Nie dla nas kraty

dodano: 2005-11-29 02:58:31, autor: , źródło: Gazeta Lubuska

Według nowego projektu resortu sprawiedliwości zakłady karne dla skazanych na lekkie wyroki można tworzyć w dawnych pegeerach i koszarach.W aresztach i więzieniach ścisk, na miejsce w celi czeka kolejka 30 tys. skazanych. Zdesperowany nowy minister sprawiedliwości zamierza utworzyć zakłady karne o mniejszym rygorze w dawnych pegeerach oraz koszarach. A tych ci u nas dostatek.
- Naszym zdaniem to oczywiście doskonały pomysł - uważa burmistrz Gubina Lech Kiertyczak, który od lat nie może uporać się z koszarowcami, które pozostały po likwidacji garnizonu.
Wojsko do więzienia
Kazimierz Okińczyc z Gubina bez wahania przyjąłby posadę w zakładzie karnym.
- Jestem wojskowym emerytem, ale jeszcze, że tak powiem, zupełnie na chodzie - twierdzi. - Uważam, że doskonale nadaję się do ochrony takiego obiektu jak więzienie i do pilnowania skazanych. Mam wprawę w posługiwaniu się bronią i w kaszę nie dam sobie napluć. Mogę być klawiszem.
Jak zapewnia szef miejscowego pośredniaka Piotr Puszkarski takich byłych wojaków jest w stanie ściągnąć kilka pododdziałów. A gdyby dowiedzieli się o takiej szansie wojskowi, którzy są na czasowych kontraktach w innych częściach kraju z pewnością by wrócili.
- Taki pierdel to lepszy jest niż jednostka wojskowa - już zaciera ręce miejscowy handlowiec. - Kilkuset ludzi, którzy są tutaj non stop. Muszą przecież coś jeść i w coś się ubierać. Do tego znajomi, którzy do nich będą przyjeżdżali w odwiedziny.
- Ale nie wiem, czy to najlepszy pomysł, leżymy zaraz przy granicy - dostrzega minus Krystyna Biała. - Cudzoziemcy pomyślą, że to kraj kryminalistów.
Chyba za darmo
Pomysł resortu sprawiedliwości nie jest tak całkiem nowy. W zagłębie penitencjarne chciano Lubuskie zamienić już kilka lat temu. Przynajmniej w oparciu o obiekty pokoszarowe. samorządy zgłosiły kilka kandydatur - Gubin, Krosno Odrzańskie, Żary...
- Nie mam niestety dobrych wiadomości - mówi rzeczniczka polskich więzienników
Luiza Sałapa. - Jedynym obiektem, który przyszedł przez nasze sito selekcji były Żary. Jednak wojsko chciało abyśmy te obiekty kupili, my byliśmy gotowi przejąć je nieodpłatnie w użytkowanie.
W Lubuskiem więziennicy rozbudowują zakłady karne w Krzywańcu i Gorzowie Wlkp. Nie jest natomiast planowana budowa nowych "pierdli” . Takie inwestycje mamy w planie, ale w Opolu Lubelskim oraz w Tychowie. Od dwóch lat działa zakład karny w powojskowych obiektach w Czerwonym Borze. Dlaczego nie u nas?
- Znacznie mniej kosztuje budowa zakładu od podstaw niż remontowanie ruin - tłumaczy Sałapa.

Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Uwaga! Zamknięcie ul. Słowackiego

dodano: 2024-06-06 10:25:52, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

W piątek 7 czerwca 2024 roku w godzinach 7:00 -15:00 planowane jest czasowe zamknięcie skrzyżowania ulic Koszarowej i Słowackiego w Szprotawie. Co to oznacza dla mieszkańców?
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Pobili mężczyznę, a następnie próbowali go porwać

dodano: 2024-06-04 13:17:33, autor: Redakcja, źródło: Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu

Do scen jak z gangsterskiego filmu doszło w nocy z 29 na 30 maja 2024 w Małomicach. Trzech mężczyzn pobiło pałką teleskopową i drewnianą 44-letniego mężczyznę. Następnie poszkodowanego chcieli wciągnąć do samochodu i wywieźć do lasu. Na szczęście zostali spłoszeni przez przypadkowego przechodnia, który zawiadomił policję.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Wandale grasowali na Wyspie Skarbów

dodano: 2024-06-04 07:41:50, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

W ciągu kilku ostatnich miesięcy Szprotawa wzbogaciła się o nowe place zabaw oraz miejsca wypoczynku. Nie każdemu się to jednak podoba - co pokazali wandale na Wyspie Skarbów.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Festyn z okazji Dnia Dziecka przeniesiony na dziś

dodano: 2024-06-03 07:19:57, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

W tym roku szprotawskie dzieci mogą mówić o wyjątkowym pechu. Pogoda pokrzyżowała plany organizatorów obu imprez, które miały odbyć się z okazji dnia dziecka. Nie wszystko jednak stracone!
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.