Trwają prace związane z modernizacją głównych dróg na terenie miasta. Zapraszamy do galerii dołączonej do wiadomości, gdzie można śledzić najnowsze postępy prowadzonych robót.
Centrum miasta śmiało można nazwać rozkopanym, bo prace budowlane koncentrują się na głównych ulicach miasta - Kozaka, Basztowej oraz Chodkiewicza. Dodatkowo zamknięto przejazd częścią ulicy Słowackiego, gdyż w ramach przebudowy ul. Chodkiewicza jest także częściowo przebudowywany fragment tej drogi.
Koncentracja prac powoduje utrudnienia w poruszaniu się po mieście, wzmożony ruch w związku z objazdami występuje na ulicach Młynarskiej, Konopnickiej, Koszarowej, Kopernika, Chrobrego.
Prace budowlane posuwają się do przodu, na ulicach Basztowej i Kozaka trwa układanie obrzeży i krawężników. Na skrzyżowaniu ulic Kozaka, Basztowej i Traugutta widać zarys wyspy dzielącej ruch oraz zarys poszerzonego skrzyżowania. Dzięki częściowo ułożonym obrzeżom widać także przebieg drogi rowerowej.
Aktualne zdjęcia są dołączone do tej wiadomości.
Galeria: Remont ulic Kozaka, Basztowej i Chodkiewicza 9.04.2022
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie
Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.
Można składać wnioski na mieszkania w biurowcu DZO
dodano: 2025-12-04 09:39:29, autor: Redakcja, źródło: Urząd Miejski Szprotawa
Gmina Szprotawa ogłosiła rozpoczęcie naboru wniosków na najem 40 nowych lokali mieszkalnych znajdujących się w byłym biurowcu DZO przy ulicy Sobieskiego w Szprotawie. To długo wyczekiwana oferta dla mieszkańców poszukujących komfortowego i stabilnego najmu w nowoczesnym standardzie.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie
Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.
Trwa akcja gaśnicza w budynku dawnego dworca kolejowego w Lesznie Górnym. Zgłoszenie o pożarze wpłynęło przed godziną 18:00. Na miejscu pracuje 11 zastępów straży pożarnej.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie
Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.
Szprotawski Jarmark Bożonarodzeniowy już 6 grudnia!
dodano: 2025-12-02 10:45:00, autor: Redakcja, źródło: Szprotawski Dom Kultury
Poczuj magię świąt w najpiękniejszym wydaniu! Już 6 grudnia 2025 r. szprotawski rynek zamieni się w pełne blasku, muzyki i zimowej radości centrum świątecznych wydarzeń. Start o 12:00!
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie
Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.
Wyjątkowy jubileusz – 80 lat działalności Społem Powszechnej Spółdzielni Spożywców w Szprotawie. To osiem dekad pracy, rozwoju i wspólnego budowania lokalnej tradycji handlowej.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie
Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.