Pościg za skradzionym Mercedesem

dodano: 2015-12-09 21:19:36, autor: Redakcja, źródło: Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu

Szprotawscy policjanci w pościgu zatrzymali podejrzanego o kradzież samochodu. Mężczyzna uciekał skradzionym mercedesem sprinterem drogą krajową nr 12. Odzyskane auto trafiło już do właściciela, a przestępca siedzi w policyjnym areszcie.8 grudnia tego roku o godz. 13.20 dyżurny z Komisariatu Policji w Szprotawie otrzymał zgłoszenie o kradzieży samochodu dostawczego m-ki Mercedes Sprinter. Z relacji zgłaszającego wynikało, że do kradzieży doszło na ul. Koszarowej w Szprotawie, kiedy kierowca zostawił na parkingu otwarty samochód z kluczykami w środku i wszedł do firmy zostawić fakturę.

O kradzieży samochodu zostały powiadomione policyjne patrole na terenie całego powiatu żagańskiego i powiatów ościennych. Kilkadziesiąt minut po zgłoszeniu kradzieży mercedesa, auto na peryferiach Szprotawy, namierzył jeden z miejscowych patroli. Policjanci rozpoczęli pościg. Wyjeżdżając ze Szprotawy w kierunku Żagania policjanci radiowozem wyprzedzili samochód i hamując zatrzymali auto. Kiedy policjant wybiegł z radiowozu aby zatrzymać kierowcę, ten ruszył samochodem próbując przejechać funkcjonariusza. Policjant odskoczył, następnie wsiadł do radiowozu i kontynuował pościg. Do jadących drogą krajową nr 12 policjantów dołączył drugi radiowóz. Kierujący skradzionym samochodem mężczyzna kilkakrotnie próbował spychać z drogi do rowu radiowóz, który chciał go wyprzedzić i zatrzymać. W czasie prób spychania z drogi radiowozu kierowca skradzionego auta zarysował bok i tył policyjnego samochodu. Sytuacja była bardzo dynamiczna. Na trasie Szprotawa – Bobrzany (droga krajowa nr 12) policjanci dwoma radiowozami skutecznie i bezpiecznie zablokowali i zatrzymali skradzione auto. Wtedy kierowca wyskoczył z samochodu i chciał jeszcze uciekać pieszo przez rów na pole. Policjanci złapali go kilka metrów od drogi. Od momentu zgłoszenia o kradzieży auta do zatrzymania podejrzewanego o ten czyn upłynęło 40 minut.

Zatrzymany mężczyzna został doprowadzony do Komisariatu Policji w Szprotawie. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało, że miał w organizmie 2,5‰ alkoholu. Podejrzewany o kradzież samochodu w Szprotawie to 28-letni mężczyzna, nie mający miejsca stałego pobytu. 28-latek trzeźwienie w policyjnym areszcie.

Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Powyborczy wywiad z Mirosławem Gąsikiem

dodano: 2024-04-10 09:09:38, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

Rozmawiamy z Mirosławem Gąsikiem, który w niedzielnych wyborach samorządowych już w pierwszej turze zwyciężył w rywalizacji o fotel Burmistrza.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Poznaliśmy radnych Powiatu żagańskiego

dodano: 2024-04-08 13:20:43, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

Mieszkańcy gmin Szprotawa, Małomice i Niegosławice wybrali 7 przedstawicieli do Rady Powiatu Żagańskiego. Oto lista reprezentantów.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Wybory w sąsiednich gminach

dodano: 2024-04-08 09:13:06, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

W Małmicach o wygranej Burmistrza zadecydowało dokładnie 100 głosów. W gminie Niegosławice zaś o tym kto zasiądzie w fotelu wójta zadecyduje druga tura, w której zmierzy się dwóch doświadczonych już włodarzy.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Mirosław Gąsik ponownie Burmistrzem

dodano: 2024-04-08 06:50:48, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

Mieszkańcy miasta i gminy Szprotawa ponownie zaufali Mirosławowi Gąsikowi. Obecny Burmistrz będzie nadal pełnił swoją fukncję bowiem uzyskał 4858 głosów co stanowiło 72,25% ogólnej liczby głosów. Oznacza to, że w Szprotawie nie będzie drugiej tury wyborów.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.