Najlepsi młodzi szachiści w Szprotawie

dodano: 2015-12-15 14:49:40, autor: Redakcja, źródło: Urząd Miejski Szprotawa

Marek Baszczyj, uczeń klasy 2 Tci z Zespołu Szkół Zawodowych zwyciężył w II Otwartym Turnieju Szachowym o Puchar Staszica w Zespole Szkół Zawodowych w Szprotawie. Drugie i trzecie miejsce zajęli również uczniowie tej samej szkoły – Dawid Dżumbelak i Paweł Tynda.W dniu 10.12.2015 r. odbyła się II Edycja Otwartego Turnieju Szachowego o Puchar Staszica w Zespole Szkół Zawodowych w Szprotawie. W turnieju wzięli udział uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z Zespołu Szkół Zawodowych w Szprotawie, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Szprotawie, Zespołu Szkół w Wiechlicach, Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Henrykowie, Społecznego Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi w Szprotawie, Zespołu Szkół nr 2 w Szprotawie, Zespołu Szkół nr 1 w Szprotawie oraz Zespołu Szkół Publicznego Gimnazjum w Małomicach. Turniej zorganizowany został w ramach obchodów Dnia Patrona Szkoły w celu popularyzacji i wzrostu zainteresowania szachami wśród młodzieży powiatu żagańskiego.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych zwyciężył Marek Baszczyj, uczeń klasy 2 Tci z Zespołu Szkół Zawodowych. Drugie i trzecie miejsce zajęli również uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych Dawid Dżumbelak i Paweł Tynda. W kategorii szkół gimnazjalnych wygrał Wojciech Domski reprezentujący Zespół Szkół w Wiechlicach. Na podium znaleźli się także Wojciech Kowal z Zespołu Szkół nr 2 w Szprotawie oraz Mateusz Ziomek z Zespołu Szkół w Wiechlicach.

Odbyła się również rywalizacja w kategorii najlepsza szachistka. Wśród uczennic szkół ponadgimnazjalnych zwyciężyła Julia Skawińska z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych, a ze szkół gimnazjalnych – Joanna Szeremeta z Zespołu Szkół w Wiechlicach. Puchary ufundowane przez Mirosława Gąsika – Przewodniczącego Rady Powiatu oraz Andrzej Skawińskiego – Przewodniczącego Rady Miejskiej wręczone zostały przez fundatorów wspólnie z Filipem Wróblewskim – Przewodniczącym Młodzieżowej Rady Miejskiej w Szprotawie.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania opiekunom szachistów oraz Piotrowi Zapolskiemu za pomoc w organizacji turnieju.

Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Skradziony skuter, lewe tablice i 4 sądowe zakazy

dodano: 2024-06-18 07:26:42, autor: Redakcja, źródło: Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu

"Pechowym" okazał się ubiegły czwartek 13 czerwca 2024 roku dla 42-letniego mieszkańca gminy Niegosławice, którego jazdę skuterem przez Gościeszowice przerwali policjanci z żagańskiej drogówki.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Uwaga! Zamknięcie ul. Słowackiego

dodano: 2024-06-06 10:25:52, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

W piątek 7 czerwca 2024 roku w godzinach 7:00 -15:00 planowane jest czasowe zamknięcie skrzyżowania ulic Koszarowej i Słowackiego w Szprotawie. Co to oznacza dla mieszkańców?
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Pobili mężczyznę, a następnie próbowali go porwać

dodano: 2024-06-04 13:17:33, autor: Redakcja, źródło: Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu

Do scen jak z gangsterskiego filmu doszło w nocy z 29 na 30 maja 2024 w Małomicach. Trzech mężczyzn pobiło pałką teleskopową i drewnianą 44-letniego mężczyznę. Następnie poszkodowanego chcieli wciągnąć do samochodu i wywieźć do lasu. Na szczęście zostali spłoszeni przez przypadkowego przechodnia, który zawiadomił policję.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Wandale grasowali na Wyspie Skarbów

dodano: 2024-06-04 07:41:50, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

W ciągu kilku ostatnich miesięcy Szprotawa wzbogaciła się o nowe place zabaw oraz miejsca wypoczynku. Nie każdemu się to jednak podoba - co pokazali wandale na Wyspie Skarbów.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.