Seniorze! Nie daj sie oszukać!

dodano: 2014-04-16 22:18:23, autor: Redakcja, źródło: Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu

Na terenie powiatu żagańskiego miała miejsce kradzież pieniędzy z mieszkania na szkodę starszej kobiety pokrzywdzona wpuściła do mieszkania osobę podającą się za pracownicę Caritasu. Zamiast pomocy z domu zniknęło kilkanaście tysięcy złotych.15 kwietnia przed południem dyżurny z Komisariatu Policji w Szprotawie został zaalarmowany przez 81-letnią kobietę, która został okradziona we własnym domu. Z jej relacji wynikało, że do mieszkania zapukała kobieta podająca się za przedstawicielkę Caritasu. Pokrzywdzona dostała propozycję uzyskania zapomogi, ale musiała okazać swoje dokumenty, odcinki renty, itp. W czasie rozmowy kobieta wykorzystała chwilę nieuwagi 81-latki i z sypialni ukradła kilkanaście tysięcy złotych. Dopiero po wyjściu z mieszkania kobiety, pokrzywdzona zorientowała się, że zniknęły jej oszczędności. W sprawie zostało wszczęte dochodzenie, a policjanci robią wszystko, aby ustalić sprawczynię kradzieży i odzyskać utracone pieniądze.
Zwracamy się z kolejnym apelem do starszych lub samotnie mieszkających osób, aby do domu nie wpuszczały nieznanych im, przypadkowych osób. Aby chronić siebie i swoje mieszkanie należy pamiętać o kilku podstawowych zasadach bezpieczeństwa i zdrowym rozsądku:
1. nigdy nie zostawiajmy otwartych drzwi domu lub mieszkania, nawet gdy wychodzimy tylko na chwilę np. do piwnicy lub wyrzucić śmieci
2. nie zapraszajmy do domu osób przypadkowo poznanych
3. pouczajmy dzieci i domowników w podeszłym wieku, aby nie wpuszczały do mieszkania osób nieznajomych
4. jeśli do domu zgłaszają się osoby podające się za urzędników, pracowników OPS, itp. to przed wpuszczeniem ich do domu sprawdźmy wiarygodność tych osób. Pamiętajmy, że złodziej lub oszust może zapukać do mieszkania podając się za hydraulika, listonosza , pracownika gazowni, posłańca, osobę prowadzącą handel obwoźny, pracowniczkę ZUS, czy siostrę PCK – to jedynie kilka przykładów działania przestępców. Dlatego podawane przez takie osoby informacje dokładnie sprawdźmy szczególnie wtedy, gdy związane są z wypłatą tej osobie pieniędzy, lub pokazaniem osobie dowodu osobistego czy odcinka renty . Przychodzący w uczciwych zamiarach zrozumieją naszą ostrożność.

Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Maciej Siwicki powołany na Wicewojewodę Lubuskiego

dodano: 2024-07-15 07:12:54, autor: Redakcja, źródło: Lubuski Urząd Wojewódzki

Maciej Siwicki - wieloletni szprotawski Radny - 12 lipca 2024 został powołany przez Premiera Donalda Tuska na stanowisko I Wicewojewody Lubuskiego.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Skradziony skuter, lewe tablice i 4 sądowe zakazy

dodano: 2024-06-18 07:26:42, autor: Redakcja, źródło: Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu

"Pechowym" okazał się ubiegły czwartek 13 czerwca 2024 roku dla 42-letniego mieszkańca gminy Niegosławice, którego jazdę skuterem przez Gościeszowice przerwali policjanci z żagańskiej drogówki.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Uwaga! Zamknięcie ul. Słowackiego

dodano: 2024-06-06 10:25:52, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

W piątek 7 czerwca 2024 roku w godzinach 7:00 -15:00 planowane jest czasowe zamknięcie skrzyżowania ulic Koszarowej i Słowackiego w Szprotawie. Co to oznacza dla mieszkańców?
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Pobili mężczyznę, a następnie próbowali go porwać

dodano: 2024-06-04 13:17:33, autor: Redakcja, źródło: Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu

Do scen jak z gangsterskiego filmu doszło w nocy z 29 na 30 maja 2024 w Małomicach. Trzech mężczyzn pobiło pałką teleskopową i drewnianą 44-letniego mężczyznę. Następnie poszkodowanego chcieli wciągnąć do samochodu i wywieźć do lasu. Na szczęście zostali spłoszeni przez przypadkowego przechodnia, który zawiadomił policję.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.