Sukces Szprotawskiego Dzielnicowego

dodano: 2016-09-26 11:36:14, autor: Redakcja, źródło: Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu

Asp. sztab. Grzegorz Pawęska z Komisariatu Policji w Szprotawie zajął II miejsce w turnieju „Dzielnicowy Roku 2016”, a asp. sztab. Andrzej Stróżyk z Komisariatu Policji w Iłowej zajął wysokie - V miejsce. O tytuł najlepszego dzielnicowego walczyło 24 policjantów z 12 jednostek terenowych Policji województwa lubuskiego.



Dzielnicowy to tzw. policjant „pierwszego kontaktu”. Mimo, że rzadko bierze udział w spektakularnych akcjach czy dynamicznych zatrzymaniach, jego wiedza, rozpoznanie środowiska lokalnego i doświadczenie często pomaga w rozwiązaniu spraw kryminalnych. Odwiedza szkoły, przedszkola, w których odpowiada dzieciom i młodzieży o zagadnieniach związanych z bezpieczeństwem - w szkole, domu czy na drodze. Jest aktywny w rozwiązywaniu problemów przemocy rodzinnej czy problematyki uzależnień. 22 września br. w siedzibie Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli, 24 policjantów pełniących służbę dzielnicowego, wcześniej wyłonionych w eliminacjach powiatowych, miało okazję sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności podczas turnieju o tytuł Dzielnicowego Roku 2016 garnizonu lubuskiego.

Eksperci Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. przygotowali dla uczestników trzy zadania. W pierwszej części funkcjonariusze rozwiązywali test złożony z 60 pytań z wiedzy ogólnopolicyjnej. W dalszej części dzielnicowi uczestniczyli w scenkach, podczas których musieli pomóc mężczyźnie z trudną sytuacją rodzinną. Tutaj oprócz empatii policjanci wykazywali się znajomością przepisów prawa z różnych dziedzin, a także doświadczeniem zawodowym. Komisja oceniała między innymi profesjonalizm i sposób prowadzenia rozmowy. Na koniec uczestnicy turnieju przystąpili do konkurencji strzeleckiej.

Zmagania w nowosolskiej komendzie zakończyły się sukcesem naszych dzielnicowych. Szprotawski dzielnicowy - asp. sztab. Grzegorz Pawęska z Komisariatu Policji w Szprotawie zajął II miejsce, a asp. sztab. Andrzej Stróżyk z Komisariatu Policji w Iłowej zajął V miejsce w konkursie Dzielnicowy Roku 2016 garnizonu lubuskiego. Szprotawski dzielnicowy Grzegorz Pawęska będzie reprezentował lubuskich policjantów na ogólnopolskich zawodach w Szkole Policji w Katowicach w październiku 2016r. Tam będzie rywalizować o tytuł najlepszego dzielnicowego kraju. Gratulujemy, trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!

Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Można składać wnioski na mieszkania w biurowcu DZO

dodano: 2025-12-04 09:39:29, autor: Redakcja, źródło: Urząd Miejski Szprotawa

Gmina Szprotawa ogłosiła rozpoczęcie naboru wniosków na najem 40 nowych lokali mieszkalnych znajdujących się w byłym biurowcu DZO przy ulicy Sobieskiego w Szprotawie. To długo wyczekiwana oferta dla mieszkańców poszukujących komfortowego i stabilnego najmu w nowoczesnym standardzie.




Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Pożar budynku stacji w Lesznie Górnym

dodano: 2025-12-02 21:10:04, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

Trwa akcja gaśnicza w budynku dawnego dworca kolejowego w Lesznie Górnym. Zgłoszenie o pożarze wpłynęło przed godziną 18:00. Na miejscu pracuje 11 zastępów straży pożarnej.




Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Szprotawski Jarmark Bożonarodzeniowy już 6 grudnia!

dodano: 2025-12-02 10:45:00, autor: Redakcja, źródło: Szprotawski Dom Kultury

Poczuj magię świąt w najpiękniejszym wydaniu! Już 6 grudnia 2025 r. szprotawski rynek zamieni się w pełne blasku, muzyki i zimowej radości centrum świątecznych wydarzeń. Start o 12:00!




Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

80-lecie Społem PSS Szprotawa

dodano: 2025-12-01 11:23:04, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

Wyjątkowy jubileusz – 80 lat działalności Społem Powszechnej Spółdzielni Spożywców w Szprotawie. To osiem dekad pracy, rozwoju i wspólnego budowania lokalnej tradycji handlowej.




Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.