Nowe inwestycje w Szprotawie

dodano: 2015-09-30 15:19:03, autor: Redakcja, źródło: Urząd Miejski Szprotawa

III kwartał 2015 r. obfituje w gminne inwestycje. Roboty dotyczą nie tylko odtwarzania jezdni po budowie kanalizacji, m.in. modernizowane jest oświetlenie ulic i powstaje Zakład Aktywności Zawodowej.Szczegóły realizowanych przedsięwzięć, przygotowane przez Wydział Inwestycyjny Urzędu Miejskiego, poznali radni rady miejskiej podczas ostatniej sesji. W wykazie robót zrealizowanych w III kwartale 2015 r. znalazło się kilka ciekawych inwestycji.

Modernizacja oświetlenia ulicznego
W ramach zadania wykonano kablową linię oświetleniową wraz z montażem słupów oświetleniowych ulic: Hallera, 11 Listopada, Żymierskiego, 9 Maja, Powstańców Śląskich. Wartość zadania wraz z kosztami nadzoru inwestorskiego to 98 tys. zł. Wykonawcą zadania było P.W. Hydro-Eco ze Szprotawy.

Budowa sygnalizacji świetlnej
Trwają prace przy budowie sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Niepodległości, Krasińskiego, Słowackiego i Mickiewicza w Szprotawie. Powstanie sygnalizacja, która umożliwi bezkolizyjne poruszanie się samochodów w obrębie skrzyżowania. Ponadto, poprawi się bezpieczeństwo pieszych, a w szczególności dzieci szkolnych. Wartość zadania wraz z dokumentacją techniczną to ok. 80 tys. zł. Wykonawcą zadania jest Firma FAST z Zielonej Góry.

W byłym ZOL-u Zakład Aktywności Zawodowej
Rozstrzygnięto przetarg na adaptację budynku po byłym ZOL-u przy ul. Niepodległości w Szprotawie na Zakład Aktywności Zawodowej. Najkorzystniejszą ofertę złożył Józef Kubik, prowadzący firmę Instalacje Sanitarne, Co i Gazowe ze Szprotawy. Wartość prac wynosi 521 tys. zł, z czego 500 tys. zł zostanie pokryte ze środków PFRON. Planowany termin zakończenia prac – grudzień 2015 r.

Przebudowa drogi gminnej w Dziećmiarowicach
Opracowano dokumentację projektową na przebudowę drogi gminnej w Dziećmiarowicach. Projekt, który opracował Michał Gancarczyk ze Świętoszowa, obejmuje przebudowę nawierzchni drogi oraz budowę chodnika. Wartość to 69 tys. zł.

Dofinansowanie dla Starostwa Powiatowego w Żaganiu
Zakończono modernizację ulic Ciszowskiej i 3 Maja oraz chodnika przy ul. Konopnickiej. Zadanie było realizowane przez Powiat Żagański, a Gmina Szprotawa dofinansowywała obydwa zadania. Dofinansowanie wyniosło odpowiednio: ul. Ciszowska i 3 Maja – 575 637 zł, ul. Konopnickej – 70.000 zł. Ponadto na ul. Konopnickiej Gmina Szprotawa wymieniła istniejącą napowietrzną linię oświetlenia ulicznego na linię kablową wraz z montażem nowoczesnych latarń ze źródłem światła LED. Decyzja o dofinansowaniu została podjęta w związku z tym, że ulice te są bardzo ważnymi ciągami komunikacyjnymi dla mieszkańców gminy. Ul. Ciszowska i 3 Maja stanowią dojazd do os. Piastowskiego oraz wsi Nowa Kopernia i Polkowiczki. Natomiast ul. Konopnickiej stanowi połączenie os. Słonecznego z centrum miasta.

Modernizacja dróg gminnych
W związku z budową sieci kanalizacyjnej, Gmina Szprotawa we współpracy z firmami realizującymi projekt, tj. ATA-TECHNIK Sp. z o.o. S.K.A oraz PPHU Niewiadomski z Międzyrzecza, wykonała modernizację dróg gminnych, tj. ul. Lotników, Hallera, 9 Maja, Powstańców Śląskich.
Do wykonania nawierzchni przygotowane są ulice: Jedności Klasy Robotniczej, Jagiełły oraz Buczka.


Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Gmina Niegosławice wybrała Wójta

dodano: 2024-04-22 07:00:18, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

Druga tura wyborów Wójta Gminy Niegosławice pokazała jak ważny jest każdy głos. O zwyciestwie w wyścigu o fotel Wójta zdecydowało 17 głosów.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Rozpoczynają się prace na rondzie

dodano: 2024-04-21 09:42:19, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

Wszystko wskazuje, że przebudowa ronda koło Poczty wkracza w decydującą fazę. A to oznaczać będzie poważne utrudnienia w ruchu. Miejmy nadzieję, że w Szprotawie nie dojdzie do komunikacyjnej apokalipsy...
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Dmuchane atrakcje czekają na Błoniach

dodano: 2024-04-14 14:38:42, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

Jeżeli planujesz rodzinny spacer w niedzielne popołudnie nie możesz ominąć Szprotawskich Błoni, gdzie na młodszych mieszkańców naszego miasta czekają dmuchane atrakcje!
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Powyborczy wywiad z Mirosławem Gąsikiem

dodano: 2024-04-10 09:09:38, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

Rozmawiamy z Mirosławem Gąsikiem, który w niedzielnych wyborach samorządowych już w pierwszej turze zwyciężył w rywalizacji o fotel Burmistrza.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.