Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

dodano: 2016-04-29 16:31:25, autor: Redakcja, źródło: Urząd Miejski Szprotawa

Uczniowie Zespołu Szkół w Wiechlicach okazali się bezkonkurencyjni w etapie gminnym Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.Uczestnicy turnieju, którego celem jest propagowanie wśród dzieci i młodzieży zasad bezpiecznego poruszania się po drodze i który co roku odbywa się w Wiechlicach (napisałabym w Wiechlicach – bo zespołem jesteśmy dopiero od września), musieli zmagać się z różnymi konkurencjami. Był rowerowy tor przeszkód, jazda rowerem po miasteczku ruchu drogowego, test dotyczący znajomości przepisów, test ze stosowania zasad ruchu drogowego (tzw. test skrzyżowań) ; sprawdzana była również znajomość zasad udzielania I pomocy. Nad poprawnością wykonywanych zadań czuwali przedstawiciele Policji oraz Straży Pożarnej.
Ostatecznie po zaciętej walce I miejsce zajęło Gimnazjum nr 3 w Wiechlicach reprezentowane przez Patryka Kuczaka, Macieja Kiepurę i Artura Cieślaka (opiekunem drużyny był Krzysztof Zdebelak), II miejsce – Gimnazjum nr 1 w Szprotawie, a III miejsce – Gimnazjum nr 2 w Szprotawie.
W kategorii szkół podstawowych zwyciężyła Szkoła Podstawowa im. K. Makuszyńskiego Filia w Siecieborzycach (uczniowie Patryk Popiół, Otylia Korczyńska, Roksana Michalak, Hubert Herbut, opiekun Stanisława Ganczar), II miejsce - Szkoła Podstawowa im. K. Makuszyńskiego w Wiechlicach (opiekun Tadeusz Włodarczyk) oraz miejsce III - Szkoła Podstawowa im. K. Makuszyńskiego Filia w Długiem (opiekun Władysław Kruszewski).
Wybrano także najlepszych zawodników turnieju. Wśród uczniów szkoły podstawowej tytułem tym może się poszczycić Patryk Popiół z Filii w Siecieborzycach, zaś w kategorii gimnazjów Patryk Kuczak – uczeń Gimnazjum nr 3 w Wiechlicach. Wyróżniono również uczennicę Zespołu Szkół Nr 1 w Szprotawie Weronikę Kosmalę Gomez za postawę i uznano ją za najlepiej poruszającą się i wykonującą zadania w ruchu drogowym ze wszystkich uczestników.
Turniej zaszczyciło swoją obecnością wielu gości, których w progach szkoły serdecznie powitała dyrektor Zespołu Szkół w Wiechlicach Cecylia Brodzińska. Obecny był burmistrz Szprotawy Józef Rubacha, kierownik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu w Szprotawie Sylwester Chocholski, Roman Śliwiński - radny Powiatu Żagańskiego, Władysław Sobczak – wiceprzewodniczący Rady Miejskiej, Jarosław Zubal i Stanisław Rosół – radni gminni, Alicja Kotlarz – przewodnicząca Rady Rodziców przy Gimnazjum nr 3, Jadwiga Zarzeczna – Rosół dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Szprotawie, a także kierownicy filii – Halina Kanyi – Maina, Krystyna Matczak oraz Janusz Suchecki.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy szerokiej wiedzy oraz ogromnego zaangażowania.

Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Trwa układanie asfaltu na rondzie przy Basztowej

dodano: 2024-07-16 12:52:22, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

Coraz bliżej końca modernizacji skrzyżowania ulic Mickiewicza, Katedralnej i Basztowej w Szprotawie. W dniu dzisiejszym rozpoczeło się układanie nawierzchni bitumicznej na remontowanym odcinku. To znak, że otwarcie coraz bliżej!
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Maciej Siwicki powołany na Wicewojewodę Lubuskiego

dodano: 2024-07-15 07:12:54, autor: Redakcja, źródło: Lubuski Urząd Wojewódzki

Maciej Siwicki - wieloletni szprotawski Radny - 12 lipca 2024 został powołany przez Premiera Donalda Tuska na stanowisko I Wicewojewody Lubuskiego.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Skradziony skuter, lewe tablice i 4 sądowe zakazy

dodano: 2024-06-18 07:26:42, autor: Redakcja, źródło: Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu

"Pechowym" okazał się ubiegły czwartek 13 czerwca 2024 roku dla 42-letniego mieszkańca gminy Niegosławice, którego jazdę skuterem przez Gościeszowice przerwali policjanci z żagańskiej drogówki.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Uwaga! Zamknięcie ul. Słowackiego

dodano: 2024-06-06 10:25:52, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

W piątek 7 czerwca 2024 roku w godzinach 7:00 -15:00 planowane jest czasowe zamknięcie skrzyżowania ulic Koszarowej i Słowackiego w Szprotawie. Co to oznacza dla mieszkańców?
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.