Skradziono rower, który nie był przypięty

dodano: 2016-08-11 10:19:03, autor: Redakcja, źródło: Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu

W Szprotawie doszło do kradzieży roweru, który stał niezabezpieczony przed wejściem na klatkę schodową wielorodzinnego budynku. Zajmujemy się sprawą tej kradzieży jednocześnie apelując do właścicieli rowerów, aby pamiętali o stosowaniu zabezpieczeń jednośladów – to może skutecznie uchronić przed ich kradzieżą.



9 sierpnia tego roku, wieczorem, mieszkanka Szprotawy zawiadomiła policjantów o kradzieży roweru wartego około 400zł. Z relacji kobiety wynikało, że razem ze swoim małoletnim synem przyjechali rowerami na Osiedle Słoneczne w Szprotawie. Rowery zostawili bez żadnego zabezpieczenia przy klatce schodowej, przed wejściem do bloku. Kiedy wrócili przed klatkę schodową okazało się, że roweru syna już nie ma. Zgłaszająca nie miał dokumentów na ten rower i nie wiedziała, jaki jest jego numer seryjny lub numer ramy. Sprawę kradzieży roweru prowadzą policjanci z Komisariatu Policji w Szprotawie.

Rowery są kradzione z różnych miejsc. Najczęściej złodzieje wykorzystują fakt pozostawienia roweru bez żadnego zabezpieczenia np., przy sklepie, na klatce schodowej, na korytarzu. Stuprocentowe zabezpieczenie roweru przed kradzieżą nie istnieje. Doświadczenie pokazuje jednak, że ryzyko kradzieży można w znacznym stopniu ograniczyć. Możemy zapobiec kradzieżom rowerów przestrzegając kilku podstawowych zasad związanych z zabezpieczeniem jednośladu.:

Pamiętajmy o stosowaniu zabezpieczeń - zapięcia roweru bez względu na czas, na jaki pozostawiony jest rower, np. przed sklepem, na bazarze, itp. Zawsze należy zapiąć rower do nieruchomego stojaka, czy innego elementu przytwierdzonego do podłoża (ważne jest dobranie dobrego, wytrzymałego zapięcia mechanicznego)
Pozostawiając zabezpieczony rower , np. przy markecie, przychodni zdrowia, itp. zwróćmy uwagę, czy teren jest monitorowany przez kamery przemysłowe, kamery monitoringu miejskiego – to także odstrasza złodzieja
Nigdy nie pozostawiajmy roweru bez zabezpieczenia nawet na chwilę np. przy sklepie, przy klatce schodowej, na korytarzu, na ulicy - okazja czyni złodzieja
Rower warto przechowywać w dobrze zabezpieczonym przed włamaniem pomieszczeniu.
Pamiętajmy również, aby zachować kartę gwarancyjną roweru, spisać numer ramy, numer fabryczny roweru, sfotografować nasz sprzęt. Można również ubezpieczyć rower.

Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Trwa układanie asfaltu na rondzie przy Basztowej

dodano: 2024-07-16 12:52:22, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

Coraz bliżej końca modernizacji skrzyżowania ulic Mickiewicza, Katedralnej i Basztowej w Szprotawie. W dniu dzisiejszym rozpoczeło się układanie nawierzchni bitumicznej na remontowanym odcinku. To znak, że otwarcie coraz bliżej!




Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Maciej Siwicki powołany na Wicewojewodę Lubuskiego

dodano: 2024-07-15 07:12:54, autor: Redakcja, źródło: Lubuski Urząd Wojewódzki

Maciej Siwicki - wieloletni szprotawski Radny - 12 lipca 2024 został powołany przez Premiera Donalda Tuska na stanowisko I Wicewojewody Lubuskiego.




Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Skradziony skuter, lewe tablice i 4 sądowe zakazy

dodano: 2024-06-18 07:26:42, autor: Redakcja, źródło: Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu

"Pechowym" okazał się ubiegły czwartek 13 czerwca 2024 roku dla 42-letniego mieszkańca gminy Niegosławice, którego jazdę skuterem przez Gościeszowice przerwali policjanci z żagańskiej drogówki.




Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Uwaga! Zamknięcie ul. Słowackiego

dodano: 2024-06-06 10:25:52, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

W piątek 7 czerwca 2024 roku w godzinach 7:00 -15:00 planowane jest czasowe zamknięcie skrzyżowania ulic Koszarowej i Słowackiego w Szprotawie. Co to oznacza dla mieszkańców?




Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.