie było łatwo. Tor przeszkód (test fizyczny, jaki muszą przejść kandydaci - przyp. red.) tylko dobrze wygląda na filmiku poglądowym na stronach komendy. W rzeczywistości to wcale nie jest takie proste. Mam za sobą godziny ćwiczenia na sali gimnastycznej.

W ubiegłym roku o pracę w lubuskim garnizonie starało się ponad 1,3 tys. osób. Mimo że planowano obsadzenie 70 etatów, selekcję przeszło tylko 45. W tym roku dołączyły do nich wspomniane 32 osoby. Policja się nie zraża i organizuje kolejny nabór. Pracę w komendach naszego województwa może znaleźć jeszcze 100 osób (kolejne ślubowania odbędą się pod koniec sierpnia i w połowie listopada). Kandydaci na policjantów mogą składać podania do końca lipca. Powinni mieć co najmniej średnie wykształcenie, być sprawni fizycznie, odporni na stres oraz przejść selekcję w jednej z pięciu szkół policyjnych w kraju. Muszą też orientować się w zagadnieniach wiedzy o państwie, administracji i policji.

Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Trwa układanie asfaltu na rondzie przy Basztowej

dodano: 2024-07-16 12:52:22, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

Coraz bliżej końca modernizacji skrzyżowania ulic Mickiewicza, Katedralnej i Basztowej w Szprotawie. W dniu dzisiejszym rozpoczeło się układanie nawierzchni bitumicznej na remontowanym odcinku. To znak, że otwarcie coraz bliżej!
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Maciej Siwicki powołany na Wicewojewodę Lubuskiego

dodano: 2024-07-15 07:12:54, autor: Redakcja, źródło: Lubuski Urząd Wojewódzki

Maciej Siwicki - wieloletni szprotawski Radny - 12 lipca 2024 został powołany przez Premiera Donalda Tuska na stanowisko I Wicewojewody Lubuskiego.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Skradziony skuter, lewe tablice i 4 sądowe zakazy

dodano: 2024-06-18 07:26:42, autor: Redakcja, źródło: Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu

"Pechowym" okazał się ubiegły czwartek 13 czerwca 2024 roku dla 42-letniego mieszkańca gminy Niegosławice, którego jazdę skuterem przez Gościeszowice przerwali policjanci z żagańskiej drogówki.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Uwaga! Zamknięcie ul. Słowackiego

dodano: 2024-06-06 10:25:52, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

W piątek 7 czerwca 2024 roku w godzinach 7:00 -15:00 planowane jest czasowe zamknięcie skrzyżowania ulic Koszarowej i Słowackiego w Szprotawie. Co to oznacza dla mieszkańców?
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.