Nietrzeźwi eliminowani z dróg

dodano: 2013-09-30 19:39:13, autor: Redakcja, źródło: Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu

Podczas ostatniego weekendu policjanci zatrzymali na terenie powiatu żagańskiego sześciu nietrzeźwych uczestników ruchu drogowego. M.in. policjanci zatrzymali 22-latka, który mając 2‰ alkoholu w organizmie i sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi, kierował ciągnikiem.28 września tego roku w Lesznie Górnym policjanci zatrzymali do kontroli kierującego ciągnikiem rolniczym. Podczas kontroli policjanci od razu wyczuli od traktorzysty woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że młody, 22-letni kierowca ma w organizmie 2‰ alkoholu. Policjanci sprawdzili pojazd i kierowcę w komputerowej bazie danych. Okazało się , że traktorzysta był już wcześniej karany za jazdę w stanie nietrzeźwości i ma sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Ciągnik nie miał też obowiązkowego ubezpieczenia OC.
Tego samego dnia policjanci w Szprotawie zatrzymali jeszcze trzech nietrzeźwych kierowców: 31-letniego motorowerzystę, który jechał obwodnicą mając w organizmie 0,8‰ alkoholu, 34-letniego kierowcę samochodu osobowego m-ki Renault, który miał 0,7‰ alkoholu w organizmie i 23-letniego kierowcę BMW, który kierował samochodem mając 2,4‰ alkoholu.
Dzień wcześniej w Iłowej kierujący motocyklem podczas wyprzedzania uderzył w skręcający w lewo samochód osobowy marki Seat Cordoba, kierowany przez 52- latka. W wyniku zderzenia kierujący motocyklem stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w drzewo i z obrażeniami ciała w postaci wstrząśnienia mózgu został przewieziony do szpitala w Żarach. W czasie sprawdzania stanu trzeźwości uczestników zdarzenia drogowego okazało się, że kierujący samochodem osobowym znajdował się stanie nietrzeźwości – miał 0,5‰ alkoholu w wydychanym powietrzu.
W niedzielę (29.09) padł niechlubny, weekendowy rekord. Policjanci na drodze między miejscowościami Miodnica – Pożarów zatrzymali nietrzeźwego rowerzystę. 53-latek jechał rowerem mając 3,7‰ alkoholu.
Pamiętajmy! Siadając „za kółkiem” na „podwójnym gazie” stwarzamy ogromne zagrożenie w ruchu drogowym. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi utrata prawa jazdy, kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2. Natomiast za niestosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do roku.

Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Ukradli puszki z pieniędzmi na ratowanie życia

dodano: 2022-09-25 19:26:22, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

Brakuje słów, żeby opisać co spotkało siedemnastoletnią Marcelinę Sakuta. Aktualnie trwają zbiórki, licytacje i kwesty które mają na celu jedno – zdobyć pieniądze na operację młodej dziewczyny. Również podczas Dnia Dyni w Lesznie Dolnym prowadzono zbiórkę. Niestety „ktoś” ukradł puszki w których były pieniądze.Przeczytaj więcej...
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Nowy inwestor

dodano: 2022-09-23 19:14:32, autor: Redakcja, źródło: Urząd Miejski Szprotawa

Gmina Szprotawa już niebawem wzbogaci się o nowego inwestora.Przeczytaj więcej...
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Pojawiły się rusztowania wokół wieży [aktualizacja]

dodano: 2022-09-09 18:38:20, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

Wokół wieży ruin dawnego kościoła ewangelickiego w Szprotawie pojawiły się rusztowania. Czy oznacza to rozpoczęcie planowanej rewitalizacji obiektu?Przeczytaj więcej...
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Ogłoszono przetarg na Velo Sprotavia

dodano: 2022-08-29 20:52:29, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

Zgodnie z zapowiedziami ogłoszono postępowanie przetargowe, którego przedmiotem jest zaprojektowanie i wybudowanie ścieżki rowerowej przebiegającej częściowo w śladzie dawnej linii kolejowej z Zielonej Góry do Szprotawy.Przeczytaj więcej...
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.