Młodzi wokaliści gotowi na warsztaty

dodano: 2015-07-31 11:15:13, autor: Redakcja, źródło: Urząd Miejski Szprotawa

Tegoroczni uczestnicy przedsięwzięcia III Szprotawskie Divertimenti już przed miesiącem samodzielnie wybrali utwory i oswajali się z nimi, aby podczas warsztatowych spotkań je dopracowywać. Efekty prac będzie można już wkrótce oklaskiwać.W dopracowaniu utworów młodym twórcom utalentowanym wokalnie pomogą znakomici artyści: Krzysztof Marciniak, tenor - ukończył Akademię Muzyczną w Łodzi, wydział Wokalno-Aktorski w klasie prof. Adama Dulińskiego. Od 1995 r. jest solistą Teatru Wielkiego w Łodzi, występował na deskach scenicznych całego świata. Ida Tamara Zagórska - sopranistka, pedagog śpiewu, logopeda - ukończyła Akademię Muzyczną we Wrocławiu, wydział wokalno – aktorski oraz kursy mistrzowskie w Czechach, Austrii, na Słowacji i we Włoszech. Współpracuje z Polską Sceną Operowo - Koncertową w Łodzi. Artyści razem z młodymi adeptami sztuki popracują nad interpretacją tekstu, opracowaniem utworów pod względem aktorskim i nad warsztatem wykonawczo-technicznym.

Możliwe będą konsultacje logopedyczne i fonetyczne z języka włoskiego, francuskiego. Uczestnicy zapoznają się również z prawidłową wymową polską, ćwiczeniami oddechowymi i artykulacyjnymi, wybranymi zagadnieniami z higieny głosu.

Akompaniować uczestnikom i śpiewakom będzie dr Bogna Dulińska, absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi (klasa fortepianu prof. Tadeusza Chmielewskiego, która swoje umiejętności doskonaliła na Mistrzowskich Kursach Pianistycznych w Dusznikach Zdroju i Weimarze. Prowadzi działalność koncertową w kraju i za granicą, zarówno, jako solistka, jak i kameralistka (Niemcy, Japonia, Kanada, Szwecja, Francja, Stany Zjednoczone, Senegal, Maroko). Akompaniatorem będzie również Włodzimierz Czernisz, muzyk, pedagog, który ukończył Akademię Muzyczną we Wrocławiu. To wieloletni nauczyciel śpiewu, akompaniator i aranżer zespołów śpiewaczych. Jego podopieczni zdobywali liczne nagrody w konkursach ogólnopolskich.

Koncerty:
13 sierpnia 2015 r., o godz. 19.00 - koncert Inauguracyjny "Zaczarowane dźwięki", Pałac w Henrykowie,
15 sierpnia 2015 r., o godz. 19.00 - koncert "Ave Maria", kościół pw. WNMP,
16 sierpnia 2015 r., o godz. 20.15 - koncert finałowy, szprotawski rynek.

Wstęp na wszystkie koncerty jest wolny. Szczegółowy program wkrótce na plakatach i stronach www.szdk.pl i profilu domu kultury na Facebooku.

Głównym współorganizatorem warsztatów i koncertów jest Pałac Henryków.

Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Trwa układanie asfaltu na rondzie przy Basztowej

dodano: 2024-07-16 12:52:22, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

Coraz bliżej końca modernizacji skrzyżowania ulic Mickiewicza, Katedralnej i Basztowej w Szprotawie. W dniu dzisiejszym rozpoczeło się układanie nawierzchni bitumicznej na remontowanym odcinku. To znak, że otwarcie coraz bliżej!
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Maciej Siwicki powołany na Wicewojewodę Lubuskiego

dodano: 2024-07-15 07:12:54, autor: Redakcja, źródło: Lubuski Urząd Wojewódzki

Maciej Siwicki - wieloletni szprotawski Radny - 12 lipca 2024 został powołany przez Premiera Donalda Tuska na stanowisko I Wicewojewody Lubuskiego.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Skradziony skuter, lewe tablice i 4 sądowe zakazy

dodano: 2024-06-18 07:26:42, autor: Redakcja, źródło: Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu

"Pechowym" okazał się ubiegły czwartek 13 czerwca 2024 roku dla 42-letniego mieszkańca gminy Niegosławice, którego jazdę skuterem przez Gościeszowice przerwali policjanci z żagańskiej drogówki.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Uwaga! Zamknięcie ul. Słowackiego

dodano: 2024-06-06 10:25:52, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

W piątek 7 czerwca 2024 roku w godzinach 7:00 -15:00 planowane jest czasowe zamknięcie skrzyżowania ulic Koszarowej i Słowackiego w Szprotawie. Co to oznacza dla mieszkańców?
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.