Radi chcą odwołania starosty

dodano: 2007-10-31 02:58:31, autor: , źródło: Gazeta Lubuska

Wtorkowa sesja rady powiatu od początku była nerwowa. Kłótnie, ciągłe przerwy. Aż wreszcie wybuchła bomba - wniosek o odwołanie starosty.- Minął rok od początku naszej kadencji i oceniając go doszliśmy do wniosku, że należy odwołać starostę Jerzego Bielawskiego - zakomunikował pod koniec wtorkowej sesji Zbigniew Teler w imieniu grupy kilku radnych.

Swoisty rekord

Tego chyba nikt się nie spodziewał, przynamniej jeszcze nie na tej sesji. Bo plotki o takim odwołaniu od dawna krążyły w kuluarach. Prędzej spodziewano się odwołania przewodniczącego rady Bronisława Martynowicza. - Już prawie całe województwo wie o naszej radzie. Prowadzący często się gubi, nie zna przepisów. Choć przez ten rok mógłby już nauczyć się ich na pamięć - punktowała Małgorzata Janowicz.

Jakby na potwierdzenie tych słów przewodniczący mylił się w piątek dość często, ustanawiając też chyba swoisty rekord polskich samorządowców - cztery razy w ciągu godziny ogłaszając przerwę. Po czym wypalił: - Przewodniczący nie musi znać przepisów, jest od tego radca prawny.

* ZARZˇD DRÓG ZLIKWIDOWANY
Zapowiadaliśmy, że w dzisiejszym wydaniu zajmiemy się szerzej planami likwidacji Powiatowego Zarządu Dróg. Ostatecznie radni podjęli decyzje o likwidacji tej instytucji, jednak w związku z wnioskiem o odwołanie starosty, dziś piszemy o tej drugiej sprawie. Do tematu PZD powrócimy w piątkowym wydaniu "GL”.
Spodziewał się tego

Ale wracając do wniosku o odwołanie starosty. - Nie ma autorskiej strategii rozwoju powiatu, jest tragiczny stan finansów w oświacie, widzimy brak reakcji starosty na uwagi i wnioski radnych dotyczące mieszkańców, radni są wręcz ignorowani, starosta kreuje zły wizerunek powiatu w prasie lokalnej i podejmuje niekompetentne decyzje kadrowe - to tylko niektóre z dziewiętnastu zarzutów wnioskodawców.

Tajne głosowanie nad tym wnioskiem odbędzie się na sesji za miesiąc. - Jestem zadowolony, że ma to miejsce teraz, a nie przed uchwalaniem budżetu. Spodziewałem się, że taki wniosek będzie, ale nie, że aż tak szybko - skomentował nam na gorąco starosta Bielawski.


Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Niespodziewani goście na bezpłatnym badaniu wzroku

dodano: 2024-02-19 19:27:52, autor: Redakcja, źródło: Komenda Wojewódzka Policji w Gorzowie Wlkp.

Żagańscy Policjanci wraz z Powiatowym Rzecznikiem Konsumentów po raz kolejny wybrali się na "bezpłatne badanie wzroku" dla seniorów, które odbyło się w Szprotawie. Na miejscu sprawdzali czy wszystko odbywa się zgodnie z prawem.Przeczytaj więcej...
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Dziury po zimie dały o sobie znać

dodano: 2024-02-19 18:51:55, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

Przy ulicy Kolejowej i Kopernika pojawiły się tablice informujące o drodze w złym stanie technicznym. Kolejny raz w okresie zimowym kierowcy mają darmowy test zawieszenia, który przez nieuwagę może się skończyć większymi kosztami.Przeczytaj więcej...
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Sklep z facetami już dzisiaj w Szprotawie!

dodano: 2024-02-17 13:51:40, autor: Redakcja, źródło: Szprotawski Dom Kultury

Nie masz planów na dzisiejszy wieczór? Wybierz się do Szprotawskiego Domu Kultury na komedię teatraną z serialową obsadą. O godz. 19:00 w Szprotawie otworzy się SKLEP Z FACETAMI!Przeczytaj więcej...
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Szybką jazdę 49-latka przerwali policjanci

dodano: 2024-02-16 10:40:17, autor: Redakcja, źródło: Komenda Wojewódzka Policji w Gorzowie Wlkp.

W czwartek 15 lutego 2024 roku w Niegosławicach brawurową jazdę kierowcy Mercedesa przerwali żagańscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego. Powód? Przekroczenie dozwolonej prędkości aż o 80 km/h. I to wszystko nagrało się na wideorejestrator...Przeczytaj więcej...
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.