Radosny koncert w SzDK

dodano: 2016-05-10 10:24:29, autor: Redakcja, źródło: Szprotawski Dom Kultury

W niedzielę 8 maja w Szprotawskim Domu Kultury spotkali się ludzie dobrego serca, aby wspomóc leczenie dwóch sióstr z Wiechlic - Malwinki i Michalinki Kolman.Pełen niespodzianek koncert rozpoczęli Burmistrz Szprotawy i dyrektor Szprotawskiego Domu Kultury, dziękując publiczności za przybycie, wrażliwość, oraz krótko informując o idei. Pierwszy popis przeniósł wszystkich w lata 70. i atmosferę filmu "Gorączka sobotniej nocy". Zatańczyli: zespół "Rampa" i dyrektorki przedszkoli i szkoły. Owacje jakie zgotowała publiczność po tym wykonaniu poniosła kolejnych tancerzy. Zobaczyliśmy jeszcze dwa tańce w wykonaniu zespołu Rampa i starszych tancerzy, taniec afrykański i taniec piratów. Tańczącymi dorosłymi byli: Jadwiga Zarzeczna - Rosół, Małgorzata Miszczak, Anna Ciołka, Teresa Zima, Józef Rubacha, Andrzej Skawiński i Piotr Piotrowski. Skecze kabaretowe roześmiana publiczność przyjęła z wielką aprobatą W rolę kabareciarzy (z kabaretu Dudek) wcielili się: Józef Rubacha, Władysław Sobczak, Krzysztof Witulski, Jan Szymczak i Maciej Pachurka. W finale pan burmistrz z małżonką, z towarzyszeniem zespołu Rampa, zatańczyli pięknego walca wiedeńskiego. Nie obyło się bez bisu. Koncert zakończyły podziękowania składane przez pana burmistrza, płynące w stronę wszystkich uczestników i organizatorów tegoż koncertu. Podziękowania płynące w stronę widowni, darczyńców i licytujących. Podziękowania płynące do organizatorów, wykonawców i publiczności złożył wzruszony tato dziewczynek. Do podziękowań dołączył podziękowania dziewczynek - pięknie ozdobioną laurkę z wielkim "dziękuję" i zdjęciem dziewczynek. Zawiśnie ona na ścianach SzDK, abyśmy długo pamiętali te pełne ciepła i serdeczności chwile.
Podczas koncertu można było zdobyć m.inn. koszulkę i kalendarz Falubazu, zaproszenie na wyjątkowy koncert Ani Wyszkoni w Klubie Wojskowym 11LDKPanc (które osobiście wręczył pan ppłk Dariusz Lesiuk), muffinki podarowane przez Kamilę Niemiec z Domowej Cukierenki - te wylicytował wiceburmistrz Paweł Chylak i wręczył je dzieciom z zespołu Rampa, koszulkę Stelmetu z autografami, obrazy pani Danieli Pluskota a także wiele innych przedmiotów. Była z nami Fundacja Spełnienie, na ich stanowisku każde dziecko mogło wykonać własnoręcznie zaprojektowaną przypinkę.
Na zakończenie mieliśmy dla rodziny jeszcze jedną niespodziankę. Pan Zbigniew Czmuda, który nie mógł być z nami na koncercie, przekazał przez dyrektorkę SzDK zaproszenie dla całej rodziny, na weekendowy pobyt w Pałacu Wiechlice.
Ogromne dziękuję kierujemy do wszystkich obecnych i nieobecnych, którzy wsparli tę akcję. Udało na się zebrać 5670,99 zł.

Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Gmina Niegosławice wybrała Wójta

dodano: 2024-04-22 07:00:18, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

Druga tura wyborów Wójta Gminy Niegosławice pokazała jak ważny jest każdy głos. O zwyciestwie w wyścigu o fotel Wójta zdecydowało 17 głosów.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Rozpoczynają się prace na rondzie

dodano: 2024-04-21 09:42:19, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

Wszystko wskazuje, że przebudowa ronda koło Poczty wkracza w decydującą fazę. A to oznaczać będzie poważne utrudnienia w ruchu. Miejmy nadzieję, że w Szprotawie nie dojdzie do komunikacyjnej apokalipsy...
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Dmuchane atrakcje czekają na Błoniach

dodano: 2024-04-14 14:38:42, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

Jeżeli planujesz rodzinny spacer w niedzielne popołudnie nie możesz ominąć Szprotawskich Błoni, gdzie na młodszych mieszkańców naszego miasta czekają dmuchane atrakcje!
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Powyborczy wywiad z Mirosławem Gąsikiem

dodano: 2024-04-10 09:09:38, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

Rozmawiamy z Mirosławem Gąsikiem, który w niedzielnych wyborach samorządowych już w pierwszej turze zwyciężył w rywalizacji o fotel Burmistrza.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.