Piknik obywatelski

dodano: 2015-07-01 15:47:34, autor: Redakcja, źródło: ZSP im. B. Chrobrego w Szprotawie

Zakończył się pierwszy z kilku etapów realizowanego przez Stowarzyszenie Kulturalna Szprotawa projektu Obywatele Obywatelom.Inicjatywa wsparta finansowo przez Fundusz Inicjatyw Obywatelskich realizowana na ternie naszej szkoły dla mieszkańców gminy cieszy się dużym zainteresowaniem. 24 czerwca po raz pierwszy w historii naszego miasta został zorganizowany Hyde Park, gdzie mieszkańcy mogli się podzielić z władzą swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi funkcjonowania władzy samorządowej. Zorganizowane wydarzenie umożliwiło zebranie od mieszkańców Szprotawy wielu ciekawych pomysłów. Młodzież, która zbierała pomysły została mile zaskoczona, ponieważ włodarz miasta Pan Józef Rubacha osobiście przybył, aby wesprzeć uczniów w realizacji ich przedsięwzięcia.
Drugim etapem było przeprowadzenie w szkole Pikniku Obywatelskiego, który przyciągnął wielu mieszkańców Szprotawy. Bardzo mocno na pikniku zaprezentowali się lokalni samorządowcy. Uczestnicy Pikniku mogli spotkać Burmistrza Szprotawy Pana Józefa Rubachę, Przewodniczącego Rady Miejskiej Pana Andrzeja Skawińskiego, Wiceprzewodniczącego Pana Władysława Sobczaka, członka Rady Powiatu Pana Łukasza Kowczyka, Panią Urszulę Stochel-Matuszak – Dyrektora Kożuchowskiego Ośrodka Kultury i Sportu „Zamek”, Panią Annę Kurt z Biura Porad Obywatelskich Civis Sum, która udzielała bezpłatnych porad prawnych i obywatelski, Panią Jolantę Starzewską wiceprezesa Towarzystwa Uniwersytetów Ludowych, radną powiatu świebodzińskiego, radnych miejskich oraz sołtysów.
W pikniku udział wzięli również zaproszeni goście. Wojewodę reprezentowała Pani Maria Grzybowicz - Główny Inspektor Wojewódzki, która przybliżyła zgromadzonym funkcjonowanie administracji publicznej. Z urzędu wojewódzkiego przybył do nas Pani Sylwia Pędzińska Dyrektor Departamentu Zarządzania Regionalnym Programem Operacyjnym oraz Pani Joanna Malon - Zastępca Dyrektora Departamentu Zarządzania RPO. Pani Sylwia Pędzińska zaprezentowała strategię wykorzystywania funduszy europejskich w województwie lubuskim w ramach nowej perspektywy finansowej. Prezentacja przygotowana była w sposób bardzo przystępny i przedstawiała wielkie możliwości dla rozwoju województwa, w tym również rozwoju Szprotawy. Prezentacja zakończyła się bardzo miłą niespodzianką! Pani Joanna Malon zaproponował uczestnikom udział w konkursie dotyczącym Unii Europejskie. Troje uczestników, uczniów szkoły udzielało odpowiedzi na wylosowane przez siebie pytania. Skuteczność 100% ! :) Tak dobra wiedza i znajomość UE została nagrodzona oklaskami oraz upominkami, przygotowanymi przez przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego.
Inicjatywa została wysoko oceniona przez zaproszonych Gości. Dziękujemy za każde miłe słowa :)
Po części oficjalnej zgromadzeni mogli uczestniczyć przy darmowym cateringu w spotkaniach z samorządowcami i zaproszonymi specjalistami.
Pragniemy podziękować również za pomoc Dowódcy 11 Batalionu Dowodzenia Panu ppłk. Dariuszowi Lesiukowi, który wsparł nas delegując asystę żołnierzy oraz Dyrektor Szprotawskiego Domu Kultury Pani Teresie Zimie za udostępnienie sprzętu oraz pomoc w przygotowaniu Hyde Parku.
Po wakacjach kontynuujemy! Czeka nas wiele spotkań z zaproszonymi specjalistami oraz Biesiada na zakończenie projektu. Wszystkich zainteresowanych prosimy o śledzenie strony szkoły oraz odsyłamy do strony stowarzyszenia: http://projekty-szprotawa.pl/sks/


Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Trwa układanie asfaltu na rondzie przy Basztowej

dodano: 2024-07-16 12:52:22, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

Coraz bliżej końca modernizacji skrzyżowania ulic Mickiewicza, Katedralnej i Basztowej w Szprotawie. W dniu dzisiejszym rozpoczeło się układanie nawierzchni bitumicznej na remontowanym odcinku. To znak, że otwarcie coraz bliżej!
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Maciej Siwicki powołany na Wicewojewodę Lubuskiego

dodano: 2024-07-15 07:12:54, autor: Redakcja, źródło: Lubuski Urząd Wojewódzki

Maciej Siwicki - wieloletni szprotawski Radny - 12 lipca 2024 został powołany przez Premiera Donalda Tuska na stanowisko I Wicewojewody Lubuskiego.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Skradziony skuter, lewe tablice i 4 sądowe zakazy

dodano: 2024-06-18 07:26:42, autor: Redakcja, źródło: Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu

"Pechowym" okazał się ubiegły czwartek 13 czerwca 2024 roku dla 42-letniego mieszkańca gminy Niegosławice, którego jazdę skuterem przez Gościeszowice przerwali policjanci z żagańskiej drogówki.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Uwaga! Zamknięcie ul. Słowackiego

dodano: 2024-06-06 10:25:52, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

W piątek 7 czerwca 2024 roku w godzinach 7:00 -15:00 planowane jest czasowe zamknięcie skrzyżowania ulic Koszarowej i Słowackiego w Szprotawie. Co to oznacza dla mieszkańców?
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.