Nowe inwestycje w Szprotawie

dodano: 2015-09-30 15:19:03, autor: Redakcja, źródło: Urząd Miejski Szprotawa

III kwartał 2015 r. obfituje w gminne inwestycje. Roboty dotyczą nie tylko odtwarzania jezdni po budowie kanalizacji, m.in. modernizowane jest oświetlenie ulic i powstaje Zakład Aktywności Zawodowej.Szczegóły realizowanych przedsięwzięć, przygotowane przez Wydział Inwestycyjny Urzędu Miejskiego, poznali radni rady miejskiej podczas ostatniej sesji. W wykazie robót zrealizowanych w III kwartale 2015 r. znalazło się kilka ciekawych inwestycji.

Modernizacja oświetlenia ulicznego
W ramach zadania wykonano kablową linię oświetleniową wraz z montażem słupów oświetleniowych ulic: Hallera, 11 Listopada, Żymierskiego, 9 Maja, Powstańców Śląskich. Wartość zadania wraz z kosztami nadzoru inwestorskiego to 98 tys. zł. Wykonawcą zadania było P.W. Hydro-Eco ze Szprotawy.

Budowa sygnalizacji świetlnej
Trwają prace przy budowie sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Niepodległości, Krasińskiego, Słowackiego i Mickiewicza w Szprotawie. Powstanie sygnalizacja, która umożliwi bezkolizyjne poruszanie się samochodów w obrębie skrzyżowania. Ponadto, poprawi się bezpieczeństwo pieszych, a w szczególności dzieci szkolnych. Wartość zadania wraz z dokumentacją techniczną to ok. 80 tys. zł. Wykonawcą zadania jest Firma FAST z Zielonej Góry.

W byłym ZOL-u Zakład Aktywności Zawodowej
Rozstrzygnięto przetarg na adaptację budynku po byłym ZOL-u przy ul. Niepodległości w Szprotawie na Zakład Aktywności Zawodowej. Najkorzystniejszą ofertę złożył Józef Kubik, prowadzący firmę Instalacje Sanitarne, Co i Gazowe ze Szprotawy. Wartość prac wynosi 521 tys. zł, z czego 500 tys. zł zostanie pokryte ze środków PFRON. Planowany termin zakończenia prac – grudzień 2015 r.

Przebudowa drogi gminnej w Dziećmiarowicach
Opracowano dokumentację projektową na przebudowę drogi gminnej w Dziećmiarowicach. Projekt, który opracował Michał Gancarczyk ze Świętoszowa, obejmuje przebudowę nawierzchni drogi oraz budowę chodnika. Wartość to 69 tys. zł.

Dofinansowanie dla Starostwa Powiatowego w Żaganiu
Zakończono modernizację ulic Ciszowskiej i 3 Maja oraz chodnika przy ul. Konopnickiej. Zadanie było realizowane przez Powiat Żagański, a Gmina Szprotawa dofinansowywała obydwa zadania. Dofinansowanie wyniosło odpowiednio: ul. Ciszowska i 3 Maja – 575 637 zł, ul. Konopnickej – 70.000 zł. Ponadto na ul. Konopnickiej Gmina Szprotawa wymieniła istniejącą napowietrzną linię oświetlenia ulicznego na linię kablową wraz z montażem nowoczesnych latarń ze źródłem światła LED. Decyzja o dofinansowaniu została podjęta w związku z tym, że ulice te są bardzo ważnymi ciągami komunikacyjnymi dla mieszkańców gminy. Ul. Ciszowska i 3 Maja stanowią dojazd do os. Piastowskiego oraz wsi Nowa Kopernia i Polkowiczki. Natomiast ul. Konopnickiej stanowi połączenie os. Słonecznego z centrum miasta.

Modernizacja dróg gminnych
W związku z budową sieci kanalizacyjnej, Gmina Szprotawa we współpracy z firmami realizującymi projekt, tj. ATA-TECHNIK Sp. z o.o. S.K.A oraz PPHU Niewiadomski z Międzyrzecza, wykonała modernizację dróg gminnych, tj. ul. Lotników, Hallera, 9 Maja, Powstańców Śląskich.
Do wykonania nawierzchni przygotowane są ulice: Jedności Klasy Robotniczej, Jagiełły oraz Buczka.


Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Dotacje na zabytki

dodano: 2023-09-28 10:50:52, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

Rozdysponowano środki z Rządowego Funduszu Odbudowy Zabytków, które są przeznaczone na odbudowę i renowację obiektów zabytkowych. Na liście samorządów, które otrzymały środki znalazły się także obiekty z gminy Szprotawa.Przeczytaj więcej...
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Marysia Szymczak zdobyła złoto Mistrzostw Polski

dodano: 2023-09-25 09:38:36, autor: Redakcja, źródło: 90minut.pl

Podczas odbywających się w weekend 23-24 września 2023 roku Mistrzostw Polski U16 w Słubicach reprezentantka szprotawskiego Uczniaka - Marysia Szymczak zdobyła złoty medal w biegu na 600 m.Przeczytaj więcej...
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Co słychać na rozbudowie NORDa?

dodano: 2023-09-25 09:11:23, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

Powoli do końca zblża się rozbudowa zakładu Nord Systemy Napędowe Sp. z o.o. zlokalizowanego w Wiechlicach koło Szprotawy. Na jakim etapie jest aktualnie rozbudowa? Prezentujemy kilka zdjęć ilustrujących postęp prac.Przeczytaj więcej...
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Minth rozpoczął produkcję

dodano: 2023-09-07 11:19:56, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

Nowy inwestor rozpoczął w Szprotawie produkcję podzespołów samochodowych.Przeczytaj więcej...
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.