Odpowiedzą za znęcanie się nad rodziną

dodano: 2014-10-14 16:48:43, autor: Redakcja, źródło: Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu

Policjanci z Komisariatu Policji w Szprotawie zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o fizyczne i psychiczne znęcanie się nad członkami rodziny. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Żaganiu obaj podejrzani zostali tymczasowo aresztowani.10 października tego roku, po godzinie 6.00 nad ranem policjanci z Komisariatu Policji w Szprotawie zatrzymali z interwencji domowej 36-letniego, pijanego mężczyznę, który wywołał awanturę i używał przemocy wobec brata i swoich rodziców. W czasie prowadzonych działań w tej sprawie ustalono, że mężczyzna jest podejrzany o to, że mieszkając wspólnie z rodzicami i bratem, będąc pod wpływem alkoholu wszczynał awantury domowe, podczas których wyzywał ich słowami wulgarnymi, groził im pozbawieniem życia, szarpał, popychał i niszczył sprzęty stanowiące wyposażenie mieszkania.
Również 10 października, tylko późnym wieczorem, dyżurny odebrał telefon od osoby, która alarmowała o awanturze w jednym z mieszkań w Szprotawie. Z relacji osoby zgłaszającej wynikało, że z mieszkania dobiegają głośne krzyki, hałasy i jest to bardzo niepokojące. Na miejsce zdarzenia został natychmiast skierowany policyjny patrol. Policjanci po interwencji w tej rodzinie zatrzymali do wytrzeźwienia i wyjaśnienia sprawy 34-letniego mężczyznę. Policjanci również w tym przypadku zebrali materiał dowodowy i ustalili, że zatrzymany mężczyzna jest podejrzany o znęcanie się fizyczne i psychiczne nad żoną i małoletnią pasierbicą.
Obaj zatrzymani mężczyźni zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Żaganiu, gdzie usłyszeli zarzut popełnienia przestępstwa znęcania się fizycznego i psychicznego nad członkami rodziny. Prokurator Rejonowy w Żaganiu w obu przypadkach złożył wniosek o tymczasowe aresztowanie zatrzymanych mężczyzn. Sąd Rejonowy w Żaganiu na posiedzeniach, które miały miejsce w niedzielę (12.10) i w poniedziałek (13.10) zastosował tymczasowe aresztowanie wobec podejrzanych o znęcanie się fizyczne i psychiczne nad członkami rodziny. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Uwaga! Zamknięcie ul. Słowackiego

dodano: 2024-06-06 10:25:52, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

W piątek 7 czerwca 2024 roku w godzinach 7:00 -15:00 planowane jest czasowe zamknięcie skrzyżowania ulic Koszarowej i Słowackiego w Szprotawie. Co to oznacza dla mieszkańców?
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Pobili mężczyznę, a następnie próbowali go porwać

dodano: 2024-06-04 13:17:33, autor: Redakcja, źródło: Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu

Do scen jak z gangsterskiego filmu doszło w nocy z 29 na 30 maja 2024 w Małomicach. Trzech mężczyzn pobiło pałką teleskopową i drewnianą 44-letniego mężczyznę. Następnie poszkodowanego chcieli wciągnąć do samochodu i wywieźć do lasu. Na szczęście zostali spłoszeni przez przypadkowego przechodnia, który zawiadomił policję.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Wandale grasowali na Wyspie Skarbów

dodano: 2024-06-04 07:41:50, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

W ciągu kilku ostatnich miesięcy Szprotawa wzbogaciła się o nowe place zabaw oraz miejsca wypoczynku. Nie każdemu się to jednak podoba - co pokazali wandale na Wyspie Skarbów.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Festyn z okazji Dnia Dziecka przeniesiony na dziś

dodano: 2024-06-03 07:19:57, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

W tym roku szprotawskie dzieci mogą mówić o wyjątkowym pechu. Pogoda pokrzyżowała plany organizatorów obu imprez, które miały odbyć się z okazji dnia dziecka. Nie wszystko jednak stracone!
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.