Poszukiwania zakończone sukcesem

dodano: 2016-01-12 15:28:23, autor: Redakcja, źródło: Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu

Sukcesem zakończyły się poszukiwania za 89-letnią, chorą kobietą, która po południu wyszła z domu ubrana tylko w sweter i spodnie. Po pięciu godzinach poszukiwań żagańscy policjanci znaleźli ją w polu, ponad pół kilometra od najbliższej drogi.11 stycznia tego roku, po godzinie 16.00 dyżurny z Komisariatu Policji w Szprotawie otrzymał zgłoszenie o zaginięciu 89-letniej staruszki, która wyszła z domu w miejscowości Długie. Kobieta ubrana była tylko w sweter, spodnie i kozaki, na głowie miała chustę. O zaginięciu chorej, mającej zaniki pamięci mamy, zgłosiła jej córka. Z jej relacji wynikało, że mama nie zabrała ze sobą żadnych rzeczy, a z domu wyszła przez okno.
W związku z zagrożeniem życia i zdrowia 89-letniej kobiety, Komendant Powiatowy Policji w Żaganiu ogłosił alarm całej jednostki. W poszukania zaginionej kobiety zostali zaangażowani policjanci z Komisariatu Policji w Szprotawie i Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu. W działania poszukiwawcze włączyli się również strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Żaganiu i pobliskich ochotniczych straży pożarnych. Do poszukiwań został użyty pies tropiący ślady ludzkie z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze, kamera termowizyjna oraz noktowizory.

Po zapadnięciu zmroku poszukiwania 89-letniej kobiety były bardzo utrudnione ze względu na mgłę i mocno padający, marznący deszcz. Policjanci działali prowadzili wielokierunkowo. O zaginięciu zostali powiadomieni członkowie rodziny, do których mogła dotrzeć zaginiona, mieszkańcy miejscowości, gdzie wcześniej mieszkała 89-letnia kobieta, sprawdzane były szpitale, stacje paliw, sklepy, postoje taxi, dworce PKP i PKS. Jednocześnie przeczesywane były tereny w rejonie miejscowości Długie, skąd wyszła zaginiona.

O godzinie 21.00 Naczelnik Wydziału Sztab Policji z Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu, który był w jednej z grup poszukiwawczych, odnalazł 89-letnią kobietę, która znajdowała się 1,5 kilometra od miejscowości Długie, była na polu, przy starej stercie słomy, w pobliżu lasu, w odległości pół kilometra od najbliższej drogi. Na miejsce odnalezienia kobiety została wezwana karetka pogotowia. Kobieta była wystraszona, zmęczona i wyziębiona. Ratownicy medyczni zabrali kobietę do szpitala na obserwację. W działaniach poszukiwawczych wzięło udział prawie 70 osób. Wszystkim osobom zaangażowanym w działania poszukiwawcze serdecznie dziękujemy.

Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Zaginął 29-latek ze Szprotawy

dodano: 2024-05-16 16:46:59, autor: Redakcja, źródło: Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu

Szprotawscy policjanci prowadzą poszukiwania zaginionego 29-letniego Dariusza Stachowskiego ze Szprotawy, który ostatni raz nawiązał kontakt z rodziną wieczorem 15 maja 2024 roku.

[Aktualizacja] Zaginiony mężczyzna został już odnaleziony.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Kierowcy uważajcie na Kożuchowskiej

dodano: 2024-05-15 15:39:20, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

Dnia 15 maja 2024 roku w Szprotawie na skrzyżowaniu ulic Kożuchowskiej i Kolejowej doszło do zdarzenia z udziałem motocyklisty. Aktualnie ma miejscu pracuje ekipa pogotowia ratunkowego, policja oraz straż pożarna. Chwilogo droga jest zamknięta i tworzą się korki.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Mirosłąw Gąsik prawomocnie oczyszczony

dodano: 2024-05-11 06:52:13, autor: Redakcja, źródło: Urząd Miejski Szprotawa

Można powiedzieć, że to koniec ponad czteroletniej batalii obecnego burmistrza Szprotawy Mirosława Gąsika o odzyskanie dobrego imienia. 22 kwietnia 2024 uprawomocnił się wyrok uniewinniający.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Wyjazd z Targowej jest już otwarty

dodano: 2024-04-27 10:59:03, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

We wtorek 23 kwietnia 2024 roku zniknęły barierki zamykające wyjazd z ulicy Targowej w kierunku Głogowskiej. Samochody mogą więc już przejeżdzać nowowybudowanym odcinkiem jednak są pewne utrudnienia.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.