Ranking szkół nauki jazdy

dodano: 2008-09-03 02:58:31, autor: , źródło: Gazeta Lubuska

Przedstawiamy wyniki egzaminów w szkołach nauki jazdy na północy i południu regionu w I półroczu 2008 r.

Być może za pół roku, gdy będziemy podawać kolejny ranking, zmienimy z WORD-ami zestaw informacji podawanych o szkołach. Np. uzupełnimy go o dane na temat zdawalności za pierwszym razem, o wynikach egzaminów teoretycznych. Teraz propozycje te zgłoszono do gazety już za późno.W pierwszym półroczu w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Gorzowie Wlkp. odbyło się 15 tysięcy egzaminów na kategorię B, co zapowiada nowy rekord roku. Tylko co trzeciemu kandydatowi udało się zaliczyć jazdę i dostać wymarzone prawko.

- Codziennie zgłasza się do nas na egzaminy średnio 200 osób. Zwiększyliśmy ilość egzaminatorów do 23, dzięki czemu udaje nam się utrzymać miesięczny termin oczekiwania na egzamin - mówi Zbigniew Józefowski, dyrektor WORD.
Jak informuje, presja na zdobycie prawa jazdy nadal jest ogromna, a młodzież, która weszła w okres niżu demograficznego, zastąpili starsi.

- Rośnie zamożność społeczeństwa, w rodzinach kupowane jest drugie, a nawet trzecie auto i właściciele chcą jeździć - tłumaczy dyrektor. Jego zdaniem zdający są dobrze przygotowani przez szkoły jazdy, choć dla niektórych 30 godzin praktycznej jazdy to za mało.

- Dlatego radzę, aby zamiast wydawania pieniędzy na czwarte czy piąte podejście do egzaminu, dokupić 20 godzin jazdy, aby wyrobić rutynę i automatykę reakcji, tak potrzebną w codziennej jeździe - twierdzi Józefowski.

- Najsłabszym elementem są nadal egzaminy na placu manewrowym. Tam oblewa najwięcej kandydatów i to obniża wyniki wszystkich szkół - komentuje Ireneusz Plechan, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Zielonej Górze.

Ranking obejmuje szkoły jazdy, które miały co najmniej 30 egzaminów oraz ich wyniki na kategorię B od 1 stycznia do 30 czerwca 2008 r. Dane pochodzą z WORD.

Nasz ranking szkół jazdy nie gwarantuje powodzenia na egzaminie na prawko, ale ułatwia wybór między szkołą taką sobie i dobrą. Chodzi nie tylko o jak najlepsze opanowanie teorii i praktyki jazdy, ale i uzyskanie tego jak najtaniej.

Powiat Żagań

Nazwa szkoły Miejscowość
1. DELTA Waldemar Sacharuk Tomaszowo
2. T&T Szprotawa
3. MEGA Zbigniew Weltrowski Żagań
4. Wiesław Hałabura Szprotawa
5. Anatol Smaga Iłowa
6. M&K AUTO-SZKOŁA Szprotawa
7. STOP Żagań
8. STELMA Robert Stelmasiak Żagań
9. AUTO-SZKOŁA WSTECZNY Iłowa
10. AUTO-SZKOŁA Henryk Rychlewski Iłowa
11. AUTO-SZKOŁA WIRAŻ Lucyna Sasin Szprotawa
12. LOK Szprotawa
13. AUTO-SZKOŁA U MONIKI Szprotawa
14. Zespól Szkół Ponadgimnazjalnych Iłowa
15. WYSEPKA Szprotawa
16. Grażyna Hałabura Szprotawa
17. DRIVER Żagań

Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Podsumowanie 31. Finału WOŚP w Szprotawie

dodano: 2023-01-31 07:49:10, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

Za nami 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku Szprotawianie pokazali, że mają wielkie serca - łącznie sztab nr 229 zebrał 45818,04 zł.Przeczytaj więcej...
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

31. Finał WOŚP w Szprotawie

dodano: 2023-01-25 18:33:37, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

Zaledwie kilka dni pozostało do 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku WOŚP gra pod hasłem: 31. Finał WOŚP zagra 29 stycznia 2023 roku pod hasłem: Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich - małych i dużych!Przeczytaj więcej...
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Zatrzymano nadawcę wybuchowej paczki

dodano: 2023-01-19 09:39:34, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

Jak informuje RMF FM policja zatrzymała nadawcę paczki, która wybuchła 19 grudnia 2022 roku w Siecieborzycach raniąc 31-letnią kobietę oraz dwójkę jej dzieci.Przeczytaj więcej...
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Kameralny koncert noworoczny w pałacu Henryków

dodano: 2023-01-10 22:15:19, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

14 stycznia 2023 o godzinie 17.00 w pałacu w Henrykowie odbędzie się kameralny koncert muzyczny z udziałem zaproszonych gości.Przeczytaj więcej...
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.