Nowa droga połączy Sowiny z obwodnicą

dodano: 2024-04-23 09:29:58, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

Urząd Miejski w Szprotawie ogłosił przetarg na wykonanie projektu oraz uzyskanie decyzji i zezwoleń na budowę drogi łączącej Sowiny z obwodnicą. Planowana inwestycja ułatwi mieszkańcom dzielnicy Iława wyjazd z miasta, a także pozwoli na przeniesienie ruchu cieżarowego zmierzającego do Małomic w wiekszości po za miasto.



Według założeń projektowych łącznik rozpoczynać się będzie od ulicy Sobieskiego na wysokości dawnej Huty, gdzie powstanie rondo oraz plac parkingowy. Droga zostanie poprowadzona mniej więcej w śladem przebiegającej dzisiaj drogi gruntowej w kierunku ulicy Żagańskiej w okolicy wiaduktu kolejowego gdzie powstanie kolejne rondo.


To tu powstać ma droga łącząca Sowiny z obwodnicą


Oprócz nowej drogi z wysepkami rozdzielającymi pasy ruchu samochodów, wybudowany zostanie chodnik, ścieżka rowerowa, ciąg pieszo-rowerowy czy doświetlone przejścia dla pieszych. Powstanie również przystanek autobusowy oraz miejsce odpoczynku rowerzystów.

W tym miejscu powstanie rondo, oraz parkingi.
W tym miejscu powstanie rondo, oraz parkingi.


Dzisiejszy stan gruntowej drogi nie może stanowić alternatywnej trasy, dlatego cały ruch samochodów cieżarowych z kierunku Małomic musi dojechać ulicą Sobieskiego praktycznie aż do samolotu, przejeżdzając m.in. obok Szkoły Podstawowej nr 2, stadionu miejskiego czy Ośrodka Szkolno-Wychowawczego.


Tak na dzień dzisiejszy wygląda przejazd najkrótszą drogą z Sowin do obwodnicy


Po zakończeniu inwestycji na ulicy Sobieskiego znacząco powinno zmniejszyć się natężenie ruchu wpływajac na komfort mieszkańców, oraz bezpieczeństwo m.in. uczniów SP nr 2.

[Zdjęcie główne: UM Szprotawa]

Galeria: Powstanie łącznik Sowin z obwodnicą


Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Imprezowy weekend w Małomicach

dodano: 2025-07-13 10:37:17, autor: Redakcja, źródło: Małomicki Ośrodek Kultury

Już w najbliższy weekend Małomice będą świętowały swoje dni! Nad zalewem będzie czekała moc atrakcji: od potyczek DJ-ów, przez występy tanczene i wokalne po występy gwiazd polskiej sceny muzycznej. Pojawi się również strefa ze stoiskami gastronomicznymi, handlowymi oraz prezentacją ciekawostek! Nie możecie tego przegapić!




Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Postępy prac przy nowej inwestycji mieszkaniowej w Szprotawie

dodano: 2025-07-11 17:34:53, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

W Szprotawie, przy ul. Niepodległości 13, trwają intensywne prace budowlane związane z nową inwestycją deweloperską realizowaną przez firmę Hydro‑ECO Construction. Inwestycja obejmuje budowę czterokondygnacyjnego budynku mieszkalnego zlokalizowanego pomiędzy marketem Dino a dawną przychodnią weterynaryjną.




Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Dawna remiza strażacka - historia, która znika w ciszy

dodano: 2025-07-08 22:42:37, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

W samym sercu Szprotawy, przy ulicy Bronka Kozaka, stoi budynek, obok którego trudno przejść obojętnie — nie dlatego, że zachwyca, ale dlatego, że smuci. To dawna siedziba szprotawskiej straży pożarnej, miejsce z długą historią, która dziś powoli znika...




Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Co słychać na budowie galerii?

dodano: 2025-07-07 22:08:52, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

Od stycznia trawją prace związane z budową galerii handlowej w miejscu dawnego ZEFAMu. Postanowiliśmy sprawdzić jak daleko posunęły się roboty budowlane po pół roku.




Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.